Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha katéter van bennt, tényleg...

Ha katéter van bennt, tényleg nincs vizelési inger addig?

Figyelt kérdés
Tehát amíg császár után fekszem nemkell a pisiléssel foglalkozni,nem is érzem,hogy kellene??Jön magától?És utánna fáj a pisilés ha kiveszik?Nem tud begyulladni?1hét mulva császároznak..
2008. júl. 6. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én császáros voltam. Amíg a katéter bent van, nem érzed h pisilni kell. Ha kiveszik, utána nem fog fájni a pisilés és nem is gyullad be. A problémásabb a nagyobb dolog, mert ott igénybe van véve a hasfalad, amit a műtétkor átvágnak. Az nekem 1 hónapig gondot okozott. Nagyon rossz volt, ha már csak rágondoltam h el kellene mennem. Remélem nem ijesztettelek meg nagyon, de sajnos ez a valóság...
2008. júl. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is tartottam a katétertől, de szerencsére nem volt semmi különös, nem fájt a felhelyezés sem, kicsit olyan érzés, mintha a hüvelybe tennék fel. Utánna nem éreztem, hogy pisilni kell, de sokszor cserélték a tasakot, mert a sok infúzió meg minden amit nyomattak, emiatt volt sok a vizelet is. Kb 12 óra múlva vették ki, az sem fájt, és utánna a rendes pisiléssel sem volt gond, csak inkább a hasam aljánál fájt kicsit, olyan mintha a hugyhólyagomat éreztem volna minden alkalommal, ahogy ürül. De pár nap alatt ez is elmúlt. Az volt a legrosszabb, amikor először magamtól kellett kijutnom a wc-ig. De ez a nehéz mozogni dolog is csak 2 napig tartott, rohamosan javul szerencsére!:)
2008. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor megnyugodtam,mert igen gáz lenne úgy feküdni 8órán át-nekem legalább is ezt mondták,hogy nem mehetek wcre,mert eléggé pisis vagyok...

De ez így elég humánusnak tűnik .a nagy dologról gondoltam,hogy nem lesz könnyű de asszem nyomom majd be a rostos gyümiket és hátha segít,hogy könnyebb legyen.

2008. júl. 6. 23:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan ez a helyzet, a normál úton szülőknél is. én rendesen szültem, nekem is tettek fel katétert, ami nem fáj, és utánna normális a pisilés,nem fáj. igazából, tényleg a nagy dolgokkal van inább gond. nekem adtak a kórházba minden nap egy enyhe hashajtót, amitől könnyebb volt. nem tudom, hogy a császárosok kapnak e.

2008. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia!!Én sem éreztem semmi pisilési ingert,mindig csak azt láttam hogy cserélik a zacskót mert tele van:)))Miután kivették a katétert,egy-két alkalommal fájt,meg kicsit véres volt a vizeletem,de az nem tart sokáig.Arról nem tudok hogy begyulladhat-e.Nekem semmi gondom nem volt a katéter után.
2008. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!