Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » IR-esek, szülés alatt belétek...

IR-esek, szülés alatt belétek is tömték a szőlőcukrot? Nem lettetek rosszul?

Figyelt kérdés

Amióta kiderült az inzulinrezisztenciám 2 éve, nem eszek cukrot egyáltalán, viszont 3 óránként ennem kell, mert ha nem, akkor rosszul vagyok.

Szülésznőm mondta, hogy vajúdás/szülés alatt csak szőlőcukrot ehetek. Erre mondtam neki, hogy azt nekem nem lehet IR miatt, de mondta ebben az esetben igen, más nem szabad.

Én max 4 óránál többet nem bírok ki evés nélkül, mert ájulás környéki rosszulléteim is lehetnek, nagyon gyenge leszek, hogy fogok kibírni akár 10 vagy 20 órát is? Hogy fogom megszülni a gyereket, ha közben teljesen legyengülök?

(36 hetes, első baba.)


2013. okt. 22. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem eszem szőlőcukrot, ez bennem is felmerült. Narancslé, esetleg magas kakaótartalmú csokit javasolták nekem. Most kérdeztem meg az orvosom, mit szabad és mit nem. A szülésznő véleménye őszintén szólva nem érdekel. Azt eszem, amit akarok. Úgy sem tehet ellene semmit. Ez határozottság kérdése. A szőlőcukor helyett ez való nekünk, mert bár gyors szénhidrátnak számít, mégis lassabban emeli a cukorszintet, mint a szőlőcukor (4 éve tudom, hogy ir-es vagyok). (36 hetes, első baba)
2013. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor étcsoki meg egy doboz 100% narancslé lesz nálam mindenképp.

Ezek szerint kb egyszerre szülünk, könnyű és gyors szülést kívánok neked! :)

2013. okt. 22. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A csokiból válassz olyat, ami tartalmaz cukrot is, csak magas legyen a kakaótartalma mellette, akkor lassítja a cukor felszívódását :) Most az egyszer nem a kőkemény tömény étcsoki a jó választás :) hanem egy picit cukrosabb. :)


Nagyon szép szülést kívánok én is neked! :))))

2013. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, olyat veszek. Köszi még egyszer.
2013. okt. 22. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!