Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet valahol ambulánsan/1...

Lehet valahol ambulánsan/1 napos tartózkodással szülni Pesten kívül?

Figyelt kérdés
A kérdés egyelőre elméleti, a válaszok függvénye minden. Akik butaságnak, felelőtlenségnek tartják lapozzanak tovább. Szültem már, tudom mi mivel jár, de ismerem a saját képességeimet is. Az ami a kérdésem ihlette az a kórházban eltöltött napok pokla volt. Egyszerűen nem bírom a bezártságot, a kórházat, az idegeneket, semmit. Most ismét várandós vagyok, de már előre rettegek attól a pár naptól.
2013. okt. 24. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, minden kórházban jogod van hazamenni 24 óra után.
2013. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de engem az érdekelne természetesen, hogy a gyerekkel együtt lehet e? Azt tudom, hogy én elmehetek, de sok helyen a gyereket nem engedik haza.
2013. okt. 24. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:

De sehol nem szeretik, mert nem kapják meg a teljes pénz a szülésért. Mostanában elég sok rémtörténetet olvasni arról, hogy bánnak azokkal a kismamákkal, akik előre szólnak, hogy el akarnak menni. Ott is megkapod majd, hogy milyen felelőtlen vagy, és fenyegetni fognak azzal, hogy bajotok lesz, sőt, lehet, hogy indokolatlanul császároznak, hogy semmiképp ne tudj elmenni.


Amúgy egy dolog szól ellene, ha besárgul a baba, nem tudod visszavinni, hanem gyerekkórházba kell menni vele, ahol nem biztos, hogy ott maradhatsz pl. éjszakára, stb.

2013. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Választhatod az otthon szülést, vannak tanfolyamok, ahol mindent elmondanak, utána kell járni mi ennek a módja, de abszolút kivitelezhető. Valamint ha megtudjátok fizetni akkor esetleg magán klinikán. Illetve érdemes körül nézni és érdeklődni, hogy melyik kórház jó, mert évek alatt is sokat változnak a kórházak, sok helyen már vannak 1 ágyas szobák, esetleg ha van saját orvosod akkor meg lehet "üzletelni", hogy 2 ágyas szobába legyél apával, vannak bababarát kórházak, vannak szülőotthonok amik szintén elég családiasak. Nekem ezek a lehetőségek jutottak eszembe, gondold át neked melyik lenne megfelelő.
2013. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Semmiképp nem szólnék szülés előtt, csak szülés után. Viszont a sárgaság nem jutott eszembe. Már van egy 3 évesem, miatta sem szeretnék maradni, bár ő jobban bírná, mint én.
2013. okt. 24. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Elméletileg minden kórházban lehet, gyakorlatilag... háááát...


Nem kötekedni szeretnék, komolyan kérdezem: Azon is elgondolkodtál, mi van akkor, ha a te vagy a baba állapota indokolja a benn létet? Te egy napra készülsz, aztán lehet, hogy egy hét is lesz belőle...

Inkább a "nem bírom" helyett a "kibírom azt a 3 napot" hozzáállást kellene gyakorolnod a rettegés helyett, mert ha mégis hiba csúszik a számításodba, sokkal rosszabb lesz, mint szimplán benn lenni.

2013. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég határozott vagy, igen. A gyerekorvossal előre beszéld le és a védőnővel, ha az első héten minden nap kimennek, akkor lehet, hogy menni fog, persze mindent papíroztass le. az sem árt, ha fogadott dokid van. Ha valami baj lenne, akkor a gyerekkórház köteles neked a gyermek mellett helyet biztosítani (nem reklámozzák, de jár!!!!) és is így szülök, ha lesz tesó. Ha császár lesz (első az volt) inkább kifizetem az 1 ágyast, és hagyjanak békén: dokim szülésznőm majd figyel ránk.
2013. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%
Mindenkepp elore le kell beszelni a dolgokat, kell egy papir is a haziorvostol h mindennap ki fog jarni ellenorizni a kicsit 5 napon keresztul, azt hiszem valahogy igy van a szabaly. Most en is szeretnek hazajonni a picivel, debrecen klinika, olyan orvost fogadtam aki tamogatni fog ebben HA a korulmenyek engedni fogjak. Mindemelett otthon szules lesz korhazban...szoval ha talalsz egy ilyen dokit akkor melletted lesz de ezt nem ott kellene bejelenteni hanem elore megbeszelni. En sem birom a korhazi korulmenyeket ezert azt is meg fogom beszelni a dokimmal ha megis maradni kell akkor valami egy agyas szobat intezzen ahol nyugiban lehetek. En is szeretnek majd hazajonni de nem minden aron. Jo egeszseget es azt tanacsolom keress olyan dokit aki ezt tamogatja a szules utan es hidd el hazamehetsz a picivel ha minden ok lesz!!
2013. okt. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szociofóbiám van és tervezgettem sok mindent, aztán egy hónap kórház lett... Másik utánanyomozható lehetőség, hogy több helyen van VIP/térítéses/alapítványi (mikor hogy hívják) egy ágyas szoba, ahol együtt lehet az egész család.
2013. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!