Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy az oxitocin hányást...

Igaz, hogy az oxitocin hányást okoz? Azt mindig adnak bármi van?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem, nem kaptam oxit még sohasem, pedig 9 nap túlhordásom is volt, tehát nem adnak mindig.
2009. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kaptam, de nem hánytam tőle... De szerintem nem mindig adnak, csak ha orvosilag indokolt.

2009. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is kaptam, bár nem ért semmit, hányingerem sem volt tőle.
2009. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is kaptam és nem volt hányingerem.
2009. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az első szülésemnél kaptam,de nem volt hányingerem tőle.A 2.nál nem adtak.
2009. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor adnak ha nem tágulsz rendesen. Nekem nem volt hányingerem tőle.
2009. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az oxitocin egy hormon, amit a szervezet is termel a szülés megindulása után, ez okozza a méhösszehúzódásokat. ha valakinek nem elég intenzívek, hatékonyak a fájásai, akkor szokták adni infúzióban is. Ez a szintetikus oxitocin általában erősebb, összefüggőbb fájásokat okoz, mint a szervezet által termelt. Nem hinném, hogy emiatt hányna valaki...persze lehetnek kivételek, de hallottam, hogy volt olyan aki minden infúzió nélkül is hányt a vajúdás alatt.
2009. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szülésindításkor kaptam oxitocin infúziót. Nem volt semmi hatása. Se hányás, se méhösszehúzódások. Csak feküdtem az ágyon, és vártam a fájásokat, de nem jöttek.

2009. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én kaptam szölésindításkor és a lepény megszületésekor is, de nem hánytam. Nem is hallottam még, hogy valaki ettől hányt volna. Nem mindenki kap oxitocint, de a lepény megszületésekor szerintem gyakran alkalmazzák, csak szerintem sokan azt sem tudják mi van az infúzióban. ( ha nem mondja a szülésznő) Szóval lehet sokan, akik azt hiszik, hogy nem kaptak azok "csak nem tudnak róla".

egy egészségügyis 32 hetes km, 2,5 éves kislánnyal

2009. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én kaptam, nem hánytam, hányingerem sem volt.
2009. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!