Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szüléskor mi a helyzet a...

A szüléskor mi a helyzet a házassági anyakönyvi kivonattal? 30 vagy 300 napnál nem régebbi kell?

Figyelt kérdés
Mi ebben az évben kötöttünk házasságot, és ebben az évben fogok szülni is. Az új védőnőm ma mégis rám hozta a szívrohamot, hogy a gyerek az én nevem fogja megkapni, ha 30 napnál régebbi. Mivel több száz km-re innen kötöttünk házasságot 38 hetesen már nincs kedvem odáig elutazni, hogy egy vacak papírom legyen. A férjem jön a szülésre, és apasági nyilatkozatot is aláír ott, ha kell. Egyszerűen nem értem, ez nem elég? Uzsokiban fogok szülni.
2009. nov. 13. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is az Uzsokiban szültem márciusban.30 napnál nem régebbi kell.
2009. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kórháza válogatja, a védőnő (vidéken élünk) csak a legközelebbi kórház eljárását tudta és engem is megijesztett, mert nekünk sem lett volna időnk beszerezni.

Én egy másik kórházban szültem, ahol elfogadták az eredeti házassági kivonatot.

2009. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem muszáj elutaznod, a helyileg illetékes anyakönyvi hivatal hivatalból kikérheti, nekik küldik meg és te ott is átveheted.

Nem tudom, most mi a szabály, mennyire kell frissnek lenni a papírnak, de a legtöbb kórház tesz fel tájékoztatót, próbáld megkeresni!

2009. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Most látom csak az első válaszoló infóját, de azért próbálj utána érdeklődni az adminisztráción, hátha tesznek engedményt. Ezt azért nem értem, hogy lehet ekkora különbség kórházak közt.
2009. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A kórházban kérdezd meg, az a biztos, de elvileg 300 nap.

Mi jaunuár 11-én esküdtünk, júni 15-én szültem, elfogadták.

2009. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én épp múlt héten voltam az anyakönyvvezetőnél. Nekem azt mondta, hogy már eltörölték azt a törvényt, ami előírta, hogy kell kérni másolatot. Nyugodtan menjek szülni az eredetivel, kötelesek elfogadni. Nekünk is 2007-ben volt az esküvőnk, remélem elfogadják.

Apasági nyilatkozatot annak kell tenni, akik nincsenek összeházasodva, így nálatok ez nem is jöhet szóba. Amúgy azt is a polgármesteri hivatalban tudod intézni.

2009. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 300 napot mondott a védőnő. engem is megilyesztett, hogy pont abban a kórházban ahol szülni fogok az anyuka nevére anyakönyvezték a gyereket, mert nem vitte a papírt. 3 éve az első gyerek születésénél is vittem a 300 napnál nem régebbit és nem is kérték, pedig ugyanaz a kórház volt. Azért most is viszek egy frisset, biztos ami biztos.
2009. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a Jahn Ferencben fogok szülni,ott 300 napnál nem régebbi kell.És nekem nem adták ki csak ott,ahol a házasságkötés történt.Így anyukám ment,mert már 35 hetesen nem volt kedvem 120 kmt utazni.
2009. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem elfogatták pedig 360 napnál régebbi volt pár nappal.

De nekem is 300 napot mondtak.

2009. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi 365:)
2009. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!