Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi alapján dönt az orvos,...

Mi alapján dönt az orvos, hogy lesz-e és ha igen, mikor, burokrepesztés?

Figyelt kérdés
Hogy csinálták? kézzel, eszközzel? Fájt? Mit éreztél, milyen volt utána?
2013. okt. 26. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én már vajudtam egy jo ideje, amikor jött a doki. Nem is szólt h mit fog csinálni, azt gondoltam megvizsgál. Akkor fogtam fel, h mit fog csinálni, mikor egy hurkapalca szeruseget vett a kezébe. Ha jól emlékszem, szólnom kellett mikor jön a fajas, akkor csinálta. Nem éreztem semmit, csak h elkezdett folyni a víz. (babám feje bubjan volt egy karcolas mikor megszületett- gondolom ettől)

Azért kellett megrepeszteni, h lejjebb helyezkedjen a baba és ezáltal jobban haladjon a vajúdás.

2013. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jesszus! Azért a száját kinyithatta volna, hogy mit fog csinálni! Ha felém jött volna ilyen pálcával, tuti nem hagyom, amíg el nem mondja, mit csinál és miért! Nem ijedtél meg??? :-O
2013. okt. 26. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:

En mar 16 oraja vajudtam, amikor megrepesztette a doki. Hosszu tuvel csinalta. Engem akkor nem erdekelt, pedig amugy felek az ilyen eszkozoktol. De annyi szenvedes utan csinalhattak volna barmit, csak szedjek ki a babamat vegre. Egyaltalan nem fajt, abszolut semmit nem ereztem, csak h folyik ki a viz :) Ha jol emlekszem nekem nem fajas alatt csinalta. 2 es fel ora mulva megszuletett a fiam.

Azert kellett, mert nehezen tagultam, a burok nem akart megrepedni magatol, es hogy jobban haladjon a dolog.

2013. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is repesztettek burkot, 2 hét túlhordás után sem volt kedve kibújni a babámnak, és az oxytocin sem hozta lázba. Nekem szóltak, hogy most akkor burokrepesztés jön, de én annyira kikapcsoltam az agyam, amint ezt kimondta a szülésznő, hogy a mai napig nem tudom felidézni milyen volt. Arra a hosszú vékony izére azért emlékszem.:)
2013. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok. Az lemaradt, h azert is volt indokolt a repesztes, merr folyamatosan (16 oran keresztul) 5-7 perces fajasaim voltak. Azt szerettek volna ezzel elerni, h utana felgyorsuljon a folyamat, surusodjenek es erosodjenek a fajasok. De mivel ez nem sikerult, 2 ora mulva oxitocint kaptam. Na ez aztan meghozta a varva vart hatast.
2013. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze, mikor láttam mi van a kezébe, tudtam h mit fog.csinálni, szóval nem kellett ahhoz elmondania. Inkább a párom lett rosszul. :-) velem volt, azt beszéltük meg, h a vajúdás alatt velem lesz de a konkrét szuleskor ő inkább elhagyja a terepet. Rosszul van minden ilyesmitol. Szóval őt.sokkolta az ahogy burkot repesztett a doki. :-)

Amúgy a végén a koldokzsinort is elvagattak vele, szóval annyira nem jött nekünk össze ez a "semmit nem akar látni" dolog. :-)

2013. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én éjjel görcsölgettem de csak kicsit nem igazán fájt mert még aludni is tudtam. 5-kor be a szülőszobába megcsinálták a beöntést és a borotválás, majd felfeküdtem az ágyra rajtam egy rakás gép (a magas vérnyomásom miatt is kellett), és egészen tűrhető fájásaim voltak szinte alig észrevehető, jött a doki megvizsgált fél 9-kor és megrepesztette a burkot..na onnantól kezdve legszívesebben ordítottam volna a fájdalomtól, persze nem tettem :), 1,5 óra múlva meg is született a lánykám:) Azt hogy mivel csinálja fogalmam sincs, de semmit nem éreztem, csak hogy elönt a meleg..
2013. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Háromból két szülésemnél repesztettek burkot, mindig a kitolás előtt. Nekem megkönnyebbülés volt. És nem eszközzel, hanem kézzel! Egyáltalán nem fájt soha.

Harmadik babánál magától durrant, az szinte erőteljesebb érzés volt.

2013. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Az orvos döntését befolyásolja: emberség, fizetett összeg, idő.
2013. okt. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindig repesztenek burkot, ha magától nem reped meg.

Egyrészt veszélyes, ha burokban marad a baba, másrészt meg gyorsítja a tágulást.

2013. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!