Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzések játszódtak le...

Milyen érzések játszódtak le bennetek a szülés megindulásától egészen a baba születéséig?

Figyelt kérdés

Volt olyan, hogy bepánikoltatok, hogy nem fogjátok bírni végigcsinálni?

Végig sikerült erősnek és magabiztosnak maradni?

Sírtatok közben vagy higgadtak tudtatok maradni?


2013. okt. 29. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Amikor szültem nagy meleg volt, így egész idő alatt 3 dolog járt a fejemben

1. de qrva meleg van!! Mindjárt meggyulladok olyan melegem van

2. Annyira szomjas vagyok..Bárcsak kapnék egy korty vizet.

3. Esküszöm ha nem fejezi be az ordibálást a mellettem lévő nő, én felkelek és lecsapom!

(hozzáteszem, hogy a főorvos is bejött, és lecseszte hogy ne ordibáljon annyira, mert a földszinten hallani hogy sikoltozik. A szülészet a 4-dik emeleten volt)

Ilyen gondolatok mellett nem pánikoltam (inkább vizet akartam) Lefoglalt más, hogy a szülésen agyaljak. Mivel a mellettem lévő csaj nagyon hangos volt, így én nem igazán jajgattam vagy ilyesmi, mondjuk nem is fájt annyira mint ahogy a terhességem alatt riogattak.

2013. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt jó hallani, hogy nem fájt annyira, mint amennyire gondoltad. Ritkán olvasok ilyet, inkább a dráma megy a szüléstörténetekben.. és kezdek betojni.
2013. okt. 29. 18:26
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

1. szülés:

Indított volt..mikor mondták hogy beindítják a szülést, mert rossz lett a ctg eredményem, akkor hirtelen boldog lettem, aztán pánikba estem, utána pedig jött a hát legyen.Szörnyen fájt, ez az oxitocin kibírhatatlan volt komolyan.Már kiabáltam, mert valahogy nem igazán akarták azt a gerincérzéstelenítést..amikor megkaptam akkor hálát adtam az égnek, mert még 1 óra és ott pusztulok.Tolófájásnál már remegtem az izgalomtól..mikor megszületett a lányom pedig sírógörcsöt kaptam a boldogságtól..ami kitartott pár hétig..bármikor gyönyörködtem benne könny szökött a szemembe..na mindegy..ez már nem szülés rész! :)

2. szülés:

Magától indult be.Már nagyon vártam, mert majd 2 hét túlhordásban voltam és pont a következő nap reggel fektettek volna be beindítani a szülést.(mondanom se kell, hogy egyből pánikot kaptam amint ezt az orvos kiejtette a száján).Mikor jöttek rendszeresen a fájások már rajtam volt ez az érdekes izgalom, aztán meg jött a pánik, hogy úristen még egyszer hogy fogom túlélni ezt az egészet???Mentő be vitt, vizsgálat, pihenés.Mondhatom hogy kellemesen vajúdtam, csendben..mondjuk éjszaka volt.Oxitocin nélkül maga volt az áldás.Mire észbe kaptam már toló fájásom volt, és szinte felfogni se tudtam és már a fiam kint sírt kétségbe esetten a fiam. :)

Végül is pánikoltam igen..de szerintem ritka aki nem.De valahogy szülés és vajódás közben valahonnan kap az ember 1-2 plusz lökést..szinte emberfeletti lesz az az erő ami ilyenkor az emberben van komolyan.

2013. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem pánikoltam be, egyszerűen csak tettem a dolgomat. Tulajdonképpen a vajúdás alatt nem is járt semmi a fejemben, csak a fájdalmat próbáltam elviselni. Hozzáteszem, hogy 6 órás szülésem volt, de ebből a kitolás volt 3 óra. Na, akkor már azért eszembe jutott, hogy ennek sosem lesz vége. Ja és mikor a mellettem lévő szobában előbb megszült a nő, aki később jött, akkor egy kicsit azért elkeseredtem, de túltettem magam rajta.
2013. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19 órát vajúdtam érzéstelenítés nélkül, így csak az járt a fejemben h legyen már vége mert nem birom. Aztán amikor a 16. órában burokrepesztés volt, és a szülésznő mondott egy kb időpontot h mikor lesz baba, na akkor a kitolástól kezdtem el félni, h jesszus az még hátra van, hogy fogom megcsinálni.
2013. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pozitív élmény volt. A vajúdás nagy részét itthon végig csináltam, mert azt hittem jóslózok. Nem is fájt igazából. Amikor elkezdett komolyabb lenni ez a derékfájás, akkor mentünk be. És nem agyaltam semmin, de tényleg semmin. Egy olyan kellemes más állapotba kerültem. Hagytam, hogy történjenek a dolgok. (pedig eszembe jutott a 9 hónap alatt párszor, hogy nem fogom bírni, vittem is szőlőcukrot, vizet...) De mire magamhoz tértem, már ott volt a kezemben a kislányom. Bármikor újra csinálnám. Szerintem az a lelke a dolognak, hogy nem szabad félni, stresszelni magad.
2013. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen semmi különöset nem éreztem, mikor beindult a szülés. Kíváncsi voltam a babára. Meg éhes. Az elején azt gondoltam, hogy ha ez ilyen könnyű, minden évben szülök egyet. Aztán 2-3 perceseknél már túlélésre játszottam. Semmi nem járt a fejemben. Csak próbáltam legyürni a fájdalmat, a szünetekben meg pihenni. Azon agyaltam, hogy vajon ebből még mennyi lesz, és hogy fogom-e bírni ájulás nélkül.Teljesen megoldandó feladatként éltem meg az egészet. Mikor kibújt a baba, az első gondolatom az volt, hogy de jó hogy vége. A második, hogy a gyerekkel minden oké-e. Aztán az, hogy adják már ide, engem meg ne buzeráljanak már.
2013. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, 3 gyermekem van, mind természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül született meg. :) Az elsőnél előre olvastam a szülésről, és sokat guggoltam a vége felé az orvosom tanácsára, ettől meglazultak az izmok és könyebb lett a szülés. Ittam málnalevél teát, ami segített. Mégis 14 órás szülés várt rám, utólag már nem csináltam volna újra, pedig nagyon bátran álltam hozzá. A fájások a végefelé lesznek erősek, vagyis nagyon fájdalmasak. A kitolás hamar megy, az már csak "hab a tortán".

A 2. gyereknél volt egy kis félsz bennem, és szerintem ennek hatására nem tudtam jól ellazulni szülés közben. Szülés után hónapokig fájt a farcsontom, de nem tört el, viszont vmi történt mert nagyon fájt...

A 3. baba már a hasamban nagy volt, tudtam hogy nagy súllyal fog születni, de bátran álltam hozzá. Viszont vettem a málnalevél teán kívül homeós golyókat, Pulsatilla és Cimicifuga nevűeket és ezeket szülés alatt nyeltem félóránként. Az utolsó szülés volt a leggyorsabb :) és a fájások is kibírhatóak voltak, a végén már nem is volt időm gondolkodni mert nagyon gyorsan megszületett a kicsi (3890 g-mal és 52 cm-rel) :)


Azt tudom neked tanácsolni, hogy NE FÉLj a szüléstől. A félelem leblokkol és lassítja a tágulást, nehezebben fog zajlani az egész szülés. A kicsi is érzi ha félsz és lehet ő is reagál majd rá...

A szülési fájdalom nem sokkal roszabb mint a menstruzációs fájdalom, és csak a végén lesz erős. Ja, még vmi, próbálj az utolsó hetekben tágító masszázst csinálni, az nagyon jó. Könyebben figsz tágulni és hamar megszülsz.


Én higgadt nem voltam, de nem sírtam, inkább kicsit izgultam, de azért belül éreztem, hogy minden rendben lesz...

2013. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Julie S ***** válasza:
100%
Kialvatlanul és egy végigrohangászott nap után mentem szülni este. Nem sírtam, nem pánikoltam, nem féltem, rendben haladt minden. Azért nagyon haragudtam, hogy hosszan kellett feküdnöm a ctg miatt, amikor fekve nagyon rossz volt vajúdni. És mindig csak annyit mondtak, hogy még öt perc, meg még öt perc. Már közel voltam ahhoz, hogy leszedem magamról a cuccot és felállok sétálni. Aztán végül csak szabadultam végre. :D De igazán szépen és változatosan szidtam azért mindent - közben is, utána is. :D Aztán irány a szülőszoba. Ott is mondtam még szépeket, mert hát azért nem voltak kellemesek a fájások, de még mindig bírtam nevetni meg viccelődni a párommal. :D A kitolás előttre már nagyon fáradt voltam, ott éreztem egy pillanatra, hogy nem bírom tovább. De inkább az ébrenlétet nem bírtam tovább. Kicsit be is aludtam aztán a nyomások között. Szóval én kb úgy viselkedtem szülés közben is, mint bármi egyéb nehéz feladat közben. Sokat szidtam a folyamatot, elviccelődtem a pillanatnyi "nyomoromon" és közben becsülettel csináltam a dolgokat és tudtam, hogy nemsoká meglesz az eredménye. :)
2013. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!