Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki magyarázza el nekem...

Valaki magyarázza el nekem légyszi, hogy miért kell KÉRNI császármetszést, ha van lehetőség a természetes szülésre is?

Figyelt kérdés
Ez az élet rendje, így szülnek a nők évmilliók óta. Miért kell kérni egy műtétet, ami veszélyesebb, mint a természetes szülés???
2013. nov. 6. 15:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
88%
Most miért teszel fel ilyen vitaindító kérdést? Ha tényleg érdekel a téma, olvass utána korábbi kérdéseknek. Ott jó páran leírják a császár melletti vonzalmukat!
2013. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
25%
Én is ezen vagyok mindig kiakadva, hogy miért kell, de csak magamban vagyok kiakadva, ha valaki császárral akar szülni, akkor tegye. Nem az én dolgom.
2013. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
36%

miért kell provokáló kérdést feltenni??


én jobban biztonságban érzem magunkat a császárral. Ennyi. Pont.


Neked meg semmi közöd más szüléséhez, törődj a sajátoddal.

2013. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
nem gondoltam volna, hogy ennyire zavarna bárkit is ez a kérdés. nem volt szándékomban senkit sem megsérteni, de úgy látom, ezzel nem mindenki van így. egyszerűen tényleg érdekel, hogy valaki miért dönt a császár mellett. nem ítélkezni akarok, nem provokálok senkit, csak az okok érdekelnek. tényleg ekkora probléma ez??
2013. nov. 6. 15:59
 5/43 anonim ***** válasza:
58%
Ez tényleg egy provokáló kérdés. Annyian és annyiszor összevesztek már rajta, hogy megszámolni nem lehet. Lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni azokkal, akik császárt kérnek, de közünk semmi nincs hozzá. Ő testük, ő gyerekük, ö döntésük. Ennyi.
2013. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
és az okok titkosak ezek szerint? mint pl. valaki írta, hogy biztonságban érezte magát. ezt megértem, ez egy indok.
2013. nov. 6. 16:06
 7/43 anonim ***** válasza:
65%

Abban semmi meglepő nincs szerintem, hogy egyesek a császárt biztonságosabbnak vagy könnyebbnek gondolják leendő anyukaként. (Holott nincs így, hiszen a császár nagy hasi műtét)

Én inkább azt nem értem, hogy a sok orvos hogyan mehet bele ezekbe az "indokolatlan császár kérésekbe". Sajnos sok esetben a pénz diktál, és ez nagyon szomorú az orvosokra nézve, mert egy kismamától nem elvárható, hogy átlássa azt, hogy a császárnak mennyivel nagyobb veszélyei vannak, mint a természetes szülésnek, de egy orvostól igen.

Az orvosnak mindig mérlegelnie kellene az előny-kockázat kettőst, és az alapján döntenie.

Természetesen vannak olyan helyzetek is, amikor tényleg mondjuk nem fizikai, hanem pszichés okai vannak egy császárnak, nem ezekre gondolok, hanem amikor tényleg semmi oka nincs...

2013. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%
Félnek a fájdalomtól, meg félnek hogy kitágulnak és aztán fuccs a jó szexuális életnek. Sok indokot olvastam már itt de ezek a legfőbbek.
2013. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
43%
Számtalan oka lehet, testi is, lelki is. Az indokolt császár életmentő, akár program akár sürgősségi. A laikus által kért császárral nem értek egyet. Az orvosok pontosan tudják, mekkora műtét ez, a laikus meg annyit tud róla, hogy aktuálisan nem fáj. Ez pedig nagy hiba. Én a tájékoztatás hiányát látom ezek mögött. A szüléstörténetek nagyon nagy része hüvelyi szülés, a császárról nem hallani mást, mint hogy nem éreztek semmit és szép lett a baba és pont. Nem tudom, hány császárt kért anyuka nézte meg mondjuk videón, mi is fog vele történni, mennyire drasztikus és van tisztában egy nagy nyílt hasi műtét lehetséges szövődményeivel. Én úgy érzem, hiányos a tájékoztatás, ezért érzik biztonságosabbnak a műtétet. Úgy gondolják, hogy az orvos irányítása garancia az eredményre.
2013. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
75%
Én két ilyen nöt ismerek. az egyik halálosan félt a szüléstöl ezért döntött igy. de szó szerint pánik rohama lett ha rágondolt. A másik ismerösömék azért döntöttek igy mert 8 évet vártak arra a babára és mint tudjuk a baba szempontjából eza alegbiztonságosabb. NAgaoyn nagy volt a baba és a feje is igy az orvos azt mondta nagy lenne az esély az oxigén hiányos állapotra ha elalkad. ök ezt nem akarták kockáztatni ennyi év várakozás után. Egyébként ez külföldön volt szóval még az sem igaz rá hogy mert itthon mennnyi császsár van.... Mi is sok éve várjuk hogy megfoganjon a babánk de én azért mindenképp meg fogom próbálni megszülni ha tudom, de azt sem bánom ha császár csak ott tartanánk már. Én azt sokkal nehezebben értem meg aki amiatt depresszios mert nem tudta megszülni és császár kellett mint az aki a programzott császsár mellett dönt. egyébként ez nem olyan gyakri egyáltalán.
2013. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!