Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit csinál a nagyobb...

Ki mit csinál a nagyobb gyerekkel, ha itt az idő és menni kell szülni?

Figyelt kérdés

Én már minden nap ezen parázok, ugyanis nincs senki, akire rá tudnánk bízni. :( A nagyszülők távol vannak. Szomszédainkat nem nagyon ismerjük. Mit csinálok, ha hajnali 3-kor indul be a szülés? Egyszerűen nincs szívem felébreszteni a 3 éves gyereket és berángatni éjjel a kórházba. Egyedül bőrönddel meg nem jutok be, apának mindenképp jönnie kell. Ráadásul nehezített pálya, mert kocsink sincs. Napközben jó, mert bölcsiben van, de ez is dilemma, mert déltán azért érte kell menni, az se jó, ha vajúdás közben áll fel a férjem, hogy bocsi, de indulni kell a gyerekért. Van egy ismerősünk aki felajánlotta a segítségét, de a munkája miatt ő se mindig ugrasztható. Ti mit tennétek, hogy oldotta meg akinek hasonló problémája volt?

38 hetes km


2009. nov. 17. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Először is, ott a férjed. Napközben , ha menni kell, őt ezzel az indokkal 100% hogy elengedik a munkahelyéről. Másrészt, ha éjjel kel menni, akkor bizony fel kel kelteni a 3 évet... Ha én neekm lenne gy ilyen kis manóm, azért én beszélgetnék vele, hogy "tudod kicsim, eljön az idő, amikor a mami hasából kijön a kistesó. Ilyenkor be kell menni a kórházba. Lehet, hogy épp aludni fogsz, sajnos akkor fel kel kelni. De az is lehet hogy apa megy érted a bölcsibe, és onnan megyünk" Meg fogja érteni, és nem lesz neki "hidegzuhany":)
2009. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kell
2009. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Az apukának nem kell ott lenni a szülésnél.Régen egy apuka sem volt ott,mégsem volt az anyukának ebből semmi problémája.Lehet,hogy neked jól esne,ha ott van,de a nagyobb gyerek fontosabb szerintem.
2009. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok ilyen helyzetben, de nem tudod megkérni a bölcsis nénit, hogy vigyázzon rá, amíg te szülsz? Esetleg órabérért, hogy még nagyobb kedve legyen?

Hiába régen apuka nélkül szültek a nők, azért jobb, ha ott a férjed.

2009. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
azért mi így látatlanul ne jelentsük ki, hogy "az apukának nem kell ott lenni, mert régen se volt ott, és milyen jó volt". Én kifejezetten a férjemet bírtam csak elviselni, pedig az anyukám is bejött, de amikor vajúdtam és elkezdett simogatni mondtam, hogy most azonnal a férjemet akarom:) Nagyon sajnálom ezt, de abban a pillanatban nekem ez rosszabb volt . Az ismerőst meg ilyenkor lehetne "igénybevenni", hogy míg apu bent van a kismamival, ő vigyázzon a kicsire kint.Pl. No meg gondolom az ismerős se viccből ajánlotta fel a segítségét! Kevés szitu van az életben, de Ilyenkor muszáj "kihasználni"!
2009. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szia, én 33 hetes vagyok szintén 3éves nagyobbik. Sajna a 24 hét óta kórházban vagyok, vérzés miatt. Nálunk úgy alakult, hogy éjjel 1kor kellett kelteni a kicsit mert egyedül nem mertem autóba ülni. nem görcsöltem, de az ördög nem alszik. Azóta a kisfiam anyuékkal lakik, mert én bent vagyok a férjem dolgozik. Igazából csak hétvégén vagyunk együtt egy kicsit. Anyuék nálunk is vidéken laknak, igaz nem túl távol. Mikor terhes lettem úgy terveztük, hogy az egyik tesóm lesz az ugrasztható. Ő kb 1óra alatt odaért volna hozzánk és marad a kicsivel, vagy behoz a klinikára, és akkor a párom marad a picivel. Az élet nálunk közbeszólt, így mostmár ez megoldódott.

sok sikert neked és a babáknak is!

2009. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, igénybe is vesszük az ismerősünket, de mint írtam nem mindig tudjuk, mert sokat utazik. :( A bölcsis nénit meg nem lehet ilyenre megkérni. Sőtt, ha kicsit később mész a gyerekért már teszi a megjegyzéseket. :x Pedig időben mindig érte megyünk, még hamarabb is, de már csúnyán néz, mert nem mehetett el 5-kor, holott 6-ig szól a munkaideje. :x

Egyébként leht régen apák nélkül szültek a nők, de én az elsőt is vele szültem, iszonyat nagy segítség volt műár csak a jelenléte is. Meg ugye ő se nagyon szeretne kimaradni belőle, ezt is megértem, de ha nem lesz más akkor kénytelen lesz kint ülni.

Nagyszülők: hát az én anyukámra ilyen téren nem lehet száűmítani sajnos. :( A férjem szülei meg betegek és 5 órányira laknak innen, nem is nagyon ismerik a fiamat, mert nagyon ritkán tudnak jönni, és mi se tudunk hozzájuk elmenni, mert nincs kocsink és több óra vonattal és átszállás.... Tehát nem tudjuk levinni a gyereket, meg át még sosem vigyáztak rá. :( Nem egyszerű az biztos. :(

A terhességem elején én is kórházban voltam egy hónapot, de akkor a gyerek ugye bölcsiben volt, apa ment érte, meglátogattak, majd haza és kezdődött minden elölről. Tehát a kórházi tartózkodással nincs is baj. Csak úgy sajnálom szegény kisfiamat, aki imád aludni. :) Mit lehet amúgy kezdeni egy álmos és nyűgös gyerekkel apának a folyosón. :( Akkor azon fogok aggódni. :((( Nem találom a jó megoldást.

2009. nov. 17. 10:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Én akkor fogok szülni mikor a nagyobb 14 honapos lesz,elég kicsike még ugy gondolom.De én lebeszélem a pàrommal,hogy szoljon a fönökének hogy arra a napra hadd lehessen itthon.Egyébként nekem annyi szerencsém van,hogy szülés utàn egyböl hazajöhetek a baàval,és a doki jön majd mindennap làtogatni.
2009. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Mit csinálsz a kicsivel a korházban? Ha az apuval marad kint a nagyobb,akkor nem lehet melletted.A nővérek nem hiszem,hogy foglalkoznának egy álmos,anyu után síró kisgyerekkel.És ha a szülés elhúzódik,akkor ki viszi a bölcsibe? Ha nem viszitek el,ki ad neki enni stb.Gondolj erre az eshetőségre is.Mindenképpen jobb lenne,ha v agy az apuka marad otthon vagy valaki átjön a nagyobbikhoz.
2009. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a fiam és a pocaklakóm között lesz akkor 18-19hónap,mikor szülni fogok.apa csak pénteken jön haza Osztrákoknál dolgozik.Anyumék Szlovákián,tőlünk 50kmre,apósom éjjel nappal utazik az országban...anyósom Bécsben.Szóval nálam sem egyszerű a helyzet.De van 2aranyos szomszédom,ahol két két gyerkőc van.Ha más megoldás nincs,őket ugrasztom,akár éjjel is.Hiszen engem elvisz a mentő,és míg apa hazaér,addig el lesznek vele.Ha meg mégsem,akkor viszem magammal.És oda jön majd apa.

én is állandóan ezen rágódom,hogy hogy is lesz,a fiammal este indult a vajúdás,éjjelre értünk a kórházban,és hajnalban szültem...de most majd kitudja.De addig van még időnk minden eshetőségre felkészülni.

2009. nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!