Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit csinál a nagyobb...

Ki mit csinál a nagyobb gyerekkel, ha itt az idő és menni kell szülni?

Figyelt kérdés

Én már minden nap ezen parázok, ugyanis nincs senki, akire rá tudnánk bízni. :( A nagyszülők távol vannak. Szomszédainkat nem nagyon ismerjük. Mit csinálok, ha hajnali 3-kor indul be a szülés? Egyszerűen nincs szívem felébreszteni a 3 éves gyereket és berángatni éjjel a kórházba. Egyedül bőrönddel meg nem jutok be, apának mindenképp jönnie kell. Ráadásul nehezített pálya, mert kocsink sincs. Napközben jó, mert bölcsiben van, de ez is dilemma, mert déltán azért érte kell menni, az se jó, ha vajúdás közben áll fel a férjem, hogy bocsi, de indulni kell a gyerekért. Van egy ismerősünk aki felajánlotta a segítségét, de a munkája miatt ő se mindig ugrasztható. Ti mit tennétek, hogy oldotta meg akinek hasonló problémája volt?

38 hetes km


2009. nov. 17. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek! De most szerintem is "fel kell áldozni" a nagy gyerkőcöt, nem lesz semmi baja, ha felébreszted. Mindenkinek jobb lenne, ha nem kellene a kórházba becipelni, már csak azért sem, mert ha Apa vele lesz, akkor TE ugyanúgy egyedül leszel, mintha nem is ment volna Veled4

Ha a nagyfiú nyugodtan élhetné a saját kis életét Apával vagy szomszéddal, baráttal -Nélküled, neki az lenne a legjobb szerintem.

Talán választanod kell, áldozatot hoznod a nagyobbikért: lemondani Apa segítségéről a szüléskor, majd bölcsi-időben bemegy hozzád.

Ha nincs más megoldás...

2009. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben nagyon szívesen segítenék bárkinek!

Habár elég kevés esély van erre, ugyanis sok település van hazánkban, nem biztos, hogy pont ott lakom, ahol ti, akiknek ilyen problémátok van.

Ha a közelben laksz, én felajánlom a segítségemet, makói vagyok.

2009. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én vittem a barátnőmhöz, igaz nkeem du kezdődött a vajúdás, 8-kor kórházba menet beadtam, hajnalba szültem. NIncs egy barátnőd??
2009. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha hajnalban indulna meg a szülés hívhattok mentőt szépen bevisz apa pedig ott marad a 3 évessel. Valjuk be egy 3 évenek nem épp a legjobb ha hajnalban felébresztik, és még kitudja mikorra lesz meg a tesó. Nem bántásként írtam de inkább apával legyen mint a rideg kórházban órákon át.
2009. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem a hugom a szomszédban lakik, éjjel is átjön. De a gyerekeket mindenképp felébresztem, elköszönni, mert erre kértek. Amúgy meg nem tudtok keresni egy babysittert, aki bármikor ugrasztható arra néhány órára? Én biztos ezt tenném.
2009. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok.

14:08: vannak barátaim, de mind kisgyerekesek, hol 1, hol 2, de van ahol 3 is van. Mindegyik elég messze lakik tőlünk és mint mondtam nekünk nincs kocsink, tehát elvinni a gyereket oda nem tudom. De a nappal annyira nem is aggaszt, inkább az éjszaka. És az is csak azért, mert a doki mondta, hogy az első fájásnál irány a kórház, mert a fiam is nagyon gyorsan megszületett, épp, hogy beértünk akkor. A mentőn én is gondolkoztam, de nekem a dokim azt mondta, hogy nem biztos, hogy abba a kórházba visz, ahova én szeretném. Azért lássuk be, hogyha apa már eleve nem lehet velem legalább a saját dokimat és szülésznőmet szeretném magam mellett tudni és nem idegeneket. Úgyhogy nem tudom, hogy ez a mentős dolog hogy is van. Taxit eleve nem merek hívni a már fentebb említett okok miatt - esetleges gyors szülés, hátha megint szerencsém lesz :) - mert innen 30-40 perc az út a klinikáig.

2009. nov. 18. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!