Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek meg fog császározn...

Szerintetek meg fog császározni a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Az előző szülésem is császárral végződött,21hónap lesz a két baba között,és össze is kellett varni a méhszájamat a 24.héten!Ma voltam dokinál,nem mondta volna hogy császár lesz,csak annyit,h 5 hét múlva(37.héten) kiszedi a varratokat!Meg is fog császározni?Varratszedés után mennyit kell benn feküdnöm?
2009. nov. 17. 14:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Biztosat senki nem tud mondani csak a dokid. De nagyobb esélyed van császárra mint a sima szülésre. Egyébként te szeretnéd, hogy császár legyen? Ha szeretnéd akkor beszéld meg a dokiddal és lehet, hogy megcsinálja. Van egy 4 hónapos kisfiam, sima szülésnek indult, de nem nyíltam és császár lett a vége, én speciel szeretném a következőt is császárral szülni. Biztos, hogy beszélnék az orvossal a helyedben.

Minden jót és jó egészséget!

2009. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Szia!

igen örülnék neki ha ismét császár lenne,mert az előző szülésem 9 óra vajlúdás után lett császár...nem votlak fájásaim,hiába emelték meg az infúziót,csak fárasztottak!És hát nem volt egy leányálom!:(

Nem is értem,hogy más nőknek,miért olyan jó élmény a szülés...

2009. nov. 17. 14:58
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért császározna ha meglehet simán is?A méhszájat gondolom azért varrták össze,hogy ne nyíljon ki idő előtt.Ha sürgősségi császárod volt ami nem volt előre látható,nem biztos,hogy most is szükség lesz rá.Ha egyéb okok miatt kellett arról meg tudnál.Én nem akarnék császárt ha el lehet kerülni.Nekem az első spontán lett meg,a másodikkal császározni kellett sajnos, a harmadikkal is sima szülésre készültünk,de a kitolásnál elfordult keresztbe rosszul lett,ezért ki kellett gyorsan venni.Szerintem ha nincs gond nem császároznak automatikusan csak azért mert előzőleg az volt.Legalábbis nálunk nem szerencsére.Talán van esélyed neked is normál útin szülni,bízzál ebben.Minden jót nektek.
2009. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
igy nem lehet megmondani de sztem császár lesz!engem is 4 hónapja császároztak és van 1 gyönyörü lányom és én azt szeretném ha legközelebb is császár lenne.én 18 órát vajudtam de csak nem akart kinyilni a méhszájam és végül császár lett.Azt hiszem h jobb is igy!igaz én még megfordulni se tudtam mikor a természetes uton szülö nök már szaladtak de igy volt jó mert egészséges.
2009. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

szerintem meg fog császározni. és mivel te szeretnéd is, beszélj a dokiddal. Elég sok érv szól amellett, h császáros legyél.

Én a helyedben fölhívnám a dokit, egyeztetnék vele egy időpontot, és megbeszélném vele, h legyen császár, hisz ha az előző babánál sem indult ak meg a fájások, oxitocin adással sem, garantálom neked h most sem fog.

A méhszájvarratokat meg azért szedi ki, h hátha beindul a szülés...meg 37.héten akár már be is indulhat...

Beszélj vele.

Sok sikert!

2 gyermekes anyuka(sima szülés)

2009. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
40%
Én ezt nem hiszem el,hogy épeszű anyukák a császár mellett voksolnak ha lenne esély a sima szülésre is.Ez hihetetlen.De miért????Nem az a legjobb mind a babának mind a mamának ha megvan a baba simán??A méhszájat valószínű azért varrták,mert idő előtt kinyílott.Azért veszik ki a 37 héten,mert akkor már akár jöhet is a baba.Nekem volt a 3 szülésemből 2 császárom,de elkerültem volna ha lehetséges,ha nem az életünket egészségünket kell menteni nem egyeztem volna bele.A 9 óra vajúdás pedig első szülésnél semmi.Miért akarják elkerülni az anyukák a vajúdást?Hiszen arra szüksége van a babának és a mamának is élettani szempontokból.Én a császáraimnál sem akartam volna kihagyni egyiknél sem akkor sem,ha előre tudom,hogy ez lesz a vége.És mi a dokimmal a császár után is sima szülésre készültünk,csak azért kellett vágni mert komplikációk adódtak.Ha nem így lett volna,meglehetett volna simán is.Én az elsőt szültem simán,és hajnalban fájásokra ébredtem,éjfélkor bújt elő a baba.De ezt teljesen átlagos vajúdási időnek mondták,és szerintem is kibírható volt.Élménynek pedig sokkal szebb mint a császárjaim.Egyébként sokan nem számolnak azzal,hogy sokkal de sokkal nagyobb az esély bármilyen szövődményre a mamánál is és a babánál is császáros szülésnél mint normál úton.Nekem sajnos volt hozzá szerencsém mindkét esetben.Az első császárom után 1 évvel sem jöttem még rendbe,és a babával is sok gond volt.A második mondhatom meg sem kottyant,én jól voltam,de a gyerekkel voltak vannak gondok.
2009. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Kedves utolsó válaszoló!

Mivel te megtapasztaltad mindkét féle szülést biztosan tudod h melyik az amelyiket választanád ha választani lehetne...DE!

Ha valaki császárral szült, és nem voltak vele rossz tapasztalatai, miért ne akarhatná a 2.-at is úgy? Mi nem voksoltunk, csak azt írtuk amit mi is tapasztaltunmk...általában császárt császár követ...persze ha a két szülés között elteltek már jócskán évek akkor nem valószínű. Én a kérdező esetében azt mondom meg fogják császározni.

Nekem két spontán szülésem volt, iszonyat fájdalmakkal, de ez a természetes. Babának -mamának...ez a természet útja. De a császár is ugyanolyan örömteli lehet. Pláne akkor ha az a tudat, h milyen módon fog szülni az anyuka megnyugtatja, igenis beszéljen az orvosával.

Véleményem nem változott. Az ő esetében nagyobb esélyt látok a császárra mint a simára.

2009. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ...nem akartam vitát szítani...a sztoriból kihagytam,h az első babánál a vajludás 9 óra volt,de mikor még nem folyt el előtte éjjel a magzatvízem 10perces fájásaim voltak,amúgy is indított szülés lett vna,mert 10NAPPAl túlhordtam,reggel mikor indultunk,h megyünk szülni,elfolyt a magzatvízem és vele együtt a fájásaim,szal ha úgy vesszük többett vajlúdtam...mert ennyi időt a szülőágyon,a többit itthon éjjel!És az első azért lett császáros,mert rövid volt a köldökzsínor,ami nem elég,h a kislányom nyakán volt,de még csomó is volt rajt...és ha az a csomó megszorul:(Ezért is örülnék,ha császár lenne,sőt én hamar felépültem!Délután 15:47kor lett meg a picúrka,másnap hajnalba a nővér segített lezuhanyozni,és én máris végig csattogtam az osztályon a nővér szobához!Simán ment minden,az üléssel sem volt gondom!Bnőm előttem szült 6 héttel,rendesen és ülni sem tudott!A sebem meg már meg is gyógyúlt,hiába a kis idő a két terhesség között,nem fáj!!
2009. nov. 18. 14:37
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Szerintem ezt nem lehet előre tudni. A méhszáj kinyílása inkább a könnyebb tágulásra utal, viszont ha az 1. császár volt, akkor ilyen pici korkülönbséggel valszeg nem kaphatsz pl oxitocin a hegszétválás miatt., de ezt mind az orvosoddal kell megbeszélned.

Nekem az első 10 óra vajúdás utáni császár volt, már a kitolás kezdődött, amikor műtőbe toltak. Nagyon rossz volt, tudom mit érzel. Én ennek ellenére reménykedem, hogy a következő term lesz :)

Kívánom, hogy úgy szülj, ahogy neked, nektek a legjobb, ahogy te szeretnéd :)

2009. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűbb lenne a nőgyógyászt kérdezni, mert vele alkudozni is lehet arról, hogy te mit szeretnél, ő mit javasol, és hogy szerinte melyik a legjobb neked és a babának. Anyósomnak kellett anno összevarrni a méhszáját, és amikor kiszedték, a férjem azonnal ki is csúszott. Ha a 37. héten kiszedi a varratot, arra utal, hogy kíváncsi arra, tágulsz-e magadtól. (Anyósom szerint az sem kellemes.) Ha igen, és a heg nem vékonyodik túlzottan, akkor nyilván kicsusszan a bébi pillanatok alatt. Azért teszi a 37. hétre, hogy ha azonnal jönne a baba, akkor sem lesz koraszülött, és azért nem későbbre, hogy lássa, tudsz-e spontán szülni. Különben miért nem azt mondta volna, hogy műtét, és akkor érzéstelenítés közben mellesleg kiszedi a varratot is. Ráadásul csak Magyarországon császároznak automatikusan első császár után, nyugaton nem. Ott lehet császár után spontán is szülni. A császárnak sok kockázata van, amit előzőleg te megúsztál, de az orvos nyilván nyugodtabb, ha a természet mindent elintéz. Én a dokimmal pl. azért küzdök most, hogy két spontán szülés után ne legyen a 3. császár a most fennálló komplikációk miatt.
2009. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!