Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időt töltött veled a...

Mennyi időt töltött veled a szülés közben a fogadott orvosod?

Figyelt kérdés
Vagyis mi számít normálisnak és elvárhatónak? Úgy olvastam. hogy vajúdásnál csak be-be nézegetnek, a kitolási időszakban pedig végig a kismamával vannak. Igaz ez?
2013. nov. 14. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem pont szabadságon volt azon a héten. De a szülésznők behívták, 5 perc alatt beért a kórházba, és csak egyszer ment ki rágyújtani. Az én szülésem caklipakli 3 órás volt, ebből 2,5 tuti bent volt.
2013. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nos, nálam reggel hatkor burok repesztes volt, o csinálta. 10kor átvettek a masik korhazba, az út alatt nem volt mellettem, illetve megkérdezte, hogy le ehet e enni egy szendvicset, mert aznap meg nem evett semmit. Visszajött es onnantol el sem mozdult mellolem, egészen addig amig fel háromkor csaszarmetszes mellett döntött(ek). Tehat egész ido alatt mellettem volt, 1 órát leszámítva.
2013. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

nagyon jó betege voltam a dokimnak :) megindultak a fájások, bementem a kórházba délelőtt, neki pont rendelési ideje volt, tágulgattam, fájogattm, de elég jól éreztem magam, dumálgattam, nevetgéltem :) szóval buli volt :) aztán jöttek a tolók, akkor már a szülésznő rám-rám kukkantott, mire elérkezett a "kemény" rész, megérkezett a dokim is, és 30 perc alatt lezavartuk a dolgot :)

nekem akkor volt ott a dokim, mikor kellett, de velem jól járt, én tök gyors voltam :) amúgy ha bármi baj lett volna, ő ott lett volna, sőt, ha 20 órát szenvedek, akkor 20 órát lett volna ott.

több ismerősöm szült nála, jó a referenciája, szóval én nem bíztam a véletlenre.

2013. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem volt végig mellettem, sőt, de amikor szükség volt rá akkor ott volt... szerintem ez a lényeg!

Amúgy én nem bántam, hogy nem gubbasztott ott mellettem, hanem kettesben lehettünk a párommal a vajúdás nagy része alatt.

2013. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Császárral szültem a fiamat. Reggel vit be a mentő, az orvosom pedig szinte azonnal ott volt. Épp az NST-n voltam. Megvizsgált kiderült hogy el van szineződve a magzatvíz és hogy keresztbe fekszik a baba. Így császárt csinált. Utána a korházban minden nap bejött hozzám. Nagyon elégedet voltam. Most is ő az orvosom. 23.-ára vagyok kiírva.
2013. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Reggel indítás volt, leellenőrzött mindent, hogy rendben van-e, a szülésznőm (anyukám és a férjem) végig mellettem volt. A dokim óránként bejött, 2 óránként vizsgált. Mivel nem tágultam és fájásom sem volt, 5kor császárral született meg a fiam. Tökéletes munkát végzett: alig volt gyermekágyi vérzésem, néhány nap alatt felépültem, minden nap bejött (szabadságon volt az indítás napján és hétvége is beleesett), 1 ágyas szobát intézett, amiért nem kellett külön fizetni, hazamenetelkor ő vizsgált és írta meg a zárót.
2013. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon gyors volt mind a két szülésem (3-3 óra). A vajúdások időtartamának 90%-ban volt bent az orvosom, bár nekem ismerősöm is, nagyon jó a viszonyunk, ezért nem tudom,más fogadott doki is ennyit van-e bent, pláne, ha a vajúdás mondjuk 10-11 órát eltart.
2013. nov. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Első szülésnél a dokim későn szólt, hogy már nem vállal szülést (gerincsérve miatt), akinek meg átadott, ő elment síelni. Már azt hittem ügyeletesnél szülök, mikor szóltak a szülésznők, hogy csak felhívták az alap dokimat és bejön hozzám. Mivel aznap nem volt ügyeletben, ezért szinte végig mellettem volt, felült az ágy szélére és beszélgettünk a fájások között.


Második szülésemnél ez a doki már külföldön dolgozott, az új orvosomat csak akkor hívták, mikor 3 ujjnyira tágultam,akkor sem sietett, még elment kutyát sétáltatni, mikortól beért kétszer rám nézett, konkrétan csak a kitolásnál volt jelen. A bent töltött napokban sem volt túl aktív. A 6 hetes vizsgálatra sem hozzá mentem.

2013. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Off: 4-es vagyok, mi szükség van arra hogy ott gubbasszon felettetek a doki vajúdás közben? Nem értem! Nekem olyan jó volt, hogy kettesben lehettünk a párommal, néha rám nézett a szülésznő, még ritkábban a doki, és amikor kellett, akkor jöttek csak. Olyan jó volt ez így...
2013. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Julie S ***** válasza:
Amikor este beestünk a párommal a kórházba, akkor a dokim pont bent volt már egy másik szülés miatt. Amíg csinálták a ctg-t, addig csak rám nézett bizonyos időközönként, aztán mikor mehettem a szülőszobára, akkor hívta a szülésznőt. Onnantól a szülésznő volt velünk és utána ő szólt a dokinak, amikor jött a kitolás. Akkor maradtak csak ott mindketten.
2013. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!