Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés. Többször...

Császármetszés. Többször megkaptam a barátnőmtől, h én nem szültem, hanem kivették belőlem, mert császárra volt szükség. Miért gondolkodik így néhány ember, h a császárosok nem szülnek és nem szenvedne?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 17:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Én sok olyat ismerek, akik maguk is így gondolják. Aki még nem szült simán csak császárral nem tudja mi az a folyamat, ami megtörténik. Nem éli át. Erről persze nem tehet és nem is baj, csak ezért szokták mondani. Elég csúnya dolog, mert sokakat anélkül is zavar a császár ténye.
2013. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Az mondja ezt, aki még nem szült császárral.:)

Én is császármetszéssel szültem, most igazából a lényeg ugyanaz, megszületett egy baba. És bár a természetesen szülő anyukák a kitoláskor éreznek nagy fájdalmakat, én meg éreztem a vajúdás alatt szintén és a szülést követő 1 hétben, amit nem kívánok senkinek.

Egyébként az egész vajúdást ugyanúgy végigkínlódtam, mint bárki más, sőt még a tolófájásokig is eljutottam, amiket vissza kellett tartanom.

Szóval ne adj az ilyenekre, peregjen le rólad, a lényeg, hogy van egy (vagy több, ezt nem tudom) egészséges gyereked.:)

2013. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Engem nem érdekelnek az ilyen idióták.


Császármetszést kellett eszközölni nálam is, de azt a szenvedést, amit ez utána okozott, csak az ellenségemnek kívánom.


11 órán keresztül vajúdtam egyébként és kiderült, hogy azért nem tudott kibújni szegény, mert a köldökzsinór a derekán volt. Szóval végigmentem minden szenvedésen, és a műtét miatt még többön. Ráadásul seblázat kaptam. Szóval kinya.hatja a fenekem az ilyen rosszindulatú hülye nő. Már elnézést.

2013. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj, de ez (szándékosan nem ő) nem barátnő.
2013. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Én is császárral szültem, de magasról lesz@rom, hogy kinek mi erről a véleménye. Nem kívánságműsor volt.
2013. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem akarlak megbántani, de tulajdonképpen van olyan helyet, amikor egy császárosra én is azt mondanám, hogy nem szült.

Itt volt az agyhalott anyuka, őt is császározták, nem szült. Vagy a programcsászárosok.

Nem tudom, picit bonyolult ez a dolog, mert a "szülés" fogalma alatt gyakorlatilag azt értjük, hogy van vajúdás, van a baba megszületése, és van a lepényi szak. Te valószínűleg vajúdtál, de a babád nem hüvelyen keresztül született, hanem kiműtötték belőled. Szóval szerintem ha csupán a tényeket nézzük orvosi szemszögből, vajúdtál, de nem szültél. De ha a dolog érzelmi hátterét nézem, életet adtál egy gyereknek, szóval szültél, így vagy úgy.

Én megszavaznám azt, hogy mindegyik tábornak igaza van, valamilyen szemszögből.

2013. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy miből gondoljátok, hogy valaki rosszindulatból mond ilyet? Lehet, hogy csak simán más a véleménye a témáról. Aki császárral szül, ne érezze már kevesebbnek magát. Ez nem verseny, hogy ki szenvedett többet a gyerekért.
2013. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

én is császárral szültem, sajnos. engem lelkiekben nagyon megviselt, hogy nem szülhettem meg természetes úton a fiamat. 9 hónapig készültem a szülésre, elképzeltem, milyen is lesz, jártam szülésfelkészítőre is. olyan befejezetlennek éreztem, mintha nem szültem volna gyereket. mert lényegében nem szültem, de valahol mégis, mivel van egy gyerekem, aki így vagy úgy, de világra jött.

sokan azt gondolják rólam is, hogy én nem szenvedtem, nem tudom mi a valódi szülés, pedig ha úgy nézzük, az enyém is valódi. tényleg nem tudom, milyen hüvelyi úton szülni, de szenvedtem, az biztos. vajúdtam, és a felépülés is sokáig tartott, plussz a lelkiek, amit már leírtam.

nem kell foglalkozni más véleményével!

2013. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
A szakemberek szerint szülés. A kiskönyvben is az van, hogy a SZÜLÉS módja császármetszés. Szerintem én szültem, ráadásul programozott császárral.
2013. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát megkérdezném, hogy mégis miből gondolja, ugyanis én 30 órát vajúdtam, burokrepesztés után még 2 órát, és tolófájásokat vissza kellett fognom. Császár lett a vége, és 5 napig olyan voltam, mint a mosott fos.... Aki meg 3 napra utánam szült rendesen, rég járkált, meg nevetgélt, hát köszi... Én simán merem mondani, hogy megszültem, ugyanis ennyi kínlódás simán felér a szüléssel is. (tapasztalatból mondom, első lányom természetesen született) Nekem a császár sokkkkkkkal fájdalmasabb volt.
2013. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!