Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megindul a szülés akkor...

Ha megindul a szülés akkor mit kell éreznem hol fáj és honnan tudom biztosra hogy ez tényleg szülési fájdalmak és mi az a nyákdugo?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az egész egyik este lefekvéskor kezdődött. Elkezdett fájni a hasam alja, illetve inkább azt mondanám hogy görcsölni, és olyan 10 percenként belémnyilalt ez a fájdalom. Annyira volt csak erős, mint egy menstruációs görcs. Sokáig nem bírtam aludni, és csak sejtettem hogy ez AZ lehet. Aztán elaludtam, de másnap egész nap ez ment. Ahogy mostam, teregettem, főztem, egész végig 10 percenként belémnyilalt a görcs. Elérkezett az este, és épp lefeküdtem tévézni, mikor már 5 percenként görcsöltem. Na akkor elmentem letusolni, rendbetettem magam ott lent is, de fürdés végére már 2 percenként jöttek a fájások. Bementünk a párommal és 5 óra múlva megvolt a picim. Ja és a nyákdugót nem láttam elmenni. Tudni fogod mikor jön el az idő ez biztos!
2009. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél a derekam fájt baromira, pontosabban a keresztcsont táján, égető érzés volt. Aztán kaptam epidurált, mikor az kezdett kimenni, újra csak a derekam fájt, a hasamnál semmilyen fájdalmat nem éreztem, csak kitoláskor az elementáris nyomási kényszert.

Második babánál elfolyt a magzatvíz, rá egy órával tompa "mintha megjönne" érzés az alhasban, kb. 3-4 percenként, ami folyamatosan erősödött, menstruációs görcsökké, végül már olyan érzés volt,mintha szét akarnék szakadni. De csak az alhasam.

2009. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyákdugó átlátszó, esetleg barnás-véres kocsonyás anyag.
2009. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azokat a fájásokat mindenki ismeretlenül is megismeri. Ne aggódj. Mondjuk egy erős jóslófájás is lehet kellemetlen, de azt a melegvíz csillapítja, a pihenés ritkítja. Ha már fájás közben levegőt is csak koncentrációval tudsz venni, annyira fáj, akkor az tényleg fájás. Általában enyhe vérzéssel is jár.
2009. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!