Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet nassolni szülés előtt...

Lehet nassolni szülés előtt vajúdáskor?

Figyelt kérdés
Magyarországon még inni sem engedték a barátnőmet, de nálunk Németországban még javasolják is a nassolást! Terhességi diabetesesek ti mit nassoltok?
2009. nov. 19. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én terh. diabos voltam és diabetikus kekszet ehettem.
2009. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyöngyösön szőlőcukor, bubimentes ásványvíz - ezeket lehetett bevinni

ha jól tudom, azért nem nagyon szeretik, ha eszik a kismama, mert ha császározni kell, ne legyen a gyomorban, belekben étel


őszintén szólva én vittem magammal szőlőcukrot, de semmi kedvem nem volt eszegetni, csak szorítottam az ágy oldalán a vascsövet és összeszorított foggal vártam, hogy vége legyen :S

2009. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csomó szőlőcukrot megettem, mert éhes voltam, de utólag megbántam, mert háningerem lett, no meg nagyon szomjas is voltam. Szóval nálunk is lehetett szőlőcukrot és mentes vizet.
2009. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szőlőcukor, mentes víz, de igazából a szőlőcukornak sem örülnek, a vizet viszont kifejezetten mondják. A másodikkal mire beértem, szinte összeértek a fájások, úgyhogy még inni sem volt időm. A diab. kekszet a császár miatt nem szeretik, ugyanis egy cukrosnál valamivel több az esély, hogy sürgősségi császár kell. Nekem így mondták. De persze jobban elhúzódó vajúdáskor kifejezetten az a kérés, hogy ha nem kell császár, legyen elég energiád és egyél. Az elsőnél én is így jártam, és kérték, hogy egyek, csak hogy kedvem sem volt hozzá, de amikor 3 ujjnyin túl voltam, már kérték, hogy inkább bírjam ki éhesen, mert ha gáz van, hogy lesz császár. Nekem mindkét vajúdás amúgy vacsi után indult, szóval olyan nagyon nem is voltam kiéhezve. Az ivástilalmat nem értem, mert általában inkább itatják az embert, hogy pótolják az izzadás miatti vízveszteséget.
2009. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 19. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Bár én nem voltam terhességi diabéteszes, de azért a tapasztalataimat leírnám. Engem 8 nap túlhordás után indítottak, de úgy, hogy reggel már a reggelit sem engedték megenni. Pár szem aprópogácsa volt az összes tápérték, amit gyorsan magamhoz tudtam venni.


Az oxitocin infúzión lógva lassan telt az idő, fél napig alig volt fájásom, de közben majd' meghaltam éhen, szinte szédelegtem az éhségtől. Vicces volt, hogy míg mások szülés közben a fájdalmaikkal szokták elfoglalni magukat, én különböző ételek vizionálásával töltöttem az időt. Hosszas könyörgésre aztán megengedték, hogy Apa hozzon nekem egy zacskó szőlőcukrot, hát mit mondjak... Utálom a szőlőcukrot, de gyakorlatilag megettem az egész zacskóval.


Hálistennek inni ihattam nyugodtan gyümölcslevet, de azért délben szomorúan néztem az órát, és azon merengtem, mi lehet az ebéd a kórházban... (Pedig kórházi kajáról viszonylag ritkán szoktak fantáziálni az emberek...) Közben tömtem magamba a szőlőcukrot, hogy legyen erőm, mire a picúrom elindul kifelé.


Sokan azt mondják, hányingerrel küzdenek szülés alatt. Néhányan még hánynak is. Én a gyomrom korgását hallgattam, és meg tudtam volna enni egy lovat is, egészben...


Miután aztán megérkezett a picim a világra, és átéltem életem legszebb pillanatát, az első dolgom volt, hogy magamba tömjek valami ehetőt, és a legelső dolog, ami az utamba akadt, egy túrórudi volt. :) Maga a szülés egyáltalán nem viselt meg, legfeljebb elfáradtam picit, de tény, hogy közben majdnem éhenhaltam... :)

2009. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mire beértem a kórházba, már 7cm-re ki voltam tágulva, így már a szülőszobára mentünk rögtön, így kajáról szó sem esett, de a vizet azt ittam, utálom a bubimentes vizet, de akkor nagyon jól esett. Ahhoz képest, hogy reggel ettem fél szelet vajas kenyeret, jól bírtam (éjjel 10.25-kor szültem!), de szülés után, ahogy elvitték a babát nekem is már az evés körül jártak a gondolataim!:) Főleg az almás pite amit sütöttem, mert nagyon kívántam, na pont abból aznap már nem tudtam enni, alig vártam a reggel 7 órát, hogy a férjem hozzon belőle.


7hetes baba anyukája

2009. nov. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En is kulfoldon szultem(Kanada) es itt is engedik az eves ivast.Mondjuk nekem nem volt etvagyam reggel 7 kor ebredtem 5 percesekre es mielott elindultunk magamba eroltettem egy felszelet vajas kenyeret sajttal.

Ezzel huztam ki a 25 oras vajudast.

Miutan megszultem nekem is megjott az etvagyam,meg szerencse h akkor jottek az ismerosok kajaval megrakva.Viszont erdekes modon nem birtam sokat enni.

2009. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csajok, nagyon jókat mosolyogtam, főleg aki 8 nappal hordta túl a babáját! Én már most olyan kajákról fantáziálok amit nem ehettem a cukrom miatt, remélem én is ezzel leszek elgondolkozva és nem a fájásokra fogok figyelni :-)))
2009. nov. 20. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!