Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cefal hematoma-ja csak a...

Cefal hematoma-ja csak a vákuummal vagy fogóval született babáknak van?

Figyelt kérdés

Fél éve született a kislányom. Komplikáció mentes terhességem és szülésem volt. Nem használtak se fogót, se vákuumot. Rövid lefolyású szülésem volt.

Kislányom fején viszont egy fél öklömnyi cefal hematoma alakult ki, amire azt mondták majd felszívódik, ha mégsem, mutassuk meg sebésznek 2 hetes korában. A vérömleny nem szívódott fel, ezért a doktor leszívta.

A napokban voltunk neurológusnál ahol megemlítettem ezt, és ő csak annyit válaszolt, hogy "hmm... ez nagyon érdekes". Azóta aggaszt a dolog. A férjem úgy emlékszik mikor megszületett a baba nem volt púp a baba fején,de nem biztos benne. Én sajnos nem emlékszem. Szülés után fél órával hozták ki hozzánk a babánkat. Történhetett esetleg valami vele abban a fél órában? Esetleg leejtették? Attól is kialakulhat a vérömleny? Köszönöm a válaszokat.



#vákuum #cefal hematoma
2013. nov. 26. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
De ott a kórházban mit mondtak? Mert gondolom, még ha az első félórában nem is vettétek észre, később igen!
2013. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtak semmit. Észrevehető volt a púp a fejecskéjén. Egyébként egészséges, semmi baja nincs, szépen korának megfelelően fejlődik. Neurológushoz is csak a magam megnyugtatása miatt vittem. Csak azóta ezen jár az eszem, hogy mitől alakulhatott ki neki a vérömleny, ha nem használtak se fogót se vákuumot.
2013. nov. 26. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Hú hát szerintem ez az a dolog, ami soha nem fog kiderülni.

Előfordulhat sajnos,hogy beverték a fejét véletlenül, de azt már úgy sem tudod meg.

A lényeg,hogy egészséges! :)

2013. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Már túl késő lenne a klinikát felhívni, hogy mi is történt pontosan. Meg úgyse mondanák el az igazságot :( Arra emlékszem csak, hogy mikor egy napos volt a baba akkor a klinikai gyerekorvos mondta, hogy van egy kis púp a baba fején, ami ártalmatlan. És most ,hogy bele gondolok már a mi saját gyerekorvosunk is rákérdezett egyszer ,hogy fogóval vagy vákuummal született?

Azért írtam ki a kérdést, hátha van köztetek valaki akinek szintén volt ilyen problémája és nem használtak semmilyen eszközt szülés közben.

2013. nov. 26. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
És nem lehet,hogy már a pocakban is meg volt neki?
2013. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt csak mondta volna az orvos. Minden ultrahangon megnéztük a fejét, és mindig minden rendben volt.
2013. nov. 26. 13:49
 7/9 anonim válasza:
Az én kislányom fején is volt hematoma,pedig én is könnyen és gyorsan minden segítség nélkül szültem.Csak meg ultrahangozták a buksiját mielőtt haza jöttünk,aztán mondták,hogy minden rendben majd felszívódik.Fel is szívódott nyoma sincsen már.Nekem azt mondták azért lett neki,mert akkor is nyomtam amikor nem lett volna szabad.Bár nem tudom tényleg így van e,ezt csak a csecsemős nővérke mondta.
2013. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy alakult az életetek a cefal hematomával?

Sajnos mi is ilyen helyzetbe kerültünk.

2021. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is van, két hetes a kisfiam.
2021. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!