Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha ügyeletes szülésznőnél...

Ha ügyeletes szülésznőnél szülök, adnom kellene neki valamit (Pénzt, bonbon stb)?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Na, ezen már én is gondolkodtam:-) Én pénzt biztos nem fogok adni, max vmi egyebet.
2013. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem adtam semmit. Mondjuk nem is voltam vele különösebben elégedett.
2013. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát olyan, hogy kell, nincs:)

Ha meg vagy vele elégedve, nyugodtan adhatsz neki valamit, ami nektek belefér. De persze nem kötelező.

2013. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nem adtam semmit, de megvoltam vele elégedve.
2013. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én ügyeletes dokinál és ügyeletes szülésznőnél szültem. Oda volt készítve a pénz külön a dokinak is, és külön a szülésznőnek is. Mivel a dokit az utolsó 10 percben láttam csak, akkor is tök bunkó volt, így nem kapta meg a pénzt, nem voltam vele megelégedve (inkább megvettük nekem a régóta vágyott telefonomat), a szülésznő viszont megkapta a borítékját, sőt utólag már bánom, hogy nem többet adtunk neki, mert nagyon rendes volt velem.
2013. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Pénzt én nem szeretnék adni,mert akkor már mindegy lenne ha fogadnék.Mást meg nem tudom eldönteni még,hogy adjak e,mert ez a dolguk nem?Kapja ő a kis fizetését,és még én is adjak?Nem tudom....az meg nem gáz ha nem adok semmit.
2013. nov. 28. 14:51
 7/17 anonim ***** válasza:

Persze, ez a dolguk, ezért kapnak fizetést. Az orvos is, mégis elvárja. A csecsemős nővérekről már nem is beszélve!!

Ha nem akarsz pénzt adni, akkor vegyél neki bombont, vagy esetleg egy kisebb ajándékkosarat (csoki, kávé, stb.).

2013. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
Én adtam egyiknél sem, sem a dokinak sem a szülésznőnek (egyiket sem fogadtam). Megkapják ők a fizetésüket!
2013. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

persze, kapják ők is a fizetést.

Tudod, mennyit kapnak, mennyiért cserébe kell felkészültnek lenniük, figyelniük több kismamára, lelket önteni? És a kismamának is jól esik, ha kedvesek vele, mosolygósnak lenni?


Nem azt mondom, hogy feltétlenül adni kell, mert nem. Csak ne beszéljünk már úgy - "megkapják a fizetésüket" - , mintha milliókat keresnének...

2013. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha valakinek ez nem megy,vagy nem szeretné csinálni akkor nyilván nem ezt a hivatást választja!
2013. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!