Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell majd vinni a kórházba...

Mit kell majd vinni a kórházba? Vannak itt Szabolcs megyében élők? Főleg Nyíregyháza környékiek.

Figyelt kérdés
Ki mit vitt magával a kórházba? Babának, mamának mire van szüksége? Vannak itt Szabolcs megyében élők? Nyíregyháza és Kisvárda környékiek? Mit kértek ezekben a kórházakban?

#szülés #szükség #a szülés #a kórházban
2013. dec. 5. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még csak ezután fogok szülni Nyíregyházán, de kérdezz rá a szülésznődtől, ha van választott. Nekem azt mondta babának nem kell semmi, magadnak meg amit amúgy is vinnél a kórházba.
2013. dec. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nyíregyházi vagyok és januárban fogok szülni.

A babának nem kell semmi, a kórház biztosít mindent (ruha, pelenka stb).

Az anyukáknak "csak" hálóinget adnak, az kórházi kell hogy legyen.A többit magadnak (köntös, melltartó, melltartó betét, bugyi, betétek, wc-papír, törölköző minimum 2, két pár papucs, tisztálkodó szerek, evőeszköz, iratok, és amit úgy érzel, hogy "szükséged" van rá)

Mikorra vagy kiírva?

2013. dec. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JnéHN ***** válasza:
100%

Szia! Én kétszer szültem Nyíregyházán. Először 2010-ben, majd 2012-ben. A kövektezőket vittem be:

Lista:

1. Papának papucs, enni és innivaló

2. mama nem ehet szülés alatt

3. szülés utánra 2 liter szénsavmentes innivaló. Ajánlom az ásványvizet, meg az almalevet, de körtét ne vigyél, mert attól a kicsi hasa fájhat. Vigyél szívószálat, hogyha fekve kell inni, akkor pohárból az nehéz, de a legjobb az a szopókás tetejű üveg.

4. sós, vagy édes keksz, vagy műzli, mert ha sokáig tart a szülés 1-2 db kekszet lehet enni.

5. a legkisebb gyógyszertári tenna lady betét (SOkan mondják, hogy elég egy nagyobb tisztasági betét is, de ez nem igazán állja meg a helyét, kell a tenna)

6. 50x50-es alátét a szüléshez 2-3 db (Magyarul, itt venni kellett a gyógyszertárban kapható alátétet, amit szülés alatt alád terítenek, és ezt ki lehet dobni meg cserélgetni, mert egyébként a lepedőre folyik minden, és akkor órákig abban fekszel. Ezt lehet utána pelenkázó alátétnek is használni (Már ami tisztán maradt), ha babás szobába akarsz menni. És akkor ha a picike akkor kakil, mikor tisztába teszed, legalább az ágy nem lesz kakis.)

7. hálóing, elöl gombos, vagy szoptatós. (Nyíregyen adnak hálóinget)

8. textilpelus (ha viszik szopizni a babákat és büfizteted, akkor a válladra teríted, és ha bukik, akkor nem a ruhád lesz koszos). Meg akkor is jó, ha veled van a szobában, és akkor ha összebüfizi a kiskocsiját, amiben ott tologatják, akkor te is ki tudod alatta cserélni és nem a saját bukásában fekszik.)

9. Popsitörlő, ezt nem adnak, hanem ha nálad kakil be, akkor neked kell kicserélni a pelust.

10. kicsi kesztyű a kezére, hogyha nagy a körme , akkor ne marja ki az arcát.

11. baba körömvágó olló. (Ha le mered ott vágni a körmét, vagy van aki levágja, akkor viheted, de itt Nyíregyen nagyon nem szeretik) Én vittem és a szülésznő vágta le Benedek körmét.

12. rendes eldobható pelus a babának, egy nap 5 db-ot adnak, de ha több kell, akkor legyen

13. 2 papucs: 1 a fűrdéshez és 1 a sétálgatáshoz

14. popsikrém, nem mindig adnak

15. Wc papír ülőke és Wc ülőke fertőtlenítő (Dm-ben lehet kapni)


Amit nekem még plusz behoztak:

mellszívó: hiába van a kórházba, azt mindenki használja, és sokan elfelejtik sterilizálni használat után. Nem túl gusztusos.

Gramastan: ez mellkenőcs: általában a 3. napon lövel be a tej, ami elég fájdalmas és míg be nem áll a kereslet kínálat addig sokat fáj az ember cicije. (nekem legalábbis). EZ a legjobb kenőcs, amit a melledre kenhetsz, gyógyszertárban lehet venni.

Mellbimbóápoló krém: a szoptatás eléggé kiszárítja a bimbókat és ezzel jól lehet hidratálni. Célszerű olyat venni, amit nem kell lemosni szopi előtt, mert én rendszerint elfelejtettem.

Kicsi törölköző: ha bedurran a cicid, akkor a vizes borogatás sokat segít.

Szoptatós melltartó és melltartó betét: ha mennek látogatók, akkor jó ha felveszed, mert elég kellemetlen, mikor a köntös is átázik a tejtől és tejcsíkot húzol magad után, úgy mész vissza a szobába. Jó, hogy ez egyptians természetes dolog, de kellemetlen, főleg férfiak előtt (és most nem Gyulára gondolok, hanem pl az apukájára)

Eldobható bugyi: erről engem lebeszéltek,, de aztán hozattam be magamnak. A normál bugyi ont a sebnél vágott, de ha nincs seb, akkor is nyomja az ember hasát. Meg ha véletlen a betét nem tartja meg a vért és kifolyik, akkor ott nem tudod rendesen kimosni, mert ugye mosóport meg öblítőt már nem tudsz vinni, haza küldeni a beleszáradt véres bugyit, hogy na kedves férjem mosd ki, kicsit kellemetlen. Egyszerűbb minden nap eldobni.


Tejfokozáshoz nekem a homeoptáiás Urtica 5 Ch vált be. Nagyobbat ne vegyél, mert az apasztja a tejet. Lactoherb teát ne igyál, mert hasfájást okoz a picinél (pedig nagyon finom). De jó még a madártej, a kenyér leves, az alkoholmentes sör is. Nem kell megijedni, hogy teliholdkor kevesebb a tej mennyisége. Ez nemcsak nálam volt így, hanem szinte mindenki

2013. dec. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tica0121 ***** válasza:
100%

Én most júliusban szültem, császáros voltam és VIP szobába mentem következő nap reggeltől.

Amit vittünk a babának:

- pelus

- popsitörlő

- textilpelus

- kiskesztyű

- hazahozáshoz szükséges dolgokat (férjem hozta be utánnam)

- fültisztítót a köldökcsont ápoláshoz

Popsikrémet nem vittem, lesz a Felicitas csomagban minta, azt tökéletesen elég.

Magamnak:

- pizsamát (egyet sem vettem fel, mert jobb volt az ottaniban)

- bugyikat, betétet (érdemes beleragasztani 1-2-be a betétet, mert így könnyebb felvenni és a nővérek is segítenek)

- evőeszközt, poharat

- innivalót bőven (máslél litereseket vittem, meg vettem egy sportkupakosat aztán annak a tetejét raktam rá a többi üvegre)

- szívószál

- tisztálkodó szerek, törölköző (kicsiből 3at, nagyból 2-t)

- köntös, papucs, zokni

- rágcsálnivalót (háztartási keksz tuti, mert azt kihányni sem olyan rossz, mint az ízesítet kekszet vagy csokit)

Kb ennyit vittem be, de egyébként arra jöttem rá, hogy első körben csak köntös, törölköző, papucs, zokni, betét, bugyi, innivaló és rágcsa kell, az összes többit majd másnap beviszik neked. Míg elhelyeznek a szobába, meg tart a szülés, addig ne kelljen a csomagoddal foglalkozni. Nekem kb 2 órát keresték a bőröndömet, mire meglett! :)

És ami nekem kimaradt, de nagyon kellett: aranyérre krém! Nem tudtak adni bent....

2013. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Kellemes ünnepeket mindenkinek.
2013. dec. 6. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!