Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az emelési tilalom arra is...

Az emelési tilalom arra is vonatkozik, akinek se császárja, se gátmetszése nem volt?

Figyelt kérdés
Pl. szokták mondani, hogy apuka cipelje le hazavitelnél a babát a kocsiig, ami egy császárnál vagy egy gátmetszésnél teljesen érthető. De ahol egyik sem volt, ott miért nem "cipekedhet" az anyuka? Nincs varrat...

2013. dec. 9. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert egy nagy, placentányi nyílt seb van a méhe belső oldalán és vérző sebek esetén nem szokás emelgetni, mert az növeli a vérnyomást, ezzel a vérzés mértékét is. Ilyen nagyobb események után, mint a szülés, műtét, hosszú betegség, stb. csak a fokozatos terhelést szokták ajánlani. A hat hét gyerekágy sem poén, ki kell várni, kímélni magad, hogy fokozatos legyen a terhelés és lassú és biztos a felépülés. Csak azért, mert nem volt 'semmi extra' beavatkozás, azért még szültél! :) Türelem!
2013. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen a méheden ott van egy tenyérnyi nagy seb...


Én is gátvédelemmel szültem, teljesen jól éreztem magam.

A 3. héten elmentem bevásárolni, cipeltem haza vagy 6 kilót, hát visszatért az iszonyat erős vérzésem, hatalmas alvadt vérdarabok jöttek utána belőlem 1-2 napig.


A baba nem olyan nehéz, de nagyobb dolgokat ne cipelj (pl. krumpliszsák :D )

2013. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vissza kell rendeződnie a belső szerveknek, és ha nagy súlyt cipel, akkor lehet hogy ez máshogy történik meg, mint kellene/jó lenne.

Persze ha jó erőben van, hát cipeljen, de a babahordozóval együtt a gyerek nagyon nehéz. Nekem 4 kiló felett volt (csak a baba). És nagyon rossz a fogása is a hordozónak. És az erős vérzés miatt sem tesz jót, belül még nagy seb tátong a placenta helyén.

2013. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Komolyan ennyire tudatlanok a mai nők?
2013. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a látogatók nem jöhetnek sem a folyosóra sem a kórterembe,a szülésznők meg nem segítenek ,nekem kellett kivinnem a babát babahordozóstól a társalgóig, ahol apuka várt. Ha lehetett akkor olyat kértünk meg aki még nem szült ,hogy hozza be a táskát, szatyort, borzasztó ami folyt...
2013. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!