Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha gyermeket várok és nincs...

Ha gyermeket várok és nincs kire bízni a nagyobbik tesót (2 éves), apa pedig jön velem a szülészetre, jogom van-e a testvért is bevinni a szülőszobába? Annyi időre pl. hogy apa is láthassa az újszülöttet? Mik az előírások?

Figyelt kérdés
Kistarcsai Flór Ferenc Kórház a célintézmény
2013. dec. 14. 05:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,hogy nem!

Amit meg is értek. Elég az orvosnak, a nővérnek, a szülésznőnek a szülésre figyelni, nem hiányzik nekik,hogy még egy két évesre is kelljen!

De nem értem egyébként? Azt szeretnéd,hogy végig bent legyen?

2013. dec. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehet be, és nem is értem, hogy tényleg nincs egy ember sem, aki vigyázna rá. Szomszédok, barátok, rokonok, stb...
2013. dec. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Eleve hat év alatti gyereknek is látogathatja a kórházat, csak betegkent....v Amúgy meg ennyi esszel gyereket vállalni??? De jót tenne a ket évesnek, végignézni mondjuk a beontest, hallgatni az anyjat szenvedni, látni a szülést, vagy halálra remülni egy sürgősségi csaszarnal..... Szomszéd, apuka, nagyszülő, bebiszitter.
2013. dec. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval sem írta, hogy végignézetné vele a szülést. Azt írta, hogy "annyi időre, hogy apa is láthassa az újszülöttet", azaz mikor ott fekszik két órás megfigyelésen a babával, de már nem történik semmi, akkor bemehetnek-e? Szerintem nem fogják beengedni, sajnálom. Max. azt tudom elképzelni, hogy egy ismerős vigyáz a nagyobbra a folyosón, amíg apa beugrik megnézni az új családtagot. De nagyon valószínű, hogy ilyen pici gyereket nem fognak beengedni. Magánkórházban talán beengednék a megfigyelési idő alatt (szülésre ott sem), de sima államiban kizárt.
2013. dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha nagyon szépen mosolyogtok, szerintem a dolgozók közül elvállalja valaki a folyosón.
2013. dec. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Én is ott fogok szülni. Ha alapítványi szobát kérsz, akkor sztem addig bemehet mesét nézni. Én megkérdeztem az orvost, arra a 3 napra vagy az apa vagy a fiam bent lehet velem. De ez az alapítványi szobára vonatkozik, nem a szülésre, amellett itt egy tinédzserről van szó, nem egy két évesről.
2013. dec. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a szülészetekre 14 év alatti gyereket nem engednek fertőzésveszély miatt. (Gondolom, ne vigyenek be valami kalasszikus, közösségben összeszedhető gyerekbetegséget az újszülöttöknek). Ezt több szülészet folyosóajtajára láttam már kiragasztva.
2013. dec. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Èn is itt szültem.

Biztos h nem engedik be! Gondolj bele... Ott a szülőszobàk egymàs mellett vannak. Ok, hogy te megszülsz, bemegy a gyerek hozzàd, borzalmas dolgot màr nem làrhat. De! Ha a melletted lévő szobàkban szül/szülnek valaki(k), a kiabàlàs-nyögés nem biztos h jó hatàssal lenne a 2 évesedre.

Kérjetek alapìtvànyi szobàt, az 1 àgyasba bàrki bemehet, bàrki ott aludhat. Apàval kivàrjàk a szülést, vagy egy nővérke bemegy addig hozzà, mig apa beszalad hozzàd megnézni a kicsit.

De nem hinném h ne lenne valaki, aki vigyàzna addig a kicsire, mig szülsz.

2013. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem fogják beengedni! Ha nincs ismerős, aki vigyázna rá,és apa ott szeretne lenni, amit megértek, akkor marad a bébiszitter!
2013. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, oda 10 év alatti gyereket még az osztályra sem lehet bevinni, nemhogy a szülőszobára.

De egyébként ha látogatás van, akkor el szoktak tekinteni ettől és be szoktak kisebb gyereket is engedni a folyosóra.

Amúgy meg ha nem terveztek apás szülést, akkor apuka ugyanúgy, mint bármelyik másik apuka, a csecsemőosztályon, ablakon keresztül a kisebb gyerkőccel ugyanúgy megtekintheti az újszülöttet.

Bár egyébként nálunk apukát csak is úgy engednek be a szülőszobára, ha apás szülés van tervezve és volt apás előkészítőn és van ruhája, mármint amivel bemehet egyáltalán a szülőszobára.

2013. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!