Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik közvetlenül a...

Mi történik közvetlenül a szülés után?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, meg semmi ilyen, csak nagyon érdekel a szülés és az ezzel kapcsolatos összes dolog.


A kérdésem az lenne hogy közvetlenül miután megszületik a baba mi történik a szülőszobában? És utána rögtön mindenkinél elkezdődik a gyermekágyi vérzés? Mi van ha valaki alig tud megmoccani szülés után? Akkor ki cseréli neki a betétet? És ilyenkor mennyit vagy együtt a babával? Mennyi idő után engednek haza?


A másik inkább belső, személyesebb vonal. Milyen érzés amikor oda rakják a babádat? Nem fura hogy ez ez pici ember, és TE hoztad a világra? Nem ijesztő?


Bocsánat ha túl gyerekesek a kérdéseim, de nagyon érdekelnek ezek a dolgok, remélem egyszer majd én is megtapasztalhatom :)


Köszönöm a válaszokat előre is!


20/L



2013. dec. 16. 03:01
 1/8 anonim válasza:
53%

Én 33 hetes kismama vagyok szóval még van időm a szülélsig, de én úgy gondolom, hogy már a teherbeesés után megkezdődik az ismerkedés baba és mama között. Mire a terhesség végére ér az ember szerintem már annyira szoros a kötelék, hogy a szülés után sem lesz fura, hogy ott van egy pici emberke, hanem inkább még nagyobb öröm, hogy végre teljesen egymásra "talált" az új család.

De viszont, hogy mik történnek a szülés után nem tudom, de a neten is biztos találsz róla néhány cikket én is ott szoktam "tudakozódni".

És hogy mikor engednek haza a kórházból a babával együtt szerintem sokminden befolyásolja. Baba mama állapota egyaránt. Nálunk álltalában 4 nap a normál szülés után és 5-6 a császár után persze csak ha minden rendben van!

2013. dec. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden kórházban más a szülés utáni protokoll.

A legideálisabb esetben, amikor anya-baba is tökéletesen egészségesek:

A babát megmérik, megfürdetik, stb. (ellátják), majd egyedül hagyják a friss családot kb. 2 órára s szülőszobában.

Akkor anya kicsit kipiheni magát, megpróbálja megszoptatni a babát. Apa is megfogja a babát, fényképek készítése, stb.


Igen, már akkor elkezd vérezni, amikor megszületik a baba. A betét csere ideális esetben megy egyedül, ha rosszabbul van, akkor az ápolók segítenek.

Amikor eltelik a két óra nálunk úgy volt, hogy a szülésznő felsegített, elkísért pisilni, felöltöztünk, stb. a baba ment az őrzőbe, megvizsgálja gyerekorvos, én a babás szobába baba nélkül, és az első felkelésig egyedül. Ilyenkor lehet egyet aludni, pihenni, stb. Aztán ha sikerül összeszedni magunkat mehettünk a babáért. Az első felkeléshez csengetni kell, nehogy ájulás, stb. legyen. Akkor még segítenek betétben, stb. de utána egyedül kell elvileg boldogulni + a babát is ellátni. Ki lehet hozni az osztályra.

2013. dec. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az volt mint a 2. válaszolónál. Szülés után elvitték a babát mosdatni, mérni stb, engem összevarrtak (gátmetszés), utána behozták a felöltöztetett babát, odatették mellém (persze a férjemmel fogalmunk sem volt hogy mit kezdjünk vele úgyhogy csak nézegettük :) ), utána elvitték a babát a többi baba közé, nekem a szülésznő segített zuhanyozni, felvenni a hálóinget, betét+bugyi (nem volt ciki, alig éltem), és betoltak tolószékben az ágyamhoz. Ez volt hajnali 4 körül. 6-kor mehettem a babáért, aludni nem bírtam előtte de addigra annyira rendbe jöttem hogy el tudtam menni a babáért. Onnantól el is tudtam látni (délelőtt mindent megmutattak a csecsemős nővérek, hogyan fogjam meg, szoptatás, pelenkázás). Aki császáros volt, ő is másnap már el bírta látni a babáját. Igen, rögtön véreztem, nem volt vészes. 4 nap után engednek haza mindenkit onnan ahol szültem (kivéve ha pl antibiotikum kell a babának, nagyon besárgul vagy egyéb gond van). Amikor odatették a babát mellém, furcsa volt, nem öntött el az anyai ösztön, inkább örültem hogy vége van a hordóhasnak, túl vagyok a szülésen, és féltem hogy mi lesz ezután, megállom-e a helyemet. Csak akkor kezdtem beleszeretni a gyerekbe miután hazajöttünk, de akkor nagyon :) Úton van a második, már tudom hogy mit jelent az egész procedúra, alig várom hogy megszülessen, már tudok vele mit kezdeni :)
2013. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlati része ugyanaz volt nálunk is, mint az előző válaszolóknál.

Hogy milyen érzés volt? Nagyon vártam hogy megszülessen, én is azt gondoltam, mint az első válaszoló, hogy már ismerem a babát és szeretem. De ahogy rám tették, csak az járt a fejemben, hogy milyen nehéz (3550 g volt, de kicsit el voltam fáradva). A kórházban is sokat nézegettem, meg otthon is, de az elején még nagyon idegennek tűnt. Hiányzott az ismerős rugdosás belülről, pár napig önkéntelenül nagyon sokat nyúlkáltam a hasamhoz, simogattam, aztán rájöttem, hogy üres, nincs bent senki. Aki kint volt, az meg nagyon távolinak tűnt. Nekem kellett 3 hét, mire igazán elkezdett kialakulni a kötődés. Előtte is volt valami, pár nap után már el sem tudtam képzelni az életemet nélküle, sírni sosem hagytam volna, ölelgettem, szerettem kézben tartani stb., de utána egyik pillanatról a másikra minőségében teljesen más lett minden. Biztos összefügg azzal is, hogy az elején azért nagyon tudott fájni a szoptatás. Mikor az rendbejött, helyreállt a világrend. :)

2013. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két babát azon magzatmázasan odaadták nekem, kicsit megdajkáltam, aztán elvitték megmérni, felöltöztetni. A nagynál varrtak jó sokat, a kicsinél nem kellett. Közben a férjem visszahozta a babákat, megvizsgált még az orvos, aztán elmentek. A 2 óra megfigyelés alatt többször bejött a szülésznő megnézni, a hasamat megnyomogatni. A nagynál egy decemberi napfényes reggel volt, beragyogott a nap a szülőszobába. Minket meg nem dobtak ki onnan, mert nem kellett a szoba senkinek, az alapítványiból meg éppen hazament valaki, ahová mentem volna. Egy álom volt. Csend és nyugalom. A nagy nem akart szopizni, ő aludt rengeteget, a kicsi meg nem kaphatott 2 óráig tejet, mert nagyon buborékot, megvizsgálták még1x mikor a szobába indultunk. A nagyot én toltam át a szobánkba, a kicsit is próbáltam, őt nem hagyták. Mielőtt elindultunk volna a szobába akkor is jött a szülésznő, megnézett mág1x, segített hálóinget venni, meg bugyit. Érdemes a szülőszobai cuccba is tenni egyet mindenből. Én mind a két szülés után egy jó kis zuhanyra vágytam.

Én rooming-os kórházban szültem, a baba csak a fürdetések alatt nem volt velem. Oda is tudtam volna menni, de általában én is akkor zuhanyoztam, rendbe raktam magam.

Szerintem arra, hogy a babádat a mellkasodra rakják, nem lehet felkészülni. Lehet róla elképzelésed. A nagyobbnál tudom, hogy a depici volt az első reakcióm. A kicsinél meg az, hogy jéé, tiszta bátyja :)

2013. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Megszületett a baba, utána rögtön még pucéran a hasamra tették. Picit pihentünk, elvágták a zsinórt, megszületett a lepény. Elvitték a picit mosdatni és mérni, míg engem varrtak. Aztán visszahozták a babát és 2 óra megfigyelés alatt együtt lehettünk hárman. Varrás után lemosták az alfelem, mielőtt a szülőszobáról kitoltak, pisilni kellett volna, de mivel ágytálba nem ment, katétert kaptam. Aztán egy összehajtott lepedö a lábam közé, és kerekesszékben áttoltak a gyermekágyra. Ott bemásztam az ágyba, a gyereket pedig otthagyták velem. Fél óra múlva jött megint egy szülésznő, hogy megnézzen, megkértem hogy vegyük ki a karomból a tűt, és menjünk el pisilni. Ekkor vettem bugyit és betétet, a mosdóig lepedővel a lábam közt csoszogtam el.

Fura volt az egész, olyan szürreális, mintha nem is velem történt volna. Fáradt voltam, fájt mindenem, de soha nem voltam még olyan boldog és büszke

, mint akkor. Az ösztönök megvoltak, az alap dolgokat meg tudtam, egy áldottjó gyereket kaptam, szóval szuper volt. Annyira jó illata volt, olyan jó volt megfogni. Első éjjel alvás helyett csak a nézegettem. 4 éjszakát voltunk benn.

2013. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem rég szültem, így friss az élmény. Csodálatos volt ami utána jött. Az az iszonyú fájdalom hirtelen megszűnik, amiről már azt hiszed, hogy sosem lesz vége és akkor a hasadra rakják azt pici kisembert, aki ettől rögtön megnyugszik. Fantasztikus érzés volt, egyszerre öntött el a szeretet, hála azok felé, akik segítettek és a felelősség a pici iránt. Így voltunk kb. 10 percig aztán elvitték fürdetni, megmérni, alig akartam elengedni. Utána odaadták az apukájának engem meg közben összevarrtak és megmostak alul. Aztán felöltöztettük a babát és jött az első szopizás. Mindeközben én csak feküdtem, nem is bírtam volna felállni, de még felülni sem. Egy órát voltunk a szülőszobán, aztán tolószékben vittek le az ágyamhoz. 3 napot voltunk a kórházban.
2013. dec. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! És köszönöm hogy ilyen őszintén meséltetek egy ilyen bensőséges élményről :) Jó babázást mindenkinek!
2013. dec. 18. 02:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!