Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elfolyt a magzatvizem, vagy sem?

Elfolyt a magzatvizem, vagy sem?

Figyelt kérdés

40+5 napos terhes vagyok (elso bebi) es tegnap epp magzatviz szivargas gyanujaval voltunk bent a korhazban, azt mondtak negativ, a magzatviz nem szivarog, viszont rengeteg folyasom van, ami ugye gombas fertozes es adtak egy szem huvelytablettat amit az este tettem fol. Ma reggelre semmi jele a folyasomnak. Amitol nagyon bldog vagyok, viszont a bugyim tiszta viz, plusz a betet is, ami a bugyimban volt, es persze latom a tabletta maradvanyait. Szerintetek a tabletta jott ki folyadek formajaban, vagy gyanakodjak magzatvizre?? Nem akarom hogy a korhazban hulyenek nezzenek, hogy mar megint ott vagyok.

En mar megorulok....



2013. dec. 16. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha elfojt volna, azt éreznéd. Gondolok itt fájdalmakra.
2013. dec. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az egyik baratnom oktoberben szult, elfolyt a magzatvize ejfelkor es majd delben volt eloszor fajasa.
2013. dec. 16. 07:05
 3/12 Gyönyörűséges ***** válasza:

Nekem is 12 oraval utana volt fajas, amit ilyenkor tehetsz, fekudj le, tegyel magad ala torolkozot es pihenj, ne nagyon maszkalj. En meg varnek a helyedben, nehany orat, azzal pedig ne foglalkozz, hogy a korhazba mit gondolnak.

Ha nehany ora mulva sincs valtozas, nem tudod eldonteni h mi a helyzet szerintem hivj mentot, es az lesz a biztos.

Hany oraja volt ez a vizes elazasod?

Ha van segitsged vigyen neked enni, inni, pihenj.

Nekem 17:00-kkr folyt el, elontott rendesen, aztan mar csak szivargott, ejfelkor mentem be a korhazba, addig ettem es pihentem. Ha szuloszobara kerulsz ott mar nem ehetsz es kitudja mikor lesz baba.


Majd irj kesobb ha tudsz, higy mi a helyzet!!!

2013. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Magzatvízelfolyás után általában órákig nincsenek fájások (nekem sem voltak), oxit szoktak adni. Ha elfolyik a vized, az nagyon sok, térdig vizes lennél betétestül. Nekem szivárgott, folyton vizes volt a bugyim és a betét, kicseréltem, 1 óra múlva megint vizes. Bementünk a kórházba, valami indikátorfélét kellett a bugyimba tenni, az kimutatja a mvizet. Persze nem mutatott semmit, de folyamatosan szivárogtam, és az UH szerint kevesebb volt a vizem mint a szokásos ezért befektettek megfigyelésre (40+0 nap reggel), délután fél 4-kor elöntött a mvíz, na az 1 liter volt, a földre is jutott (de ha be van jól ágyazódva a baba feje akkor nem mind folyik el mert a baba miatt nem tud, nálam is maradt még bent), mentem a dokihoz, mondta hogy irány a szülőszoba. Én a helyedben bemennék megint, inkább nézzenek hülyének mint hogy most szedj össze valami csúnya fertőzést a célvonalban. Ha szivárogsz akkor elvileg kicsit kevesebb is a víz a baba körül, UH-on látniuk kell. De tényleg nem játék, fertőzést tud összeszedni a baba, irány a kórház.
2013. dec. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Igazabol itt sem egy liternyi mennyisegrol van szo, hanem h nedves a bugyim a betet korul is, meg a betet is. En is erre gondoltam, hogy megiscsak bemegyek, feltem a kislanyomat, es ugye tulhordaskor mar minden nappal egyre tobb a veszelyfaktor odabent. A baba feje teljesen bent van a szulocsatornaban, szoval meglehet hogy csak szivarog. Ez most volt 2 oraja, mikor folebredtem arra hogy pisilnem kell. A wc-n lattam, hogy vizes a bugyim a betet korul, es tenyleg megijedtem. Aztan megtapogattam a betetet, es az is vizes volt. Meg meg is szagoltam... Akkor kicsereltem es azota bent van egy masik, megtapogattam egy olyan 10perce, de az is nedves....
2013. dec. 16. 07:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, úgy lehet megállapítani, ha alsónemű nélkül ráülsz egy tiszta lepedőre. Ücsörögj rajta egy órát kb. ha bírsz, és ha egy látványos méretű folt lesz közben, az valószínűleg magzatvíz.

De 41. héten inkább bemennék a kórházba feleslegesen, minthogy fertőzésnek tegyem ki magunkat!

Könnyű szülést :)

2013. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok, szerintem ezzel már bent fognak a kórházban, a doki sem kockáztathat, vigyél menetfelszerelést :) Majd írd meg hogy mi volt. Remélem könnyen kibújik :)
2013. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40+5-nél már minden nap járni kéne a kórházba! Nálatok nem így van?
2013. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontosan! Miért nem jársz minden nap? Nálunk is menni kell. Amúgy szerintem sem magzatvíz volt.
2013. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet kerdezo?:) Bàr lehet babazol mar.

Szules elott 4 nappal en is ugy ebredtem, h vizes volt a bugyim, be is mentunk a khba, ahol azt mondtak, h ez csak eros vizszeru folyas, ami a szules elotti napokban normalis. Masnap is igy ebredtem, elazott bugyival, de akkor mar nem ijedtem meg:)

2013. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!