Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogy oldottátok...

Kiki01 kérdése:

Szülés után hogy oldottátok meg hogy a nagyobb tesót ne emelgessétek?

Figyelt kérdés
És még sajna a pelussal meg az öltözködéssel is folyton harcolni kell, az semm semmi erőkifejtés:) Sajna egyedül leszek itthon, segítség csak olyan 2-3 naponta lesz.
2013. dec. 17. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy néha bizony muszáj. Az enyém 17 hónapos volt, amikor jött a kicsi, de előre ráneveltem olyan dolgokra, mint hogy tudjon egyedül közlekedni a lépcsőn, egyedül sétáljon, vagy motorozzon mellettem, és minden egyéb. Amikor viszont muszáj, mert a gyereket be kell emelni a kádba, ki kell venni, be kell tenni az etetőszékbe, és hasonlók, akkor muszáj emelni, nincs mese.
2013. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Segítségem sem volt. 18 hónapos volt a lányom mikor a pici született. A lányom 16 hónaposan kezdett el járni (mindenben későn érő típus) el tudod képzelni akkor, hogy mennyire ment neki a lépcsőzés egyedül a 3. emeletre fel -le napi szinten 4x legalább. Emeltem és kész. Egyedül az ágyba nem kellett emelni mert már sima gyerekágyba aludt. Minden máshová igen+ még a mai napig is kéredzkedik ölbe mikor megyünk fel-le a lépcsőn, mert látja, hogy öcsi ölbe van és ő is ölbe akar. Én meg olyan hülye vagyok, hogy cipelem mindkettőt:)
2013. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És nem lett bajotok?
2013. dec. 17. 16:38
 4/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Hát nekem elég kemény hát és derékfájdalmaim vannak, de ebben az is közrejátszott, a kicsi annyira hasfájós volt, hogy sokáig éjjel is ülve aludtam, hogy a mellkasomon tartva tudjon aludni. Egyéb gondom nincs. Nem volt se sérvem, se semmi egyéb.
2013. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehogy... kikerülhetetlen volt hogy ne emeljem. Semmi baja nem lett a picinek..
2013. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt egyáltalán segítségem, ha a nagyobbik az ölembe akart ülni, akkor segítettem neki de egyedül mászott fel. De ha muszáj volt akkor felemeltem.
2013. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ezt nem lehet "megoldani" :) Segítség persze lehet, de ugyanúgy fel fog kéreckedni az a gyerek, főleg ha napokig nem lehetünk velük a szülés miatt!

Nekem 2 éves lesz a nagylány, amikor születik a kistesó! Már most is borzasztó anyás! Van hogy a saját apja elől fut hozzám, amikor is puszit szeretne adni a kicsinek, és nyűgöse napja van :) Nekem is lesz segítség, de azt hiszem ugyanúgy fel kell vennem, ha nem is a fürdetés végett (segítség megfürdeti) , viszont a szeretgetés, törődés miatt, már amennyire fogom tudni :)

2013. dec. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én nagyfiam akkor töltötte be az első évét, mikor hazahoztuk a kistesót. Én olyan gyenge voltam,hogy alig bírtam el a nagy 10 kg-ját, de muszály volt felemelni a pelenkázóra, etetőszékbe...stb. Járni még nem járt, totyogott és mászott. Csalogattam magam után mint egy kiskutyát, hetekig - persze közben szépen megtanult járni.

Ahogy előttem írták, nagyon fájt a derekam nekem is - nem tudom, hogy ettől-e. Szülés után 1 héttel vittem ki a másodikról sétálni, háát elég nehéz volt lépcsőzni vele (a naggyal).

Most eltelt két hónap, már se a szülést nem érzem meg, nincs derékfájás...

Amikor ott nyüzsög a tesó már nincs idő "nyalogatni" a sebeket, a dolgoknak menniük kell...

2013. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi minenkinek! Azért én kicsit félek, de hát tudom hogy nincs menekvés:)
2013. dec. 20. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!