Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes terhes vagyok.35...

36 hetes terhes vagyok.35 hetes súlybecslésen 2440g-ra becsülték a gyerkőc súlyát. Ha most (36) megszületne, igényelne különleges kezelést?

Figyelt kérdés
Tartok tőle, hogy még túl pici a súlya, bár a nőgyógyászom szerint teljesen átlagos. Ha véletlenül megindulna nem lenne már nagyon nagy baj?
2013. dec. 17. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A koraszülötteknél nemcsak az a gond, hogy kis súlyuk van, hanem egy csomó funkció nem érett még náluk, pl sok koraszülött nem képes szopni, mert a szopóreflex még nem alakult ki nála.

Mellesleg 2500 g alatt inkubátorba szokás tenni a gyereket, mert túl kicsi a súlya.


Ettöl eltekintve a súlybecslés csak BECSLÉS, ami az esetek jó részében nem igazán jön be.


Nekem a 35 héten 3400 g-t becsültek és 40+2-nél megszületett 2800 g-mal.


De mar elég sokszor olvastam itt (is) másoktól is hasonló téves becsléseket.


A babának az a legjobb, ha nem születik meg elöbb, mint ahogy itt az ideje.

2013. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A becslés 99%-ban téves. 2500 g-tól érett csecsemőnek számít. Ha a babád a 35. héten mondjuk tényleg 2440 g volt, akkor most már biztosan túllépte a 2500 g-t, úgyhogy "nagyon nagy baj" nem lenne.
2013. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A becsléshez szólnék hozzá, hogy nekem egész terhesség során kicsinek mérték a babám, a doki azt mondta nem baj, nem vészesen kicsi a mi magasságunkhoz teljesen jó (165/170cm). Hozzá teszem 4 doki látott terhesen (12,18,30,35 hetesen) mind szóvá tette, hogy picit kicsi a babám. 4000g-mal és 58 cm vel született a fiam. 38 hetesen 3200g nak becsülték. A koraszüléshez pedig annyi, hogy egyrészt ne gondolkodj ilyenen, más részt pedig 2500g már abszolút jó súly, de a tüdeje, szeme stb. még éretlen lehet. Ha indokolt (kinyílt a méhszáj, erős görcseid vannak stb.) akkor kórházba fektetnek és adnak gyógyszert ami érleli és bent tartja a babát. De ha probléma mentes a terhesség akkor nem fog előbb jönni.
2013. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani előre. Mindig a baba születés utáni állapotától függ. Ha jól lélegzik, nem kapott fertőzést, életerős kis teremtés és csak annyi a "gond", hogy picit híznia kell, akkor nem kapna különleges kezelést.

Van, amelyik baba a 38-40. héten is inkubátorba kerül, mert nincs jó állapotban.

Hivatalosan 36. héttől, 2500 gramm fölött nem számít koraszülöttnek.

Egy Pic-es főorvos nyilatkozatát hallottam egyszer, hogy minden koraszülött babánál mérlegelnek, mentettek már meg 23-24 hétre született babát is, mert annyira jó állapotban volt.

A te kicsikédnek legfeljebb pici hízásra lenne szüksége, és óvatosságból kerülne inkubátorba pár napra. Nyugi, ne idegeskedj ezen!

35 hetes kismama :)

2013. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, most megnyugodtam valamennyire. sokat szorongok, hogy minden ok legyen!

Mindenkinek ment a zöld mancs:)

2013. dec. 17. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:

36 hetesen volt surgos csaszarom. 2700g volt a lanyom es 50 cm. Semmi kulonleges vizsgalatra nem volt szukseg. Minden rendben volt vele. Annyi h cseppet besargult, de ez mar manapsag nem angy dolog.

37 hetestol nem szamit koraszulottnek de a 36. Het is teljesen jo. Ilyenkor mar nem szoktak gondok lenni. Ne aggodj. :-)

2013. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást :)
2013. dec. 17. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Sárgaságtól ne félj! Testvérem és én is sárgák voltunk, 3 hétig voltunk kórházba miatta. Én még így felnőttként sem voltam úgy vérvételen, hogy ne mondták volna, hogy nagyon magas a bilirubin szintem. Vizsgáltak már ezerszer, soha semmit nem találtak. Ebből kiindulva vártam, hogy a fiam besárguljon, folyamatosan kérdeztem a dokikat, hogy nem sárga, nincs gond? Harmadik nap a kórházban egész nap azt mondták picit sárga nem vészes, (én egyáltalán nem láttam sárgának, de ők a dokik), na aztán este mikor beadtam fürdetni (kötelező) akkor már éjszakára nem kaptam vissza mert teljesen sárga lett és napoznia kellett(kék fényben). Nagyon sírtam, még a férjemnek is szóltam este 11 kor, hogy jöjjön be mert nagyon elvagyok keseredve. Másnap hajnalban hozták a kis grillcsirkémet (baba) és már sokkal élénkebb volt mint előtte. 5. napon jöttünk haza, még 3 hétig sárga volt (valószínű az anyatejjel folyamatosan megy neki a sok sok bilirubin ezért volt sárga ilyen sokáig). Nagyon jót tett a napozás neki és picit nekem is mert akkor éjszaka mikor nem volt velem kicsit tudtam aludni és reggelre mikor hozták lett egy csomó tejem. Ezt csak azért mondom, mert engem nagyon megviselt, hogy a 3 napos babámat nem adták vissza és nagyon féltettem (pedig számítottam rá és mindent tudtam a sárgaságról) de még is nagyon rossz érzés volt, és már utólag látom, hogy az az egy külön töltött éjszaka kellett neki is és nekem is, utána pedig minden probléma nélkül jöhettünk haza. (leszámítva, hogy olyan sárga volt mint a napraforgó :D)
2013. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!