Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meliyket lehet használni a...

Meliyket lehet használni a Miskolci megyei kórházban?

Figyelt kérdés
A miskolci megyei kórházban melyiket lehet használni a tena lady-t vagy a gézbe csavart vattát? Illetve ha szült már ott valaki, írja már le, hogy mi az amit jó ha tundi kell akár a szüléssel, akár az ott tartózkodással kapcsolatban!
2009. nov. 26. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Tena Lady-t használhatsz, illetve adnak ott is betétet, de az kicsi és gyenge minőségű, kb 10 percig tartott nekem.

Mire vagy még kíváncsi?

2009. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem adtak semmit, sőt... Császárral szültem, úgyhogy 24órás megfigyelésen voltam, akkor a vattát cserélgették alattam, de amikor kiraktak a kórterembe, mondta a nővér, hogy használjam a saját betétemet, mert ők nem tudnak adni. Ez 9 hete volt. Én Libress-t vittem, de bármilyet használhatsz, a szobatársam az always-ra esküdött. Mindegy milyen, csak legyen nálad.

Az ott tartózkorásról. Mivel bababarát kórház, veled van a kicsi szinte egész nap, reggel 5 körül viszik el őket fürdeni, és 8 körül kapod vissza. Neki nem kell semmit vinni, ők öltöztetik ottani ruciba, majd hazafelé kell csak ruha. Pelust napi hármat adnak, adnak popsitörlőt, popsikenőcsöt (bepanten), meg a köldökápoláshoz hintőport, gézlapot. Hálóinget nem kell vinni, mert azt ők adnak, minden reggel kérhetsz másikat. A szülőszobán is adnak hálóinget. Viszont papucs és köntös legyen nálad, meg a tisztálkodási szerek, wc papír, ilyenek.

Szénsavmentes víz legyen nálad, azt már a szülőszobára is viheted. Szülés utánra legyen nálad keksz, csoki, hogy mihamarabb legyen energiád.

Kérdezz nyugodtan, ha még valamire kíváncsi vagy.

2009. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tena betét tuti jó, de a gézbe csavart vattával sem gondolnám, hogy baj lenne, nem nagyon nézték, ki mit használ. Adnak betétet, de az nekem nem volt kényelmes. Annyiszor adtak, ahányszor gátápolás volt, ergo napi 1-2 alkalommal.


A következőket tudom még mondani:


Én jún. 9-én szültem, mindenki nagyon rendes volt,meg voltam elégedve.

Bementünk a dokival (már osztályon voltam, másnap indította volna a szülést), felvették az adataimat, kórlapot ellenőriztek és tettek is a doki utasítására azonnal ctg-re. Emiatt és mert a doki megtiltotta, se zuhany, se wc, se beöntés, amiket amúgy megcsinálnak. Az ügyeletes doki is bejött néha, a szülésznő is jött elég gyakran, meg a dokim is ott volt.

Vigyél magaddal: törölköző, wc papír, papír wc ülőke, papucs (amiben zuhanyozni is lehet), ásványvíz (mentes!!!, nekem nagyon jól jött). + telefon és töltő, meg nekünk egy ezres volt a ruha az apás szülés miatt, de úgy hallottam, hogy drágább lett. Nem csak apa lehet ott, ha ő nem akar, akkor egy fő bárki bemehet veled.

2-3 óra múlva visznek fel osztályra a szülés után. A gyereket a hasamra tették, mikor megszületett, aztán megtörölték, megmérték, és plédben visszahozták a csecsemősök arra az időre, amíg varrtak, meg őriztek szülés után.

Ja, csak kórházi hálóingben lehetsz a szülőszobán és az osztályon is.

Ha gázt adnak szülés közbe, annak van egy trükkje: folyamatosan kell szívni, nem csak fájások alatt, mert úgy nem hat. Akkor jó, ha himbálódzik a mennyezet :-) De tényleg!

Ha már erősek a fájások, akkor aki bent lesz veled, nyugodtan eléd tarthatja a maszkot.

Másnap lehet kis émelygésed a gáztól, de más hatását a fájdalomcsillapításon (vagy inkább tudatállapot módosításról)nem tapasztaltam.

A gyereket kiviszik neked, és igazán csak az első éjjel adhatod be, ha nagyon rosszul vagy, amúgy csak rövid időre veszik be, de ha nem boldogulsz kérj segítséget, mert sok a gyerek és kevés a csecsemős. Kérd meg, hogy tanítsanak meg fejni, nézzék meg, hogy rendben van-e a szoptatás, jól harap-e rá a cicire a baba és ha bármi nem megy, vagy kérdéses neked, kérdezz!!! Nagyon segítőkészek voltak.

Reggel 5-6 körül elviszik a babákat, addig adnak tiszta hálóinget, ha kell ágyneműt, meg el tudsz menni zuhanyozni, enni, ki tudod szellőztetni a szobát.


Ilyenekre voltál kíváncsi?

2009. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen, a gáznak tényleg ez a trükkje! :-) Mondta az orvosom, hogy csak fájás közben szívjam, hát úgy semmit nem ért, csak büdös volt...

Ja, és én képtelen voltam pelenkázás után normálisan visszaöltöztetni a fiamat abba a borzalmas kisingbe amit ott ráadtak.

2009. nov. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, segítségemre voltak, viszont lenne még pár kérdésem! Gátápolásra adnak valamilyen szert, vagy nekem kell vinni, illetve ők ápolják le vagy nekem kell? A babát nekem kell tisztába tenni és leápolni? Látogatási időben vigyázz valaki a kicsire? Melyik érzéstelenítő a legjobb, mert kicsi a fájdalom küszöböm? A páromra ugyanúgy vonatkoznak a látogatási szabályok?
2009. nov. 27. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők már mindent leírtak.

A gátápolást a nővér csinálja, naponta kétszer lemosnak és akkor adnak egy egy betétet.

A babát neked kell tisztába tenned ,de kérdezz mindent és megmutatják.

A látogatási idő ugyanúgy vonatkozik a férjedre is,kivéve,hogyha valamire szükséged van,akkor megengedik,hogy beugorjon vele.

A babát nem viszik el a látogatási időre. Lehet kérni,mármint hogy addig legyen náluk,de ezt nem nagyon szeretik.

2009. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítés: szerintem az epidurális a legjobb, bár én anélkül szültem, de már megbántam. Viszont ez a Megyeiben nem egyszerű történet, meg kell beszélned előre az orvosoddal, mert más osztályról kell altatóorvost hívnia beadásához.
2009. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 09:35-os vagyok


Gátápolás: lemosnak naponta 1-2x meg adnak jégakkut. H mást is szeretnél, arról gondoskodnod kell. Ajánlom a First-öt és a Gelly-t, 6 nap múlva olyan volt, mintha nem is szültem volna, pedig csúnyán szétszakadtam állítólag.


A babát te teszed tisztába és az előttem szólóval mély egyetértésben csak azt tudom mondani, hogy rémesek a babaruhák, nehezen boldogultam én is.


Látogatási időben, ha szépen kértem 10 percre be tudtam adni a kicsimet, de nem örültek neki, így aztán a szobatárssal telefonszámot váltottunk és egy kiment beszélgetni, a másikunk az ajtóban beszélgetett és ha sírt a baba, akkor csörögtünk a másik után, és láttuk ki hív, fel sem kellett venni a telefont.


Én gázzal szültem, nekem jó volt, EDA-t nem merném a gerincem miatt, meg előre kell egyeztetni is. Ja, én is azt hittem, kicsi a fájdalomküszöböm, mert majd' meghaltam minden menzesznél. Nem számított és nem is volt alacsony, ne félj.


A párodra is ugyanazok a látogatási szabályok vonatkoznak, de felmehet, ha neked kell valami. Alapvetően rendes a személyzet, ha nem sunnyogsz, hanem tisztességesen kérsz valamit és nem élsz vissza a szívességgel. Nem mellesleg nem szabad híresztelni sem bent. Úgy vettem észre nem mindenkinek segítenek egyformán.

2009. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!