Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33 hetes kismama vagyok....

33 hetes kismama vagyok. Ilyenkor már bármikor várható a szülés beindulása?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még korai lenne a picinek, csak kíváncsi vagyok.Több oldalon is olvastam, hogy ilyenkor már előfordulhat a szülés beindulása sajnos...ide azért írtam, mert nagyon érdekelnek mások tapasztalatai, véleményei.

Nekem kb 3 hete vannak alhasi görcseim, néha az egész hasam görcsöl pár másodpercig.

Egyre gyakrabban fáj a hátam és a derekam.

Tegnap óta pedig minden este "kijön", amit megettem napközben...

Ezeknek van valami köze a közelgő szüléshez?



2013. dec. 26. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nagyon-nagyon korai lenne. Persze, hogy sajnos előfordulhat ilyenkor szülés, mint ahogy előfordulhat 16, 18, 20 hetesen is, csak akkor még vetélésnek hívják.

Az, hogy görcsölsz ilyen szinten, nem jó jel. Pihenj nagyon sokat, és szedjél magnéziumot, a legjobb lenne a nőgyógyász által felírt magas mg tartalmú tabletta. Én a második terhességnél napi 3x2 magnesii citrici tablettát szedtem a huszonvalahanyadik héttől.

És a pihenést vedd nagyon komolyan, fekvés, nincs hajolgatás... Kérj segítséget a családtól.

Ennyi idősen a koraszülés még viszonylag hirtelen indul, nem úgy,mint egy normál, érett terhességnél, ahol már előtte akár hetekkel jönnek ajóslók, kezd tisztulni a szervezet.

Ha érzel is gyanús jeleket, azokat mindenképp vészjelzésként fogd fel, és nem nyugodj bele, hogy rendjén van ez így.

2013. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ėn is 33 hetes vagyok. Nagyon izgulok, hogy még 3 hétig nehogy történjen valami, mert mar nagyon szurkál a hasam alja. Bár a baba már 2kg felett van, azért jó lenne 3 kg feletti babát szülni.
2013. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hétfőn töltöm a 33. hetet,de pár nappal ezelőtt mensi szerű görcseim voltak kb 2 napig,aztán azok mostanra elmúlottak,de tegnap eléggé megijedtem.Egyfolytában keményedett a hasam,be is vettem a magnéziumot,de semmit nem reagált rá a szervezetem.Aztán lefeküdtem ott picit jobb volt.
2013. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Azt hiszem lányok többet kell pihennünk, feküdnünk....a babának még iszonyú nagy szüksége van a következő egy hónapra....ne az utolsó hónapban csesszük el, mert körbeugráljuk a családot....

Mindenkinek boldog bábazást február 1 után:)

2013. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!