Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek pár...

Van itt olyan, akinek pár öltésnél szétnyílt a gátsebe? Tényleg begyógylult?

Figyelt kérdés
A kórházban 2. napon vettem észre, megnézte a dokim, azt mondta, nincs vele teendő. Itthon úgy láttam, még egy varratnál ez történt. Nem egymás mellettiek.) Felhívtam az orvosomat, azt mondta, nem friss seb, nem lehet varrni, de ne aggódjak, fel fog telődni a lyuk (szétnyílás). Járt így más is? Ugye ettől még lehet ugyanolyan jó a szex? Két hete szültem, nem fáj a seb, 23 éves vagyok, első baba. A pici miatt kellet sietni és nem volt idő gátvédelemre.
2009. nov. 28. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Az össze-vissza repedés is évezredek alatt magától gyógyult, mégse varrták. Utána még szültek vagy 10 gyereket. Ha nem fáj, akkor nincs és nem is lesz gond. Az első együttléteknél mindenképpen érzékeny, akár szétnyílik, akár nem. Utána meg rendbejön és visszaáll normálisra. Ha meg mégis nagy gáz lenne a szex-szel, ami akkor is lehet, ha nem nyílik szét, utólag meg tudják plasztikázni.
2009. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem itthon szakadt ki a varratom, semmi gondom nem volt vele. Én sokat áztattam, mert hamar kiszáradt a seb, hajszárítóval megszárítottam és sudokrémmel jó vastagon kenegettem, pár nap alatt begyógyult. 8 hete szültem, most már csak akkor érzékeny, ha egész nap sokat megyek, akkor húzódik, de semmi extra. A szexnél viszont még éreztem, de szerintem el fog mulni, mert csak kicsit volt kellemetlen.

Sok boldogságot a kisbabhoz! :)

2009. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt értem, hogy begyógyul. De lehetséges ez anélkül, hogy a szex tényleg lényegesen rosszabb lenne? Nem a fájfalomra gondolok, hanem kitágulásra, stb.

Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat. :)

2009. dec. 5. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Első babámnál még 6hetesen is alig bírtam mozdulni. Szét nyílt a sebem,állandóan jöttek ki belőlem az állítólag felszívódó varratok,és nem tudtam begyógyulni. Csak nagy nehezen. A doki kb. 2hetes lehettem amikor kicsit kitisztitotta,inyekciós tüvel turkált benne vmiért,de nem varrta újra. A szex először persze nem volt kellemes,de később már semmi gond nem volt.És a férjem sem panaszkodott :)

Jó,ronda vastag volt egy ideig a heg,de szerencsére szépen visszament. A 2.gyermekemnél már nem volt semmi gond a sebbel. A harmadikat pedig végre gátvédelemmel szültem!

2009. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2009. dec. 5. 21:47
 6/6 A kérdező kommentje:
NEm lett semmi gond. A sebem szépen begyógyult, és 5 héttel szülés utá az első szeretkezés is nagyon jó volt. Persze azóta is. :) NEm fájdalmas.
2009. dec. 27. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!