Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a Bajcsy kórház (Bp. -en) szülészeti osztályáról? Jó és rossz is érdekel.

Figyelt kérdés
Március elején fogok ott szülni, sajnos nem ismerek senkit aki ott szült.
2009. nov. 28. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Horror. Egyik kedves ismerősöm választott orvos nélkül szült ott nemrég, és roma lány. Nagyon tisztességes, rendes család, dolgoznak, tanulnak, tiszták, nem káromkodnak, stb., sok fehéren túltesznek, úgyhogy a származáson kívül semmi előítélet nem lehetett. Nem tudom, ezért-e, vagy mert nem volt választott orvos, de úgy bántak vele, mint egy leprással. Először is hagyták 3 héttel túlhordani a gyereket, amikor már nagy gáz volt, akkor sem császározták meg, hanem ott hagyták egyedül megszülni a gyerek apjával kettesben. A gyerek nyakán volt a köldökzsinór, ami folyton visszahúzta a szülőcsatornában. 2 óráig tartott a kitolási szak, ebből az elsőt teljesen egyedül hagyták, és átmentek egy másik szüléshez. A gyerek súlyos légzési problémákkal jött a világra, ennek ellenére az ügyeletes gyerekorvos egészségesnek találta. Az ismerősöm az első szoptatásnál balhézott nagyot, hogy a gyerek nem kap levegőt, és fuldoklik, lila a feje, stb. Akkor a csecsemősök is végre észrevették, hogy gond van, mentőt hívtak. A baba 6 napig volt a klinika intenzív osztályán, olyan komoly volt a gond, másnap a még nem is 24 órás kismamát kidobták a Bajcsyból, mondván, nincs ott a gyereke, keresnivalója sincs több ott. Pedig nem volt jól, vérzett, és ha halva született volna a baba, neki, mint gyermekágyasnak, akkor is járt volna az ellátás. Még nagyon gondolkozunk, hogy pereljünk-e. A gyerekorvosunk körzetéhez tartozik a kórház, meséltem neki, azt mondta, elhiszi, rengeteg a panasz, akit csak tud, lebeszél róla.
2009. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak a szemészetről van személyes történetem. A fiamnak 4 hetesen a szűk könnycsatorna miatt át kellett mosni a csatornát. Pontosabban gyakran váladékozott, és a gyerekorvos szerint ez lehetett az oka, és szemészeti véleményt kért. Beutalóval mentünk, megbeszélt időpontra. Kérték, hogy a babát ne etessük meg előtte, nehogy a sírástól hányjon (???). 4 órát vártunk, csak ráérős nyuggerek ültek előttünk, influenza-korszak volt, ott köpdöstek a zsepibe meg köhécseltek ránk. A gyerek őrjöngött az éhségtől, ekkor már 6-7 órája nem evett. Elegem lett, kivertem a balhét, hogy adjanak másik időpontot, mi elmentünk szoptatni. Na akkor nagy kegyesen kaptunk egy üres vizsgálót, egy nővértől, hogy szoptathassak, pelenkázhassak, stb. Kb. 5 perce szopott szegény éhhalál küszöbén álló fiacskám, amikor dühösen jött egy asszisztens, hogy nem megmondtam, hogy ne egyen!!! Közöltem, hogy a gyerek 6 órája éhezik, 4 órája letelt az egyeztetett időpont, mégis mit képzelnek? Akkor elvette a kezemből a gyereket, és elvitte, futottam utána, végül közölte, hogy a beavatkozásra nem mehetünk be. Mégis benyitottunk, mert előzetesen azt mondták, hogy ott lehetünk, és épp hárman teperték le durván, a fiam meg őrjöngött kétségbeesve. Kizavartak. Talán a döbbenettől mentem ki, nem tudom, de ma már juszt is ragaszkodnék a jogomhoz, hogy igenis ott lehetek. A fiam hetekig sokkal sírósabb volt, láthatóan nagy lelki teher volt neki az egész. Sz.rba sem veszik ott a babákat és a szülőket. Amikor mentünk el, egy nagymama szólt, hogy az unokájának is ez volt a baja, de nem estek neki, hanem először megvizsgálták, és kiderült, hogy nem vészes, és kinőheti, kapott 2 hónap haladékot és kinőtte. A miénknek esélyt sem adtak, és meg sem vizsgálták. Bevitték, 2 perc múlva kihozták hogy kész vagyunk. A szülészeten pedig a frissen szült nők többsége dohányzott. Nekem a Bajcsy egy rémálom volt. Persze biztos vannak ott is normális orvosok.
2009. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én májusban szültem a Bajcsyban. Tény, hogy volt fogadott orvosom, és szülésznőm is, nekem a szüléssel kapcsolatban csak jó élményeim vannak . A szülésznőm egész éjszaka mellettem volt, igaz császár lett a vége, de utána is ottmaradt velem.

Nagyon rendesek voltak, a szülőszobák szépek, jól felszereltek. A csecsemősökkel kapcsolatban már nem tudok jókat írni....

2009. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy ki volt a fogadott orvosod és szülésznőd?
2009. nov. 29. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Március 12- re vagyok kiírva Én is. Polgárnál szeretnék ezek után szülni. Eddig úgy terveztem hogy nem fogadom fel de most már nem hiszem hogy az a 80 fog számítani. Nagyon durva amiket mondanak. Én oda járok vizsgálatokra és ha eltévedtem a kórházban akkor olyan aranyos volt az ápolónő hogy az ajtóig kísért ahelyett hogy a helyes irányt mondta volna el. Mindenki mosolyog a szülészeten is. Az nst- szobára mentem egyszer vérvételre és ott is mosolygott mindenki az nst-s csajszi egy szőke hajú és a kismama is de nem azért mert barátnőknek tüntek volna! A csecsemősök is vidámnak tüntek. Biztos vannak bunkók ott is de én még szerencsére eggyel sem találkoztam. Figyelek hogy miket írnak mert ez most engem is érdekelne!!!

2009. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia !

Utolsó vagyok(tegnap 20.25)

A dokim Polgár Zoltán, a szülésznőm pedig Tóthné Móni.

2009. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Újra tegnap 20.25ös

Én is meglepődtem a rossz tapasztalatokon. Bár igaz hogy más osztályokról hallottam én is negatívumokat, de a szülészetről nem.

Szerintem érdemes elmenni a szülésfelkészítőre is , ott lehet találkozni a szülésznőkkel.

2009. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. nov. 30. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:

szia!


11:56 vagyok. Én is ezen lepődtem meg hogy pont a szülészetről hallani ezeket?! Mert itt az ember ha normálisak vele és nem bunkóznak akkor ígyis-úgyis ad még valamit/valamennyit az ápolóknak. Legalábbis Én ezt így képzelem el. És nem hiszem hogy a csecsemősök akik az Én babámmal foglalkoznak majd olyan taplók lennének. Aztán végülis meg kinek hogy szorít a bugyija aznap.


OFF: Aki elöttem írt a kérdezőnek!

Megkérdezhetem hogy a polgár akkor mennyiért "szülesztett" meg? És a szülésznő mennyiért vállalta?

2009. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Doki 80.

Szülésznő nem kér fix pénzt, amennyit gondolsz... (ált.20-30 ezer)

2009. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!