Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális szülésnél tényleg...

Epidurális szülésnél tényleg ennyire könnyen megy, hogy szinte semmi nem látszik, hogy vajúdna a nő? Alig látszik, hogy fájdalma lenne

2014. jan. 5. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem megy könnyebben, csak nincs fájdalomérzet! Pontosabban van, de csak épp hogy szurkál. Legalábbis afeleségem szerint, aki 2 gyereket szült a jelenlétemben, mindkettőt epidurállal. Persze az elsőnél be volt tojva és várt amíg tudott, de kb. félidőben mégis csak kérte és nem bánta meg!

Legalábbis nekem ezt mondta.

2014. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia, nekem nem volt EDA-m szüléskor, de azt tudom, hogy nagyon pöpecül kell beadni, hogy ennyire hatásos legyen! :)

Az sem mindegy mikor kötik be, mekkora adagot kapsz, és hová sikerül beszúrni... szóval tuti doki kell hozzá! :)

2014. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi

És ha van eda akkor a vajúdási rosszulétek hányinger sincs?Mivel állítólag a nagy fájdalom miatt van de ha nincs fájdalom akkor hányinger sincs?Vagy ez nem azt jelenti?

2014. jan. 5. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy hányjon az ember a fájdalomtól, ahhoz nagyon durva fájások kellenek. Oda azért kevesen jutnak el még eda nélkül is.


Egyébként igen, ha jól be van adva, akkor tényleg nem érzi a nő, sőt van, hogy kitolásnál az orvos szól, hogy most van fájás, most kell nyomni, mert semmilyen tünet nem jelzi az anyukának. Nem nem volt edam egyik szülésnél sem, pedig szerettem volna... :(

2014. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a rendes szakemberek ugy adják be hogy amire eljön a tolás addigra kimenjen a hatása és tudjon nyomni az anyuka.
2014. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én vajúdás közben 2x is hánytam annIra fájt, sugárban lerókáztam mindent, hiába tették elém az ágytálat, még a lába is lehánytam, öltöztethettek, huzatolhatták át az ágyat.

A doki adott Edát.

3-4 órán át hatott, addig is fájt, csak nem 10/10, csak 10/3 volt ha tízes skálán nézem. Miután kiment az eda hatása, megin jöttek a beutál fájások, s már nem adott többet a doki, hogy tudjam majd mikor kell nyomni.

Szóval nem tudom hogy szülte meg a csaj a videón a gyereket, mert míg ne voltak toló fájásaim, hiába mondta a doki nyomjak, nem tudtam hol, hogyan, hová nyomjak!

Szóval itthon nem ilyen az Eda:)

2014. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem rosszul kötötték be és nem hatott,csak egy kicsit ,de akkor ha nagyon oldalra forogtam...
2014. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem ment könnyen a szülésem ,nemkaptam semmit, de nem látszódott rajtam,hogy mekkora fájdalmaim vannak. Pont hallottam mikor az előtérben a doki a főorvosnak mondta,hogy mi a helyzet, erre ő rámnézett,és azt mondta,hogy "nem is látszik rajta".
2014. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20 órát vajúdtam,kb a 12.órában kaptam edát,igen megváltás volt semmit nem éreztem,és eda hatására ki is tágúltam gyorsan 2 újjnyit,felgyorsította a tágulást.Én automatikusan kaptam az oxitocin mellé,de nem bántam meg.Viszon mikor kiment a hatása onnantól egy órán keresztűl nem kaphattam meg egy adagot,akkor jött a hányás a fájásoktól....durva volt.Szuper az epidurál.
2014. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem jó az eda is a rosszulétekre is segít mert nincs annyira nagy fájdalom ami rosszulétet idéz elő.
2014. jan. 6. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!