Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél az epidurális...

Szülésnél az epidurális érzéstelenítés nem hordoz veszélyt magában?

Figyelt kérdés

Ki dönti el, hogy kapjon a kismama ilyet?

fáj, ha azt beszúrják?


2010. jún. 24. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem, merte nem gerincbe szúrják, hanem melléje.


Nekem felkínálták, és elfogadtam. Egy bizonyos táguáson túl már nem adják. Egyrészt, mert idő, mire beállítják (kb fél óra), másrészt nehogy elfedje a tolófájásokat.


Nem fáj a szúrás. Nekem olyan rohadt erősek voltak a fájások, hogy az eda megváltás volt, és... őszintén? Nem emlékszem, hogy fájt-e a szúrás. A fájás mellett eltörpült, ha fájt is, de nem emlékszem.

2010. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyáltalán nem fáj, hiszen akkor is kapsz érzéstelenítést.

Az orvosoddal konzultáld meg, hogy ő mit szól hozzá. Az én orvosom nagyon pártolta. Tudni kell hogy kb. két ujjnyi tágulásig érdemes beadni utána már nincs értelme.

Az én orvosmom azt mondta, mikor a kockázatokat kérdeztem, hogy a veszélye az, ha beljebbi részbe kerül a gerincvelőbe, akkor császározni kell.

Remélem tudtam segíteni.

2010. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
tulajdonképpen le is lehet tőle bénulni, hiszen ilyen esetek is vannak. persze szerencsére elenyésző százalékban. általában ilyen nem történik, de a veszély fennálhat.
2010. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem bénulsz le tőle, nem olyan mint a spinális, amit császárnál használnak. Nem fáj, amikor beszúrják, én észre sem vettem, hogy már beadták.

Azt, hogy kapsz-e te döntöd el, azt, hogy kaphatsz-e, azt pedig az orvos dönti el (sajnos nem mindig lehet)

2010. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az edától nem lehet lebénulni.


A szülés előtti nap bejött hozzám látogatni egy anesztes szakorvos barátom, ő töviről hegyire elmagyarázta az egészet. Még azt is, hogy milyen mélyre kell szúrni, és mi van, ha mélyebbre szalad.


NEM LEHET LEBÉNULNI TŐLE. A maximális kockázata egy erős fejfájás, ha a tű beljebb szalad a kelleténél, de ez is baromi ritka.

2010. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az orvos dönti el, és elvileg nem fáj, és hatásos is.

Sajnos én nem tudtam meg, hogy milyen EDA-val, mivel engem szülés alatt négyszer szúrtak hátba, mint kiderült annyira el volt meszesedve a gerincem, hogy nem ment át rajta a tű.

Fájások közben oldalt, felhúzott lábbal görnyedve mozdulatlanul...ha ezt tudom egyáltalán nem is kérem! /Pedig nekem az orvosom is nagyon rendes volt, szegény jól beleizzadt, még nem történt vele ilyen, pedig szúrt már gerincbe rengetegszer. Vagy százszor elnézést kért./

Ezek után a szülésznőmtől kaptam egy fájdalomcsillapító koktélt a fenekembe. Az meg olyan hatásos volt, hogy egy pisszenés nélkül csináltam végig az egészet.

Rögtön ezzel kellett volna kezdeni:-)

Ha szülés előtt állsz, és lesz szülésznőd is, akkor inkább vele beszélj, hogy mit tud adni a fájdalomcsillapítás érdekében.

2010. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom senkinek. Nem érzi rendesen a fájásokat, mikor nyomjon, hogy. Annyit kell kínlódni az epidurálisokkal,hogy szörnyű és nekik is rosszabb. Akármennyire is fáj, a szülés ezzel jár, fájdalommal, ez az élet létrejöttének része. Ráadásul van olyan, aki még rengeteg ideig nem tud lábra állni. Semmi pénzért nem kérnék epidurálisat, ha már annyira fájdalmas, hogy csillapítani kell, akkor más gyógyszerrel, az ha nem teljesen szünteti meg a fájdalmat, akkor segíti a tágulást és nem rontja el a szülés élményét sem.

Amit még ajánlok nektek az az agykontroll. Hülyeségnek gondolják sokan, pedig nem az. Unokanővérem védőnő, agykontrollos, azt mondja fájdalomcsillapítót sem kért szülésnél, semmi baj sem volt, alig várja, hogy újra teherbe essen :)

2010. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Más gyógyszerrel??? Minden más átmegy a babába, ez az egyetlen, aminek nincs hatása rá.

Nem rontja a szülésélményt, mert mindent érzel és tudsz nyomni, pont hogy az összes edát kaott ismerősömnek fantasztikus élmny maradt a szülés, anélkül, hogy a babát károsították volna a gázzal vagy más szerrel.

2010. jún. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én EDA-val szültem és csak ajánlani tudom. Két újjnyi kifejtett méhszájnál adható, és kb. másfél óráig hat. Nekem kétszer adták, mert lassan tágultam... mire jöttek a tolófájások, mindent rendesen éreztem. EDA nélkül csak szenvedtem volna és lehet, hogy még ennyi idő alatt sem tágulok kellő mértékben, ugyanis az EDA nem csak fájdalmat csillapít, hanem ennek következtében elernyednek az izmok és könnyebb és gyorsabb a tágulás. És még egy nagy előnye, hogyha esetleg valami komplikáció merül fel, azonnal lehet császározni, csak az epidurális térből beljebb, a spinális térbe dugják a katétert... és a baba ebből semmit nem érez, és ha az anyuka nincs annyira lestrapálódva a vajúdástól, akkor nagyobb ereje marad a kitolásra. Nálam minden estre jól bevált és remélem, ha még egyszer szülni fogok, ismét kaphatok EDA-t.
2010. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: még annyit, hogy nem fájt a beadása, te döntöd el, hogy kéred-e, bár úgy hallottam, ez kórházanként változó, ugyanis nem mindenhol tudják beadni, lehet, hogy ahol szülsz, előre meg kell beszélni egy anesztessel. A pécsi klinikán pl. nem kell előre megszervezni, bármikor be tudják adni:)...
2010. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!