Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes szülésznőt felfogadni?...

Érdemes szülésznőt felfogadni? A II. Nőin fogok szülni.

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát vagy szülésznőt vagy orvost érdemes. A szülésznő végig ott van veled az orvos nem(ha felfogadod sem).
2014. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem érdemes, én mindenképpen fogok. Ő azért van ott, hogy segítsen, és megkönnyítse neked a szülést. Ha időben felkéred, akár még arról is tudtok beszélni hogy esetleg gátvédelemmel szülj. Vagy el tudod neki mondani, hogy mik az elképzeléseid, mi az amit semmiképp nem szeretnél, vagy hogy hogy szeretnél valamit. Árat többnyire nem mondanak de 20-40ezer közt szokás a fogadottnak pénzt adni.

Ezzel szemben egy orvos a rendelése 10xesét kéri ami akár 80-120ezer közt is lehet, ami nem kevés főleg ha azt nézzük, ahogy az előző is írta, hogy az orvos nincs bent veled végig, csak rád néz néha.

2014. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én az I-es klinikán szültem, volt fogadott szülésznőm. Ennél jobb dolgot el sem tudok képzelni. Mondjuk jó szülésznőt kell fogadni, mert nagyon sokat számít a tapasztalat!
2014. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy tapasztalt szülésznő néha többet ér mint egy orvos...
2014. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt fogadott szülésznőm, csak orvosom. Azért döntöttem így, mert nekem elég volt h a férjem ott volt mellettem. Nem szerettem volna hogy egy vadidegen ott legyen. Így sokkal meghittebb volt. Gátvédelem amúgy se lett volna, mert a mi kórházunkban alap, hogy első szülésnél vágnak. Nem bántam meg h nem fogadtam, felesleges lett volna, hogy ott van.

De ez az én véleményem.

2014. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Velem végig ott volt. Mindig mondta, hogy mit csináljak. Üljek labdán, próbáljak meg állni, menjünk zuhanyozni melegvízzel, hogyan vegyem a levegőt, kb. mennyi van még hátra. Ezt ügyeletes szülésznő biztos nem csinálta volna végig velem, főleg, ha épp nagyüzem van. Persze a férjem is ott volt, de neki "csak" az volt a feladata, hogy szoríthassam a kezét, ha igényem támadna rá. :)
2014. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a negyedik gyereknél nem volt, mert a Honvédban nem lehet, és sajnos nagyon megszívtam, mert az ügyeletes szülésznő ritka bunkó volt, mindenen kiabált velem, ha vécére akartam menni, ha fel akartam ülni, semmi nem tetszett neki, nem vizsgált meg időben, emiatt nem hívta be időben az orvosomat, én meg hiába szóltam, hogy villámszülő vagyok. Mire az orvos beért, megszorult a gyerek, azt sem vette észre, hogy elindult kifelé, végig kávézott és dumált a többiekkel, mivel más szülés nem volt, mindenki ráért. Nem sokon múlt, hogy nem lett baj. Szóval ha csoda folytán lesz 5., valahogy megoldom, hogy legyen szülésznőm.
2014. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!