Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés után tényleg...

A második szülés után tényleg erősebbek az utófájások és a gyerekágyi folyás is több?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat is, hogy az utófájásokra még fájdalomcsillapítót is adtak többedszer szülő nő esetén.

És a vérzés mennyisége több, vagy hosszabb ideig tart?


2009. nov. 30. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igazából nem volt különbség ilyen szempontból a szülések között.
2009. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A második után azt hittem lekaparom a falat úgy fájt. Majdnem egy teljes zacskó tennát elhasználtam a kórházi 3 nap alatt. Maga a vérzés kb. 2 hét után elmúlt de 2-3 naponként pecsételő vérzésem volt, ill. még van is.

Most 6 hetes a bébi.

2009. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utófájások mindenképpen erősebbek. A szülés napján, és még másnap is szoptatás közben szabályos fájásaim voltak.


A vérzés nem több szerintem, ugyanúgy 5 hétig tartott, mint az elsőnél, a mennyiségére meg már nem emlékszem.

2009. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,minden gyermek után többet és erősebben dolgozik a méh hogy összehúzodjon,így erősebbek a görcsök ,engem is meglepett harmadik szülés után szoptatásnál majdnem elsírtam magam!
2009. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a válaszokat. Mostmár tudom mire számítsak.
2009. nov. 30. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is majdnem bőgtem a 3. után. Meg volt olyan is, hogy a hányinger hullámokban tört rám a fájdalom alatt. Rosszabb volt, mint maga a szülés. Szoptatás alatt pláne. Szégyellem, de alig szoptattam 2 napig, meg inkább fejtem (védőnő javasolta, mert akkor nem olyan intenzív az összehúzódés), mert olyan iszonyú volt. 3. napra elmúlt. A szobában volt egy másik harmadszor szülő anyuka is, hát együtt szuszogtunk. Gyógyszert pedig nem kaptam, pedig kértem. Azt mondták, így természetes. Aláírom, és végül büszke is voltam, hogy kibírtam fájdalomcsillapító nélkül, de azért rossz volt, na.
2009. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok: összehúzódás, bocs.

a második szülés után nem volt vészes a fájdalom. De minél többedik gyerek, annál erősebbek az utófájások. Volt az osztályon egy ötödször szülő, bele se merek gondolni, mit érezhetett...

2009. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt kulonbseg, bar nekem is szoltak elore, hogy valoszinuleg tobb lesz a verzes. Most a harmadikat varom, ennel majd kiderul.
2009. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!