Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült/fog szülni valaki a...

Szült/fog szülni valaki a Zalaegerszegi kórházban? Mit kell bevinni? Kórtermekbe lehet fogadni látogatót? Lehet egy ágyas szobát is kérni? Minden érdekelne!

Figyelt kérdés

Most derült ki,hogy az orvosom ott fog dolgozni,már felfogadtam és így én is Z.egerszegen fogok szülni,de semmit nem tudok a kórházról.

Minden tapasztalat érdekelne és az is,hogy ha lehet egy ágyas szobát kérni,akkor azért mennyit kell fizetni egy napra?

Előre is köszönöm a válaszokat!

31 hkm



2014. jan. 7. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak nem a Gőgőshöz jársz? :)

Pelenkát és popsitörlőt kell vinni a babának.

Szobába nem mehet be a látogató.

Én úgy tudom, nincs 1 ágyas kórterem, de lehet, hogy tévedek.

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2014. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kétszer szültem Zalaegerszegen, 2012-ben a másodikat. Akkor még nem volt fizetős szoba, szerintem most sincs, legalábbis én nem hallottam róla. A kórtermekbe nem mehetnek be a látogatók, a babát kitolhatod egy üvegajtó elé, ott nézhetik meg. A szülőszobák elég jól néznek ki, a szülésznők is rendesek. Egyébként ki a dokid, honnan jön? Azt tudom, hogy itt meghalt az egyik nőgyógyász, s gondolom a helyére jön az új doki.
2014. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én három hónapja szültem, friss a tapasztalat. Egy ágyas szoba nincs. Kórtermekbe nem jöhetnek be a látogatók, sőt a folyosóra sem, a folyosó végén van egy üvegajtó oda kell kitolni a babát, és akkor kimész, így tudsz beszélgetni a családtagokkal, vagy egy kamerás szobába beviszed a babát, és akkor a társalgóban lehet nézni tv-n. Babának popsitörlőt kell vinni, illetve pár pelenkát, mert napi 5-t adnak és vagy elég vagy nem, bár van olyan nővér, aki ad pluszba ha kérsz, nem csinál belőle gondot. Elektromos közös mellszívó van, amit mindenki maga után fertőtlenít, de vihetsz is be magadnak sajátot. Rooming-in van, egész nap veled van a baba, nem is nagyon szeretik, ha betolod megőrzésre, mert összesen két nővér van, és ha szülés van, akkor az egyiküknek le is kell menni a szülőszobára, így van dolguk bőven. Esti fürdetésnél is ott kell lenni, de a nővérek megfürdetik. Ha kérdésed van, vagy nem tudsz valamit, akkor kérdezz, mert nincs idejük mindenkinek mindent elmondani vagy kitalálni, hogy mi érdekli őket. A főorvosnő szerintem nagyon nem érti a dolgát, de vannak nagyon jó orvosok is. A babának nem kell vinni ruhát, de ha érzékeny a bőre, akkor nem ajánlják, hogy a rengetegszer kimosott, fertőtlenített ottani ruhát adják rá, de ez csak ugyebár akkor derül ki, ha már volt rajta olyan ruha. Míg ott voltam, egy babának okozott ez egyébként gondot, neki hoztak be ruhát a látogatók. Nagyon szoptatás pártiak, de ha nagyon nem megy, akkor állj a sarkadra, és kérj pótlást. Amikor én bent voltam egy kisfiút el kellett vinni az intenzívre, mert kiszáradt, mivel nem volt egy csepp teje sem az anyukájának, és nem adtak semmi pótlást. A szülésznők szerintem rendesek, én meg voltam velük elégedve, akivel volt dolgom. Szülésről amit tudni kell, hogy van beöntés és borotválás, nem igazán lehet kikerülni, bár volt olyan anyuka, aki annyira későn ért be, hogy már nem volt idő rá. Amikor bemész szülni, akkor először az ügyeletes vizsgál, ha nincs bent a dokid (pl.: hétvége, éjszaka és nem ő az ügyeletes), és ők döntik el, hogy mikor értesítik az orvosod. Ki egyébként, aki most jön, megkérdezhetem?
2014. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi,hogy írtatok,közben a neten is találtam róla videót is,nagyon szép,tisztának tűnik,remélem a sok fórumos oldalról olvasott rémhírek,hogy nem túl kedvesek az emberrel,nem igazak:)

Kár,hogy nincs egyágyas szoba,a férjem miatt...örültem volna,ha nem kell olyan sokat várnia mire a kislányával lehet majd,de gondolom a fertőzések miatt így jobb.


Ha viszek a babának gyógyszertáros fürdetőt,popsikrémet,hasonlókat,azt engedik használni?

Telefonon ha felhívom az oasztályt,hogy konkrétan mi az amit magamnak és a babának is érdemes vinni,akkor ott tájékoztatnak,vagy be is lehet menni érdeklődni?


Dr. Gőgös Péter a dokim,eddig Marcaliban volt főorvos,de megszűnik a szülészet,ma mondta,hogy egerszegre megy 28-tól.

Jaj még annyit kérdeznék,hogy szülésznőt érdemes fogadni? Van tarifájuk,vagy annyit adok amennyit gondolok?

2014. jan. 7. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Szülésznőt 28. vagy 30. hétig lehet fogadni (nem emlékszem pontosan). Én fogadtam (konkrét árat nem mondott), de nem tudott bejönni, így ügyeletesnél szültem, megvoltam elégedve vele is. Hát gyógyszertári fürdetővel elég nehéz lehet zuhany alatt fürdetni őket, úgyhogy nem hiszem, hogy vállalják. Popsikenőcsöt, mikor én bent voltam, nem is használt senki, mondjuk én itthon sem nagyon. Köldökápoláshoz a cuccokat adják. Felhívhatod őket, de szerintem nem érdemes, mert elég elfoglaltak, és ha rossz pillanatban találod meg őket, akkor lehet, hogy nem éppen lesznek segítőkészek. A babának tényleg nem kell más mint popsitörlő, pár pelus, meg egy ruha, amiben hazahozzátok, de ezt elég, ha utolsó nap beviszi a férjed. Magadnak meg a szokásos kell. Úgy készülj, hogy egy csomag betétet kapsz, ami semmire se való, így azt vigyél, az étel szerintem nem a legjobb, így azt is vigyél/hozass majd magadnak. A többi meg, tisztálkodó szerek, ruhák stb. rád van bízva.
2014. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32. hétig lehet szülésznőt fogadni, egy papírt kell kitölteni hozzá. Szerintem érdemes fogadni bár állítólag elég normálisak itt.
2014. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a további infókat.

Sajna akkor lehet,hogy lemaradok a szülésznő fogadásról,mert az orvosom még meg szeretné várni a cukor eredményt (nem tudom miért..cukros lettem,nem tudom mi jelentősége van ) és csak a 34. héten fogjuk megbeszélni konkrétan a szülést. de azért majd rákérdezek.

2014. jan. 7. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint a csecsemősök nagy bunkók. A kaja tényleg nagyon rossz, vigyél is magaddal valamit és vitess is magad után.
2014. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%

Szia! Nem értem miért ír mindenki ilyen rosszat!!! Először is leszögezem, hogy nem vagyok egészségügyi dolgozó, és nincs, nem volt ismerősöm a kórházban, az osztályon sem. 3 éve szültem kislányomat, de mindenki nagyon kedves volt. Ha kértem segítettek, ha látták, hogy pihenésre van szüksége az anyukának, elvitték a kicsit. Amikor nem ment a szoptatás, egy szó és jöttek segíteni, ha nem szopizott eleget, vitték, és kapta a pótlást. Ha te normálisan állsz hozzájuk, ők is jó rendesek lesznek. Nem pénz kérdése. Kaja szerintem szokásos kórházi koszt,, valóban néha kevés volt, nem hízókúra, a család hozta a "pótlást".

Volt fogadott orvosom, szülésznőm is, mindkettővel meg voltam elégedve, de akár kihez kerülsz - mármint szülésznőhöz - mindegyik nagyon kedves. 32. hétig tudsz fogadni szülésznőt. konkrét árat nem tudok mondani, én 10 000 Ft ot adtam anno, és egy kisebb ajándékkosarat csináltattam.

2014. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!