Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismertek olyat aki 24-30 het...

Ismertek olyat aki 24-30 het kozott koraszult? Mi lett a vegeredmeny? Baba tulelte? Serult maradt stb?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1 volt kolléganőmnek született kisfia 6 hónapra. Nagyon sokáig kórházban volt a kicsi, és még évekig vitték mindenféle fejlesztő foglalkozásra. Szerencsére maradandó károsodása nem lett, a foglalkozások használtak. 7 évesen suliba ment, kicsit kisebb mint a többi gyerek, de nem marad le tőlük tanulásban.
2014. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Ismerősöm a 24. héten szült 750gr volt a kislány.Most lassan 2 éves lesz, a mozgásfejlődésben a lemaradását behozta másfél éves korára.A többit még nem tudni, de elvileg semmi vaja nincs.Sok esélyük van a normális életre az ilyen piciknek is :)
2014. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kolléganőm kislánya 28.hétre született. Szerencsére nem lett maradandó károsodás. Szellemileg teljesen ép. Kicsit kisebb és vékonyabb, mint a vele egykorúak, de egészséges.
2014. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá netrn. Van egy kisfiú, aki a 23. hétre született 380 grammal és túlélte, Sebastian a neve. Én úgy olvastam, hogy a 30. hét körül már 90% az esély a túlélésre. Azonban 30 hét alatt még hetekig, akár hónapig kórházban tartják a babákat, így ez egy nehéz időszak. Főleg tüdőgyulladás az ami veszélyezteti a piciket ilyenkor. Szóval, ha rólatok can szó, próbáld minél tovább húzni. Én is veszélyeztetett vagyok. Rengeteget imádkoztam és imádkozom most is. Már 34+5 hetesek vagyunk, így megyünk még erre a két hétre. Minden jót nektek is!
2014. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős kislánya 26. hétre, unokatesóm kislánya 28. héten született. Mindkettő jól van. A 26. hétre született kislány 1,5 éves és kisebb, mint a kortársai, de ennyi. Unokatesómék kislánya most középsős eleven kislány. Méretre is átlagos. Nem lett szemüveges sem, viszont a lába nagyon gyenge, még most is kell gyógytornára hordani, azt mondják, hogy szinte biztos, hogy ez a koraszületéstől van, viszont azt mondják, hogy nem lesz belőle hátránya.
2014. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi... Most vagyok 23+4 napos. Veszelyeztetett kategoriaba tartozom, sajnos a tavasszal volt egy nagyon koraszulesem, 18 hetesen. A fiunk nem elte tul... Tegnap voltam mehszaj vizsgalaton es meg mindig jo 3 cm-es, de aggodom hogy a minimum 2.5 ala megyek es megtortenik a baj... Tudom nem kell erre gondolni de a kisordog nem alszik bennem... Nem elnek tul meg egy olyan tragediat mint tavasszal.
2014. jan. 7. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Két unokatestvérem is 27. hétre született (900 és 950 grammal). Egy kicsit lassabban fejlődtek, az egyikük tejcukorérzékeny volt, de ezenkívül semmi bajuk. (Pedig mindketten először nagyon rossz körülmények közé kerültek haza, az anyukájuk inkább kocsmába járt, még enni sem mindig jutott nekik, sokszor egyedül hagyta őket... Végül családon belül örökbefogadták mindkettőjüket.)
2014. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
4-es vagyok. Tudom, hogy mennyire gázos ez a méhszáj para, nekem 16 hetesen már azt mondták, hogy 2000-es lett és előfordulhat a koraszülés, aztán alig vártam, hogy betöltsük a 24. hetet. A 27. héten iszonyat begörcsöltem, a dokim azt mondta, hogy 2100-as lett a méhszájam és fenyegető koraszülés áll fenn ismételten. Ne is kelljek ki az ágyból kb. Hát teljesen nem tartottam be azért az ágyban fekvést. Most 34 hetesen és 5 naposan elmentem egy másik dokihoz, aki azt mondta, hogy semmi gond nincs a méhszájjal, C 3000-es. Nem hagyott nyugodni, ezért még egy doki véleményét kikértem, ő azt mondta, hogy talán C3100-as, de semmi gond. Soha nem hagyd, hogy a rossz érzések felülkerekedjenek rajtad! Bízz a kicsiben, hogy igenis ő nagyon erős. Én sokszor hiszem, hogy erősebb még nálam is. És még egy tanács: Tűzz ki apró célokat magatok elé. Ez legyen most a 24. hét, aztán a 27. hét és így tovább, de ne add alább a 40. hétnél soha! :)
2014. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Családban 28. héten lett baba. Két évesen járt, 3 évesen beszélt. Járt dévény tornára 1 évet, de utána az anyukája nem vitte gyógytornázni, így elmaradt a kortársaitól. Most más neveli, 5 éves, tmst tornára jár, mert a koraszülöttek idegrendszere nem elég fejlett, ami az egyensúlyérzékben, koordinációban látszik meg, plusz hipotón volt, így erősíteni is kell a lábát, hátát. Ezenkívül logopédushoz jár, mert ugyancsak az idegrendszeri fejletlenség miatt diszlexia gyanús. Szerencsér eértelmileg semmi gond nincs. De a lényeg, ha koraszülött lesz, egy percre sem lehet abbahagyni a fejlesztést.

2014. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Részvétem kérdező a vetélés miatt. 30. hét és a fölött,már jó esélyei vanak a babának max 1-2-3 kg lesz,addig birdk i és huzzad ki. Fejlett orvos tudománynak hála 25-28 hetes is életben marad,de legtöbb esetben baja lesz és még 2-3 kg ig bent lesz a korházba
2014. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!