Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+6 hetes terhes vagyok, a...

40+6 hetes terhes vagyok, a méhszájam egy ujjnyira van csak kitágulva, holnap beindítják a szülést. Mire számíthatok, hogyan történik?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én oxitocint kaptam,úgy indítottak,szerintem te is azt kapsz,mert pl a burokrepesztés nem jöhet szóba ,mert azt csak akkor csinálják,ha már két ujjnyira ki vagy nyílva! Nekem is akkor repesztették! Nekem nagyon elhúzódott a vajúdás,és végül császár lett!
2014. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt nem mondták milyen módon indítják be ?

Mert van amikor a méhszájhoz egy tablettát helyeznek fel,vagy burokrepesztéssel,vagy oxytocin

Nekem 41+1 kor burokrepesztéssel indítottak

Nem éreztem semmit,csak hogy hirtelen kizúdul belőlem egy csomó meleg valami..mintha bepisiltem volna

Nekem azért választotta ezt a dokim mert már láthatóan ráfeszült a gyerkőc feje a burok

Reggel 6kor repesztettek,10:35kor született meg a fiam

Sokan mondják hogy jobban fáj,de szerintem nemjobban mint egy spontán szülés

2014. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ált.-ban azzal kezdik,hogy beöntés vagy kúp.

majd nálam oxit. kötöttek be. majd később búrkot repesztettek. végül,mert 10 óra alatt nem tágultam semmit császár lett belőle

2014. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én is így voltam,mint te :) az tortént, kérlekszépen,hogy a kisasszonykám kikérte szépen magának,hogy márpedig őt senki nem fogja kitessékelni bentről! reggel kellett volna menni indításra, de előző este 11-kor már fájásaim voltak, hajnal 4-kor pedig sírt is!

erre is készülj fel :)

de legalább nem kellett lóhalálában kórházi cuccot szedni,mert minden készen volt :)

2014. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
HÚ na szóval, 41+4 napra indították a szülést nálam , hétfön reggel befektettek, kaptam koktélt amitöl csak fájásaim lettek... semmi tágulás! Este kaptam gélt a méhszájra, színtén nagy fájások 1 cm tágulás, kedd reggel újabb gél a méhszájra, nagy fájások és 2 cm ! Kedd délután 3 fele kaptam oxitocint este 6-ra teljesen kitágúltam, de azt hittem meghalok, 2 fájás közt talán kómában voltam, azt sem tudtam már ki vagyok, mivel már eröm sem volt.... hétfö reggel óta alig ettem... 6 óra 45 peerckor megszületett a lányom! A kitolás nehéz volt mindig visszacsúszott, így vákumos szülésem volt és a hasamat nyomták is, de valahogy meglett! Ezután sajnos elvitték íntenzívre a babámat mert fertözést kapott és oxxigénhiánnyal is született! Sajnos jóról nem tudtam beszámolni neked, de ez így történt vewlem! De persze ez nem jelenti azt hogy nálad így lesz, van akinek teljesen jól végzödik az indítás és könnyen , hamar megy! Pihend ki magad holnapra mert ha nincs eröd , akkor nagyon nehéz....
2014. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
AZ előttem válaszolóknak úgy látom, inkább negativ élmény volt az inditott szülés, ezért gondoltam, leirom én is az enyémet, az kifejezetten jól sült el. Én méhszájérlelő tablettát kaptam reggel 10-kor, és azonnal két perces fájásaim lettek. INtenziv fájások kezdődtek, és 14:10-kor, azaz 4 óra elteltével, második tolófájásra kinnt volt a kislányom. A vége előtt kb fél órával kaptam EDA-t, ami sokat segitett még igy is, pihenni tudtam a kitolás előtt, és a varrás sem fájt. SZép szülést kivánok Neked is!
2014. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

40+ 6 ra indított szülésem volt.

Reggel bementem a szülésznőmmel, előkészítés (beöntés, zuhany) felfelé menet a szülőszobára a liftben elkezdett folyni a magzatvíz. Teljesen zárt voltam, fél 8kor kötötte be az oxit dokim fél 10 felé megvizsgált, na ott azt hittem végem van, fájásom nem volt 2 üveg oxira sem, a gépen szépek voltak az összehúzódások de mi végig röhögtük és sztoriztuk a napot: férjem, anyum, szülésznőm és én. 2 óránként vizsgált a dokim, de semmi nem változott. Előtte 2 szülésznő ismerősöm is mondta, hogy szerintük császár: megtapogatták a hasam és simán mondták, hogy a feje nincs jól, elől van, ezért nem tágultam még semmit és ezért van a méhszáj fent. Igazuk lett. A dokim nem hagyott szenvedni, már annyira fájt a hátsóm a fekvéstől de más nem, hogy fél 4kor azt mondta, hogy császár. Én voltam a legboldogabb, kérni nem mertem, de bíztam ebben. 5 kor született meg a fiam, csodálatos élmény volt. Hamar felépültem, szinte semmi fájdalmam nem volt (éjjel kértem a fájdalomcsillapítót vénásan, mielőtt fájhatott volna (ezt többen tanácsolták, hogy ne várjam meg). Ami az én hibám, hogy emeltem a fejem, de hát ki tudja megállni, amikor ott a tünemény :) azzal pár nap reggel szenvedtem, de Quarelinre elmúlt. Nálam ez volt semmi extra, a szívhang végig jó volt, lehet, hogy más doki hagyott volna napokig, én örülök hogy császáros szülés lett és ha lesz tesó, nem kívánhatok ennél szebbet és könnyebbet.

2014. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 15.én befeküdtem akkor kaptam oxyt. Aznap nem történt semmi. Másnap egész nap jóslóim voltak este 9-kor 5 perces fájások doki vizsgált és közben elfolyt a víz. Akkor már 4 ujjnyira nyitva voltam
2014. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Holnap nekem is indítják. A helyzetem ugyanez,1 ujjnyi méhszáj hetek óta. Azt mondta az orvosom,hogy oxytocint kapok,mire kinyilik annyira a méhszáj hogy tudjon burkot repeszteni. Már van egy kislányom,vele is inditottak,de ott csak méhszájérlelő zselét raktak fel,onnantol nem piszkáltak,természetes úton meg is született kb 13 óra múlva. Amitől én most félek,h erősebb fájdalmakkal rémísztget mindenki,meg hogy császár lehet a vége. De próbálok lélekben felkészülni,megnyugodni,hiszen nem tudok mit tenni,bent nem maradhat. Neked is sok sikert kívánok!
2014. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Drukkolok nektek, majd megírjátok ha megszületett a baba?
2014. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!