Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtudtam ma, hogy én annak...

Megtudtam ma, hogy én annak idején expressiós szüléssel jöttem a világra, mit takar és milyen hatással lehetett rám nézve, mint újszülöttre?

Figyelt kérdés

Milyen az az expressiós szülés?

Milyen hatással lehet ez a babára?

Lehet-e ennek pszichés következménye?



2014. jan. 12. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A hasra támaszkodik a szülésznő, ergo segít kitolni a babát. Nincs pszichés következménye.
2014. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, a doki segít az anyának kinyomni a babát, az anya hasát nyomja a gyomornál, vagyis a baba feneket tolja lefelé, hogy lejjebb csússzon a baba, hamarabb, könnyebben kijöjjön.

Nekem is nyomta a doki a hasam mikor szültem.

Nincs pszihés ütő hatása rádnezve:)

Az anyának meg csak segít:)

2014. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2014. jan. 12. 19:24
 4/14 anonim ***** válasza:
Jaj már megint ez.... hidd el, a baba 4 nap múlva nem emlékszik már a szülésre. Egy felnőtt meg aztán pláne. 12 éves korodig alakul kb a személyiséged, nulla ráhatása van az életedre, hogy hogyan születtél.
2014. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Életemben először ma láttam ilyet...

Ránézésre én könnyebb dolognak képzeltem el...

http://www.youtube.com/watch?v=LrWw-sCRAdc

2014. jan. 12. 19:39
 6/14 A kérdező kommentje:
2014. jan. 12. 19:40
 7/14 A kérdező kommentje:

Magyarországon hogy néz ki egy szülés? Melyik videó szülésére hasonlít?

http://www.youtube.com/watch?v=02gxCpbpFFA

2014. jan. 12. 19:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Veszélyes lehet, ha a doki "rásegít". Egyrészt nagyobb a gátrepedés esélye, mert nem saját tempóban tágul, másrészt a babának akár el is törhet a kulcs-csontja.

Én is így születtem amúgy, sőt, az első babám születésekor nekem is beleöklözött a hasamba a doki (én nem tudtam róla, csukva volt a szemem, a férjem mondta utólag).


Én hiszek benne, hogy a baba igenis sérülhet pszichésen is. Minél kevesebb beavatkozás, annál nagyobb biztonság.

2014. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
nem tudom, hogy ki mennyire hisz az ilyen dolgokban, de igenis sérülhet a gyerek. Hugom kineziológusnál járt, aki 'visszavitte' a születése időpontjáig, és kérte, hogy mondja el, hogy mit érez stb. Mondta, hogy elakadt a szülőcsatornában (anyu soha nem beszélt neki róla, hiszen maga is megfeledkezett róla, meg hát azért nem meséled el a gyereknek, hogy hogy született...)és ezt hugom úgy értelmezte (vagyis az elméjében ez a kép élt), hogy őt nem akarták. Úgyhogy igen, sérülhet lelkileg egy rossz szülés élmény miatt, csak van, akinél ez nem jön elő később.
2014. jan. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
anyosomnak ilyen szülés közben szakadt le a lépe.mikor sogoromat szülte. majdnem ott maradt mire észrevették. azóta sógorom is felnőtt semmi baja szimplán hülye :) vagy legalább is nem panaszkodik pszichés gondokra.....
2014. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!