Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szegedi szülészettel kapcsolat...

Szegedi szülészettel kapcsolatban vélemények?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne, mert teljesen eltérő véleményeket hallok, pl. hogy mit kell vinni ( a védőnő még kis kesztyűt meg kis sapkát is mondott). az is érdekelne, hogy mik a vélemények a vip és a többágyas szobákról. A vip-ben rád néz egyáltalán valaki ( a wc, tusoló miatt nekem szimpi)vagy van hívó, ha gáz van? a többágyas szobákban milyen szobatársakat kaptatok? Milyenek a nővérek? Szülésznők (ha nincs fogadott)?...

Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és a rengeteg kérdésemen végigrágja magát és válaszol(-: 33 hetes kismami


2009. dec. 1. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

én májusban szültem, próbálok mindenre válaszolni, amire tudok:

- kis kesztyűt vinni kell a picurnak, de sapkát adnak ott (legalábbis amikor én szültem, mindenki babája kapott, kivéve ha volt saját). Pelus, kenőcs, hintőpor nem kell (kapsz csomagot, abban is van, plusz a nővérek is adnak), viszont popsitörlő kendő nem árt, ha van nálad.

- magadnak vigyél: hálóing vagy pizsi, 2pár papucs, törölköző, tisztálkodó szerek, betét (ott is adnak egy csomaggal, de szerintem az túl vékony), fésű, stb. Ezen kívül pohár, innivaló, esetleg evőeszköz, plusz kaja, bár ezeket már a család is utánad tudja vinni.

- vip szobáról nem tudok semmit, én többágyasba voltam, pontosabban 3 ágyasban. Nekem rendes szobatársaim voltak, azt érdemes megbeszélni az ott lévőkkel, hogy ki az, aki a babáját éjszakára is magánál tartja, mert az elég gáz, ha Te pl aludni akarsz éjjel a babád nélkül, a másik gyereke meg ott sír a füledbe... Minden nap jöttek vizitelni, külön a gyerekorvos és külön az ügyeletes nőgyógyász, a csecsemős nővérek is sokszor jönnek, ill. ha bármi kérdésed van, mindig megtalálható valaki. Egyet jegyezz meg: kérdezz!!! Maguktól nem sokat mondanak, így bármit kérdezz meg, amit nem tudsz.

- az én szülésznőm nagyon rendes és kedves volt (se fogadott dokim, se fogadott szülésznőm nem volt), nem bántak velem emiatt rosszabbul vagy jobban. Az egyik szobatársamnak volt fogadott doki és szülésznő is, a 3 nap alatt kb 2szer voltak bent nála...szóval én nem éreztem hátrányát annak, hogy ügyeletesnél szültem.

- szobatársak. nekem szerencsém volt, mind2 anyuka aranyos volt, mindent meg tudtunk beszélni, az egyiknek már a 2. babája volt, így egy csomó praktikát megmutatott nekünk. A mai napig tartjuk a kapcsolatot. :)


Ha van még kérdésed, szivesen válaszolok, irhatsz privit is, ha gondolod.

További szép babavárást!!

2009. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló,nekem is lenne kérdésem:A szülőszobán lehetett inni?
2009. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem engedték, kaptam egy pohár vizet, ha elfogyott, kaptam még. Még azt is megengedték, hogy járkáljak.
2009. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki h én 4 hete szültem és már nem adtak kis sapkát. A vip szobáról annyit h nekem egyik ismerősöm ott volt és mondta h tök rossz volt egyedül.Én 0 ágyas szobába voltam de csak ketten voltunk!Nekem is rendes volt a szoba társam tartjuk a kapcsolatot mi is.
2009. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!