Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy élte meg a szülését?...

Ki hogy élte meg a szülését? Sima volt vagy császár? Apuka bent volt? Kaptatok fájd. Csillapítót? Volt gátmetszés?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Természetes úton szültem. A férjem bent volt. Nem kaptam fájdalomcsillapítót, volt gátmetszésem, de nem éreztem, ahogy a varrást sem. Gyors szülésem volt, magzatvíz elfolyással kezdődött. Ennek ellenére lelkileg nehezen éltem meg, a kitolás alatt rettegtem, hogy meghal a babám vagy én. Teljesen hülyeség, hogy ezen aggódtam, mert minden a legnagyobb rendben volt, mégis rám tört a félelem.
2014. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Pozitívan,első baba 6 óra alatt meglett.Szinte alig fájt.

Sima szülés volt.Apuka végig bent volt velem,ő vágta el a köldökzsinórt is.Kaptam EDA-t,ami egy nagyszerű szer. :D

Igen volt gátmetszésem,de észre sem vettem,hogy vágtak,azt se hogy varrtak.

Egyszóval csodaszép szülésélmény maradt. :)

2014. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Háromszor szültem, természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül, apuka bent volt. Az elsőnél volt gátmetszés, a többinél gátvédelem. Elég könnyen ment mind a három. Az elsőnél az volt nehéz, hogy vajúdás alatt sem kelhettem fel, végig feküdnöm kellett, szerencsére a többinél szabadon mozoghattam. Meg az első kettőnél azt a részt viseltem nehezen,amikor legyőzhetetlen kényszert éreztem arra, hogy nyomjak, de azt mondták, hogy még nem szabad, mert még nem tágultam eléggé.
2014. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Otthon vajúdtam, így szülni mentem csak be a kórházba. Nem volt könnyű, de viszonylag gyors volt. Fájdalomcsillapítót nem kaptam, de nem is kértem volna. Gátmetszésem volt, éreztem, de akkor az volt a legkisebb gondom. Viszont a varrás nekem fájt, pedig csak 3 öltés volt.
2014. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Kétszer szültem. Egyszer 5 ótát, másodszor 2,5 órát. Most vagyok terhes a harmadikkal (remélem nem feleződik az utolsó szülési idő, mert akkor nem érünk be a kórházba :)). Teljesen pozitív volt az élményem. Nem kértem egyiknél sem érzéstelenítőt. Nem akartam ott feküdni a szülő ágyon úgy, mint egy darab fa, akinek csak néha odaszólnak, hogy "most nyomjon". Persze ezt mindenki maga dönti el. Apa bent volt mindkétszer és kész a harmadikra is bejönni. Ezt mindenféleképp először te döntsd el, hogy akarod-e hogy ott legyen és aztán az apuka. volt mindkétszer gátmetszésem. Nekem ebből problémám sosem volt. Semmit nem érzel.

Sok sikert!

2014. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

nagyon könnyű szülésem volt, el sem hiszem! :) azt mondják, nem gyakori, hogy elsőre ilyen könnyen megy az egész! a fájások sem voltak vészesek. 4-kor húszpercesekkel jelentkezett, 6-tól lett 5 perces, kórházba mikor beértünk, 9-re már 3 percesek voltak, majd burkot repesztettek fél12-kor, 1 óra környékén kezdődött az igazi "húzos" rész, az igazi vajúdás, az igazi fájás- fájásszünet váltakozás, háromnegyed kettőre megszültem a babát! de nem elviselhetetlen, legalábbis szerintem. nem mondom, hogy nem fáj, de én személy szerint a vakbélgyulladás okozta hasfájást sokkal rosszabbnak, ijesztőbbnek, durvábbnak éltem meg!

még a szülés előtt is azt mondtam, én EDA-val szülök, le is beszéltem. de mivel aztán furcsa mód nem szenvedtem, nem fájt, ezért a szülésznővel megbeszéltem, hogy nem is kell :) nem vagyok HERO ha fájt volna, kértem volna epidurálist, az tuti száz!!!

apás szülés volt + nagymamás + nagynénis!!!! :) :) :) ez kicsit érdekes, de amúgy szerencsés voltam és véletlen volt, meg csókosak is voltunk, na mind1. nekem ez még plusz adott még egy különleges hangulatot az egészhez.

gátvédelem volt, gátmetszés szerencsére nem (a szülésznő valamit csinált odalent, hogy ne szakadjak. persze így is kellett varrni, a hüvelyemet 3 öltéssel, mert elég erősen nyomtam - főleg, mikor nem kellett volna. de már annyira kint akartam tudni a babcit. olyan ijesztő, mikor érzed, hogy ott van a medencédnél, fejbúbja kilóg, és csak áll-áll-áll ott, sőt, mintha kicsit visszacsúszna a fájás után. na ne, én jól rányomtam, minden erőmmel :)

úgy szültem, mint egy ős-anya, szerintem a kukoricásba is ment volna egyedül, mint annak idején a dédimnek, 1920 és 35 között :) :) dédim 10 gyereket szült, egyiket se kórházba. egy se halt bele a szülésbe!

a szülés természetes dolog, nem kell tőle félni, a fájdalom semmi ahhoz az élményhez és örömhöz képest, ami az egész folyamat eredménye és kísérője :)

2014. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Későn vették észre, h elszámoltak. Így 13 nappal hordtam túl a picit. Azonnal mennem kellett a szülőszobára. Férjem 1 óra múlva bent volt. Felhelyeztek egy tablettát, ez volt délután 2kor, este 8kor burokrepesztés és éjfél előtt 5 perccel lett meg. Így mindenszentek napján született 2011. 11. 01. Felejthetetlen dátum :) férjem bent volt, ő jobban izgult mint én, csodás pillanat volt ahogy bekönnyezett szemmel rám nézett és mondta, h már látja a fejét. A köldök zsínórt is elvágta.
2014. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Julie S ***** válasza:
100%
Termeszetes uton szultem, fajdalomcsillapitas nelkul, gatvedelemmel. Parom vegig bent volt. Kb hat es fel ora volt az egesz es magzatviz elfolyassal kezdodott. Siman ment minden, csak baromi faradt voltam mar hajnalban.
2014. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Off: a dédik sem a kukoricásban szültek egyedül, hanem otthon bábával és/vagy meg más asszonyokkal. Hagyjuk már ezt a hülyeséget, megszültek és kapáltak tovább. Egy fenét!
2014. jan. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapja szültem császármetszéssel(toxémia, koraszülés, GDM), a műtétet érzéstelenítésben csinálták, nem éreztem semmit, apuka nem lehetett benn, csak egy ablak mögül nézhette, nem volt talán 45 perc se. Műtét után közvetlenül az oxi mellé kaptam fájdalomcsillapítót, utána is adtak volna, de nem kellett. Az első felkelés nagyon brutális volt, de utána már ment minden, mint a karikacsapás, szóval délben született a fiam, én estére már katéter és branül nélkül voltam. Második nap volt már tejem is, 3. napon hazaengedtek. Varratszedés 10 nappal a műtét után volt, alig látszik meg a helye.
2014. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!