Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen pro és kontra érvek...

Milyen pro és kontra érvek vannak a természetes/császár ellen/mellett?

Figyelt kérdés
A magzat és az anya egészségi állapotát, anatómiáját érintően melyiknek mi az előnye és mi a hátulütője?
2014. jan. 17. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A császár után ott marad egy heg. Ráadásul ha az ember arra kényszerül, hogy császárral szüljön, tehát nem ő dönt így, akkor esetlegesen későbbi ilyen szülések is veszélyesek lesznek. Hogy értsd, miről beszélek: édesanyám mindhárom gyermekét császárral szülte (nem volt más lehetőség, mindhárom esetben volt valami komplikáció.. de egyébként teljesen egészségesek lettünk); és ezután már nem vállalhatott negyedik gyereket, pedig nagyon szeretett volna. Félő volt, hogy a hasfala nem bírná ki.
2014. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én annyit olvastam erről, hogy a természetes szülés után hamarabb tudsz emelni, jönni menni, a császár után sokáig kell feküdni. Ez a hátránya. Az előnye az nincs kitolás, sokkal kisebb a fájdalom, és ha a baba fekvése/mérete vagy az anya állapota indokolja, akkor kevésbé veszélytelen.

Én attól függően fogom választani a császárt, hogy az orvos javasolja e, ha ő a természetes szülés mellett van, akkor én hallgatni fogok rá ebben. A saját kényelmi szempontomat nem fogom az elé helyezni amit ő mond.

2014. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem, a természetes szülésről nem tudok nyilatkozni. Nekem szuper élmény volt. Ha lenne tesó, őt sem szülném másképp. Természetesnek indult, illetve indításnak, de nem volt fájásom, nem tágultam, szívhang jó volt, és megbeszéltük a dokimmal, hogy 8 óra változatlan állapot után legyen császár, ne várjuk meg, amíg romlik valamilyen érték. A műtőben jó volt a hangulat, csodálatos volt, amikor odatartották, amíg engem zártak, addig a férjemnél volt a fiam. A dokim szuper munkát végzett, a hegem nem látszik, egy hajszálvékony csíkom van, amit úgy kell keresni, alig volt gyermekágyi vérzésem, 12 óra után kelhettem fel, az nem volt kellemes, de óráról órára jobb lett. Délután már 1 ágyasban voltunk és minden én csináltam 0-24-ben. Tejem is lett, 1,5 éve szoptatok, csak jókat tudok mondani a császárról. Én nagyon féltem a természetes szüléstől, kérni nem akartam a császárt, de örülök, hogy így alakult. Annyi talán, hogy nem hallgattam a dokikra és megemeltem a fejem és pár napig reggel nagyon fájt, de gyógyszerre elmúlt.

Ha lenne tesó, és császárral, akkor reggelre tetetném a szülést, így délután felállhatnék, addig bent lehetne velem valaki és a baba is velem lehetne rögtön, nem a csecsemősöknél éjszakázna, éjszaka már velem lehetne. Megkérném a szülésznőt/dokit hadd tegye apa a csupasz mellkasára, amíg rám nem lehet. Kb. ennyi.

2014. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erről nagyon sok cikket találhatsz a neten, orvosoktól is.

pl: [link]

[link]

Általánosságban véve a császárnál kevesebb a szülés alatt fellépő kockázat a babára nézve (de lehet), viszont ennél arányaiban és súlyosságában sokkal több az anyára nézve.

2014. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Csaszar utan hat oraval mar jarkaltam, 12 ora mulva minden a regi volt. Tokeletes volt a csaszar, nem fajt, nem volt utana semmi gondom igazabol, a gyereket hordozoban mar egy het mulva felvittem a harmadikra. Ez a pro, meg az, hogy nagyon nem akartam, hogy szakadjak gat tajekon, mert ott rosszabb egy heg, mint bikinivonal alatt. (Meg mielott: a ferjem orvos, tudja, mivel jar egy szules nemi szervileg, en nem akartam, hogy elvezhettlenne valjon szamomra a szex.) Keszultunk a gatvedelemre is, az elet kozbeszolt, csaszar lett, mert vajudas kozben leesett a szivhang. A baba ilyen-olyan szulesi serulesei is nagyon ritkak ilyen modon, meg ha tervezett, akkor az o2 hiany is.


Csaszar kontra: nem kolonizalodik a gyerek a szuks. Bacikkal, a szoptatas beindulasara lehet neg. Hatasa (60%, hoyy kesobb indul be a tej, emiatt anyai infekcio pedig gatolja a szoptatast). Plusz pszichologuskent hazudnek, ha nem irnam le, hogy noveli a gyerekagyi depr. Kockazatat, ez nalam nem jelentkezett. Minden kov. Szules viszont picivel kockazatosabb.


Sima pro: az nincs, ami a csaszarnal kontra.


Sima kontra: a kontrollalatlan serulesek veszelyesebbek, mint egy kontrollalt hasi mutet, de ma mo.-n igazabol egyik sem veszelyes. Ja, es meg az, hogy FAAAAJ, de ezt nem igazsagos felhozni, mert edaval turheto, es nem veszes.



Melyik a jobb? Gozom nincs. 6 orat vajutam, nem volt leanyalom, de annyira rossz sem, a csaszar tokeletes befejezes lett.


En nem vagyok egy szuleselmeny fanatikus, szoval nekem mindket ut megfelel, a kov., ha lesz, azert lesz csaszar mert nem vallalom a mehruptura megnovekedett kockazatat, de ennyi. Osszessegeben en egy terhessegtol egeszses mini embrt varok, nem valamilyen transzcendens szulesutat, ezzel a felfogassal meg nekem azt erdemes valasztani, amelyiket biztonsagosabbnak velem. Az elso lanyomnal a rossz szivhangig ez az ut a huvelyi ut volt, a masodiknal, ha lesz, a csaszar lesz. Harmat meg tuti nem vallalunk.

2014. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az elirasokert, tabletrol irtam egy ugralo ket eves mellol. :)
2014. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy jó cikk a császárról és a szülésről.

2014. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Senki nem írta (a linkeket nem olvastam) ezért leírom, hogy bár ritkán, de a császárnak vannak veszélyei is, amelyek a legjobb orvosnál is előfordulhatnak. Nálam pl a húgyhólyag megsérült, így 4 órás lett a műtét, 8 napig drain-katéter lógott belőlem (így ellátni a babát)+ végig ott lebegett a fejem felett egy 2. műtét lehetősége is, ha nem forrt volna rendesen össze a hólyag. Szerencsére összeforrt...és nem lett semmi visszamaradó problémám sem. De azért durva menet volt :(
2014. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Holyagruptura natur szulesnel is van, ott komplikacio, csaszarnal muhiba. En pereltem volna, mondom ezt ugy, hogy orvos ferjjel ilyet mondani szinte szentsegtores. Borzaszto lehtett... :(
2014. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a baba szempontjából nem sok különbség van. A legtöbb esetben pont azért van a császár, mert a baba életét kell menteni. Anya szempontjából igaz lehet, amit írt valaki,hogy minden újabb terhesség egyfajta rizikó. De barátnőm pl. 4 gyereket szült császárral!

Én császáros voltam, és meglepően jól viseltem. Aznap már kisétáltam a folyósra a szüleimhez, másnap mentem a büfébe kávézni, itthon pedig szinte mindent meg tudtam rögtön csinálni!

2014. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!