Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülést terveztünk....

Apás szülést terveztünk. Sajnos nem bírta nézni, ahogy szenvedek, így ki kellett mennie, nagyon nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Hamarosan viszont tervezünk kistesót, és mindenképp szeretném, hogy bent legyen. Hogy tudná felkészíteni magát?

Figyelt kérdés
Igen, néztünk közösen videókat szülésről... Nem segített, élőben valóban sokkal másabb volt.
2014. jan. 25. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem bírja, miért kényszeríted rá? Hogy lehessen dicsekedni a barinőknek, h "nekünk bizony apás szülésünk volt" ?

Édes istenem...

2014. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ne erőltessétek. Nem hinném, hogy valami olyasmit látott volna, amit igazán nem kellett volna, de, ha az elsőnél nem bírta és inkább kiment, akkor a második sem lesz másképp.

Az én férjem is szeretett volna bejönni, bár császárral született a lányunk. Mivel az orvosunk jó barátunk volt, így megengedték, hogy bent legyen, de végül csak 5 percig tudott bent lenni, mert olyan szinten kómás voltam és beszéltem össze-vissza, hogy nem tudott érdemben mellettem lenni.

Viszont, amikor magamhoz tértem, akkor ott ült mellettem beöltözve és segített inni, stb.

Egyedül akkor ment ki, amikor jöttek az orvosok körbenézni, hogy minden oké-e és hozták a lányunkat a próbaszoptatásra, reflexek vizsgálására.

2014. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Miért szeretnéd mindenképp, hogy bent legyen? Tudom, hogy mostanában ez szokás és semmi bajom ezzel, csak sose kérdeztem még senkitől, hogy miért szeretne apás szülést. Mi most várjuk az első babát és lehet, hogy változik még a véleményem, de el sem tudom most képzelni, hogy a párom végignézze, ahogy ott fekszem kiterítve, mindenféle tortúrák közepette. Nyilván a szülés gyönyörű dolog és nagyszerű egy nő számára. De apa, és anya a baba szemében kell, hogy legyünk. Egymásnak nő és férfi kell, hogy maradjunk és szerintem a szülés végignézése után ez nem egyszerű. Tényleg kíváncsian várom a válaszod. Tudom, hogy a kérdésed nem erre irányult, elnézést, hogy nem arra válaszoltam.
2014. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

csak te szeretnéd, hogy bent legyen veled - vagy, ő is szeretne bent lenni?

ha az előbbi, akkor hagyd, hiába lenne jó neked, kettőn áll a vásár, nem lehet kényszeríteni senkit arra, ami nem esik jól neki és nem is akarja.

ha az utóbbi, akkor igazából passz... saját magának kell feltennie kérdéseket, belül, megtalálni a forrását a távolságtartásnak.

2014. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
nem erőltetném, ha ő nem szeretné. Tartsd tiszteletben, hogy milyen a tűrőképessége
2014. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Szerintem se erőltessétek. Az én férjem megondta, hogy nem szeretne bent lenni. Én pedig mondtam neki, hogy rendben. Egy percig sem akartam erőltetni. Annyit kértem, hogy viszont amíg a vajúdás tart - fekve, guggolva, labdán, akárhol... legyen velem. Erre pedig ő mondta, hogy persze, rendben. Ezt csak azért írom le, mert talán vmiféle kompromisszum lehet nálatok is. Legalábbis számomra megnyugtató a tudat már most, hogy lesz olyan szakasza a dolognak, amikor ott lesz mellettem, ugyanakkor az is megnyugat, h nem erőltetek rá olyasvalamit, amit ő nem szeretne.
2014. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
A lepontozó manó itt is járt:) egészségére annak, aki nem tudja tolerálni más véleményét és ebben éli ki magát...
2014. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem se erőltesd... Az én férjem bejöhetett volna a császárra (nálunk nem szokás, de ő orvos, kivételt tettek volna), én is szerettem volna nagyon, de szó szerint könyörgött, hogy ne kelljen neki bemennie, látott már sokat, és nem bírná, ha az enyémet kellene végignéznie, mert végig azon töprengene, hogy ő máshogy csinálná, mint aki éppen vág, meg azon, hogy Úristen, most a szerelmét tépik a műtőasztalon... Én úgy voltam vele, hogy tökéletesen jó, ha kint vár, akkor is tudom, hogy velem van lélekben. A vajúdáson bent volt, ő azt is nehezen bírta. Látott már jópár szülést, de nem bírta nézni, hogy szenvedek (komplikált szülésem volt egyébként, de én annyira nem éltem meg rosszul a fájásokat, a szemöldököm ráncoltam csak - hozzá kell tenni, hogy csak 2 órát vajúdtam, tehát lehet, hogy jobban belemerültem volna :)).


Nekem kifejezetten olyan érzésem lett tőle, hogy hihetetlen, hogy egy férfi ennyire képes empatikus lenni, büszke voltam rá, hogy ő ilyen. :) Ne erőltesd, egy szó mint száz.

2014. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom, nem tudom meyik részből következtettetek arra, hogy csak én szeretném. Ő is akarja, és ismerem annyira, hogy tudjam, nem azért mondta, hogy örüljek. Csak szimplán nem bírta, ájulás kerülgette. Nem pedig kifogásokat keresett, hogy ne kelljen bent lennie. Már csak azért is, mert ő vetette fel ezt az apás szülés dolgot. Aki meg azért vállal egy ilyet, hogy a barátnőinek dicsekedhessen, annak gratulálok.
2014. jan. 25. 16:45
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
én speciel a kérdéskiírásodból következtettem, ahogy szerintem mindenki más is...
2014. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!