Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért altatnak el sok nőt a...

Miért altatnak el sok nőt a császározás idejére?

Figyelt kérdés
Szerintem jobb ébren lenni. így aztán tényleg lemarad a születés csodájáról.
2014. jan. 30. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok nőt altatnak császár alatt, csak indokolt esetben,vagy ha a kismama kéri (ha van választási lehetőség).
2014. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt pl azért altatták az anyát,mert nem sikerült az érzéstelenítés.

[link]


Nekem mondjuk sima szülésem volt,de kaptam edá-t. Rosszul adták be 2-szer is és fél oldalra mindent éreztem. Ha a császáros érzéstelenítés is így sikerül, akkor az elég nagy gáz. Nem tudom ezek után be merném-e vállalni altatás nélkül. :/

2014. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt, hogy vérnyomás nem emelkedhetett magasra (agyi anerurysma miatt, mert veszélyes (akár halálos is) lett volna az anyára nézve, ha kidurran)- így az altatás mellett döntöttek a dokik, illetve a neurológus is megerősítette ezt a szakértői véleményében. Ezokból - a tolófájások, nyomások miatt nem lehetett sima szülés sem.


Hát - nem volt leányálom a szülés ezen formája!

De nem volt választási lehetőség!

2014. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

A születés csodájáról azért nem maradtam le, ugyanis 21 hónapja mindig mellettem van a lányom. Ő a születés csodája, és nem maga a folyamat, úgy gondolom.


Miért altattak? Vajúdás közben leesett a szívhang, majd mintha el is tűnt volna (nem szűnt meg, de a gép már alig mérte). Azonnal műtő. A spinál nem hatott eléggé gyorsan, és mp-ek is számítottak, így azonnal altattak.


Mióta fontos ennyire a szülésélmény? Én pszichológus vagyok, tudom, hogy mennyire meghatározó egy nőnek, de miért gondoljuk, hogy a császárt nem lehet ugyanúgy megélni? :) 9 hónap várakozás és szimbiózis után a karodban tartod a gyermeked, aki egészséges és csodálatos. Ez több, mint elegendő. :)



Másik: a férjem orvos, alig van nő, akit altatnak császárhoz, csak akkor, ha iszonyú fontos.

2014. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2.: karcolgatják a hasad altatás előtt, és amíg bárhol-bármit érzel, nem vágnak, nyilván. Minden egyéb sztori a psziché szüleménye, ugyanis sokan totális pánikba zuhannak a műtőben és érezni vélik a vágást. Nekem is csak fél oldalon hatott egyébként a spinál, ezért elaltattak, mert nem volt idő újraszúrni.
2014. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Egy ismerősömnek nekiálltak és akkor derült ki, hogy szerencsétlen mindent érez, 200-as vérnyomással reszketett mint a kocsonya és elaltatták, a "születés csodája" neki azóta is rémálom :(

Engem meg pl. nem lehet gerincben érzésteleníteni, ugyanis pont az ágyéki szakaszon van gerincferdülésem és egy enyhe kitüremkedés, amire az mondta az orvos, hogy nyitott-gerinc gyanú (a nyitott gerincnek van egy olyan formája is, ami nem okoz tüneteket) és ha oda beleszúrnának lehet hogy örökre lebénulnék.

Ezért ha esetleg császárom lesz, engem altatni fognak.

Ilyen esetek miatt szoktak altatni, vagy ha nagyon sürgős, pl. ha folyik a zöld magzatvíz és a baba oxigénhiányos, akkor nincs sok idő, altatnak és kikapják.

2014. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én szívritmuszavar miatt fogok császárral szülni, de előre rosszul vagyok attól, ha belegondolok, esetleg altatásban császároznak. Hát, pszichológusként szerintem abszurd, hogy megkérdezed, hogy "miért maradnál le a születés csodájáról"? Talán azért, mert bevisznek a műtőbe, és utána arra ébredsz, hogy bumm, itt egy gyerek, ez a magáé. Szerintem ennél szörnyűbb szülés nincs is a világon. Az eda-s császárnál is legalább azonnal láthatod a még mosdatlan gyermekedet, tudod, hogy őt belőled vennék ki, ő a tied... de altatásban... Szóval pszichológia ide vagy oda, na azért nem megyek én soha pszichológushoz.
2014. jan. 31. 07:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező a szülés csodájáról! (a pszichológus válaszán én is csodálkozom, de az ő dolga)

TEsóm szült simán és altatásos császárral is- hát azt mondta, hogy nem lehet összehasonlítani a kettőt. Sima szülés után a fájdalom után ott a hasadon a kicsi- jön az örömmámor, ami mindent feledtet veled, ami kitörli a fájós emlékeket, és hirelen minden olyan csodás és szép lesz!! :)) Lehet gyönyörködni- ismerkedni az első pillanattól a picivel. Míg altatásos császára után tesóm csak másnap látta a picit, addig észhez tért az altatásból, és kb fel bírt állni. Másnap reggel megnézte a kisfiát, de 2hétig alig bírt mozogni, és még 6hét után is nagyon fájt a vágása helye. A császár után majdnem depis lett az egész élményétől, és attól, hogy a fájdalmai miatt alig bírt a picivel foglalkozni. :(

(de azért nem mindenkinek ilyen rossz emlék ez sem)

Természetesen a császár is, az altatásos is, ha szükséges, akkor szükséges, az első a baba és mama egészsége, de azért tény, hogy nem lehet a két szülést összehasonlítani. A lényeg mindenképp a baba, de tesómon kívül még 3ismerősöm is van, aki mindkétféleképpen szült, és mind a 4en a sima szülésre szavaznak.

2014. jan. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Pszichologuskent legfontosabbnak a helyztekhez torteno adaptaciot es alkalmazkodast tartom. Annak, akinek valami xsak ilyen, vagy csak masmilyen formaban elkepzelheto a. Nagyon nagy nehezsegeket hozhat az elet, met ez a conteoll freak hozzaallas bizony sok dolgot nehezze tesz, b. Soha ne menjen pszichologusnak, mert alapvtes, hogy mind mindenhogyan lehet jo adott szemelynek, amig az az integritasat nem piszkalja meg. A legtobben ne, a szuletes csodajaert vallalunk gyermeket, hanem az elet csodajaert, mi legalabb is igy tttunk a ferjemmel. El kell ismernem, a sectio hajlamosit posztparum depressziora azoknal, akik ezt tragediakent elik meg. Szamomra csoda, hogy a gyermekem 80 eve vsz. Belehalt volna a szulesbe, de ott, a mutoben, akik vilagra segitettek adtak neki eselyt az elet csodajara.



Kicsit ugy hangzott a ket csodalkozo reakcio, mintha a pszichologus kamara allasfoglalasa az kellene, hogy legyen, hogy szulni csak huvelyen at, de ha nem, maximum edaval csaszarban... nincs ugyan allaspont, de ha lenne, ugy szolna, hogy igyekezzunk elfogadni a korulmenyek nyujtotta legjobb opciot, es keressunk abban olyat, ami kielgito, es ami altal at tudjuk elni az adott esemenyt teljes integritasaban.


Az egesz professzio errol szol.

2014. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Ami mar magan velemeny: nekem nem dajt mar masnap sem a csaszar, 8 oraval a mutt utan a ferjemmel egyutr setaltunk le a lanyunkert a neonatologira, es remekul voltam. Ilyen is van, es kevesen hullanak azert melydepreszioba ettol. Potosan azert, mert nem a mikent a fontos. Egy ket eves mellol mondom, hogy totalisan semmire mem hatott az, hogy hogyan szuletett. Nagyjabol lenyegtelen. Tudom, vannak tarsasagok ahol van preferalt forma, nalam pl. Kovetkezo alkalommal is a csaszar lesz, foleg, met a ferjem orvoskent nem akarja engedni a huvelyit, mert nagyon felt. Es osziten, en sem vagyom ra. A sajat csodankat megtalaltuk ebben, akinek nem menne, persze azt javasolnam, probalkozzon kesobb huvelyi uton. Nekem igy nagyon jo volt.


Hogy a kerdeshez is kapxsolodjak: ritmuszavarral mindent meg fognak tenni, hogy ne kelljen altatni.



Nagyon sok blldogaagot nektek a picihez, es kivanom, hogy minden neked tetszoen alakuljon.


Szep napot mindenkinek!

2014. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!