Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél altatnak?

Császármetszésnél altatnak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában csak érzéstelenítenek, de van, hogy altatnak.
2014. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amit kersz! Vagy surgossegi esetben ami indokolt! En epiduralt (vagy spinalist) kaptam, kis muteteknel altattak... Inkabb az epidural...
2014. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Altatni csak extrém esetekben szoktak, persze lehet kérni, de az elvileg hat a babára is, míg az érzéstelenítés nem.
2014. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet EDA (pl. ha nem császárnak indult és már kapott), lehet spinális (pl. tervezett császárnál - mélyebbre szúrják, gyorsabban hat és kevesebb gyógyszer kell) és lehet altatás (ha nagyon sürgős kiemelni a babát vagy egészségügyi okok miatt a másik kettő kizárva).
2014. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha lehet nem altatnak, csak gerincbe adnak érzéstelenítőt!
2014. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében nem altatnak, csak gerincérzéstelenítést adnak.

Sokkal kevésbé kockázatos a babára és az édesanyára is.

Vagyis ebben az esertben tudatodnál vagy, kb. rekeszizomtól lefelé vagy érzéstelenítve, ott nem érzed a vágást dtb. viszont tudsz kommunikálni, láthatod a babát, ha kiemelik stb.


Én sürgősségi császárral szültem, mégsem altattak (Uzsoki kh- Budapest)

Az altatás során sokkal inkább bejut a baba szervezetébe is a gyógyszer, a gerincérzéstelenítésből nincs ideje, mert mire átjutna a méhlepényen, tk már megszületik :)

Nem rossz ez és nem is fájdalmas, kb. egy erős tűszúrás.

2014. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségi volt baleset miatt. Elsőnek érzéstelenítettek, de mivel közben a kezemet is műtötték a császár mellett egyszerre, így elaltattak.

Először úgy volt, hogy kiveszik a lányomat, majd utána altatnak és műtik a kezem, miközben lent varrnak össze, de kevés volt az idő és a szívem nem bírta a sokkot és a terhelést.

2014. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor engem inkább altatni fognak, mert nagyon nagy gerincferdülésem van.

2014. jan. 24. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok ismét (a sürgősségi császáros)

Szerintem ne erre készülj.

Nekem műtött gerincem van, kiújult gerincsérvem stb. mégis kaptam epiduális érzéstelenítést!

Ne viccelj, a gerincferdülés szerencsére nem okoz valószínleg akut gondokat- a baba mindenképpen jobban jár és neked is gyorsabb a felépülésed, ha nem altatnak.


minden jót.

2014. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszike!


De nekem sajnos a hátamon összeér a bőröm, de nem is kicsit, akkora "törés" van benne. Nem találnák meg, hogy hova kell bökni.

Az altatásnak amúgy is jobban örülnék, mert rettegek az orvosoktól (a rossz tapasztalatok miatt).

2014. jan. 26. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!