Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvos állapítja meg, hogy...

Az orvos állapítja meg, hogy szülhetek-e, vagy sem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha valakinek nagyon vékony a dereka/medencecsontja, akkor ő nem szülhet, csak császárral, mert félő, hogy nem bírja kinyomni a babát. Ez igaz? Én 165 centi vagyok, 54 kiló, és vékonynak mondható a derék rész. Akkor engem csak császározhatnak?
2014. febr. 4. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak császár lehet.

Barátnőm 166 magas, és 45 kg, és simán szült egy 3200 grammos gyereket

2014. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt a medence is kitágul, tehát te is simán szülhetsz spontán.
2014. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. febr. 4. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Én végig ezzel nyaggattam a dokimat, hogy nem fog kiférni a baba, de ő végig azzal nyugtatott, hogy higgyek neki, ezt fel tudják mérni. (160 cm-vel és 45 kg-val estem teherbe) És tényleg simán megszültem a kisfiamat, a kitolás mindösszesen 15 perc volt. Igaz szerencsém volt, mert kicsi volt a babám, 49 cm és 3100 g. De ezt is figyelik uh-val. Ne aggódj, majd az orvos látja, ha császárra van szükség.
2014. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ.

Nekem kifejezetten nagyon széles csípőm van, tehát élből rámondták, hogy ó, hát ezzel nem nagy dolog gyereket szülni. Na, ehhez képest mégis császármetszéssel szültem, mivel hiába voltam széles, a fiam még nagyobb méretekkel rendelkezett, így nem tudtam volna megszülni, de azért próbálkoztunk a sima szüléssel, de aztán a végén rájöttek, hogy nem fog menni, így császár lett a vége.

Szóval ez inkább a szülésnél derül ki, hogy menni fog-e természetesen vagy sem. Mert ez a baba méreteitől is függ. Ha te vékony vagy, de a babád is kisebb méretekkel fog rendelkezni, akkor simán meglehet szülni természetesen is.

2014. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm van, aki 155 cm körül van,vékony, és állítólag keskeny a csípője, (doki mondta neki) és nem engedte neki a 4 kilós kisfiát természetesen megszülni.

Nagyon sajnálja ezt, utólag bánja, hogy nem kérte ki akkor több doki véleményét, mert azóta lett még két babája, így már császárral. Sőt, ő a 3.-nál megpróbálkozott természtesen, (minden gyerkőc 4 kiló fölött volt) de sajnos tényleg nem sikerült, és egy nagyon-nagyon csúnya és hosszú műtét lett a vége, így több gyermeke már nem is lehet neki:-( (akartak volna még egy negyediket is.)

A lényeg, hogy a dokik döntenek erről, de a történetből a tanulság, hogy érdemes több embert is megkérdezni.

2014. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!