Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszésnél hogy szedik ki...

Gátmetszésnél hogy szedik ki a varratokat, ha még vérzik az anyuka?

Figyelt kérdés

És hát ugye még biztos vérzik akkor. Hányadik nap szedték ki nektek?

Első babámat császárral szülte, egy hét után szedték ki a varratot, de ott le sem kellett vetkőzzek, csak a bikinivonalt szabaddá tenni.

Most várom a második babánkat, szeretnék természetes úton szülni. És el sem tudom képzelni, hogy tudják kiszedni a varratot ha közben meg még van vérzés...



2014. febr. 5. 08:44
1 2
 1/12 Jégtánc ***** válasza:
39%
Nekem felszívodó volt a külső meg magától leesett.Nem igazán van varratszedés gátmetszésnél.Legalábbis mostanában.
2014. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én felszívódó varratott kaptam
2014. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Felszivodó varratom volt .
2014. febr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Felszívódóm volt nekem is, de mégse esett ki, mert betokosodott és fájt. Visszamentem és simán kiszedték, pedig még bőven véreztem (10 nappal szülés után voltam). Én egy picit kellemetlenül éreztem magam, de a doki megnyugtatott, hogy látott ő már vért, ez hozzátartozik a munkájához, nem zavarja, megoldotta.
2014. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Simán. Mintkét gyerekkel 1,5-2 múlva mentem vissza az orvoshoz. Mindkét esetben volt 1-1 varrat, amit ki kellett venni, nem esett ki. Engem jobban zavart, mint az orvost. Szerintem ő már megszokta. De gondolj bele, a spirált is vérzés alatt teszik fel.
2014. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is felszívódó volt, ráadásul úgy varrtak össze hogy szülés után 3 nappal semmi nem látszott a cérnából, néztem kis tükörrel. :)

Barátnőm 7 hónapja szült császárral, neki sem volt varrat szedése.

2014. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát szerencsések vagytok, hogy mindenkinek felszívódó varrata volt. Nekem nem. Mi mindkét szülésem utáni 4. napon szedték ki a varratot, persze javában véreztem még akkor. Szerintem ez a dokit abszolút nem zavarja, csak én éreztem magam kellemetlenül. Ja, és nekem nagyon fájt a varratszedés.

Bocsi, csak azért írtam le, hogy van ilyen is.

2014. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szules utani 5ik nap szedte ki a doki. Az egesz kb.2 percig tartott. Ugyhogy a verzes nem volt zavaro.
2014. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szülés után 4. nap szedik ki a gátmetszés varratait. Használnak felszívódót is, és olyat is, amit ki kell szedni. Nekem volt mind a kétféle. Én nagyon féltem tőle, vagyis inkább rettegtem, így amikor a varratszedésre került a sor, és mondta a dokim, hogy dobjam le a textilt (oldani akarta a hangulatot, mert tudta, mennyire félek, és tudja, hogy a viccet szeretem), valahogyan úgy éreztem, hogy eljött az én időm és megtaláltam a kibúvót (szerintem a fáradság is közrejátszott ebben), és bejelentettem, hogy szívesen vetkőznék, de vérzek, úgyhogy sajnos el kell halasztani a varratszedést. A dokim arcát leírni sem lehet, úgy nézett rám. Amint kimondtam tudtam, hogy mekkora nagy hülyeség, de akkor annyira jó ötletnek tűnt. Az orvosom elmagyarázta, hogy nem igazán zavarja a vér látványa, ha zavarná, akkor nem orvosnak ment volna, és a varratszedés alatt végig olyan szakmákat sorolt, ahol nem találkozna vérrel. Úgyhogy ne aggódj, ezen nem fog múlni. Meg azért nem úgy kell elképzelni, hogy spriccelve vérzel, hanem folyik, vagy lehet, hogy csak folydogál, nekem sem volt már addigra annyira erős a vérzésem.
2014. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is felszívódó barátom volt, szóval nem kellett szedegetni. 4. napon hazaengedés előtt viszont megnézett a doki hogy mi a helyzet a méhhel, a vérzéssel meg a varratokkkal. Felpattantam a vizsgálószékbe és kb fél percig ültem ott. Annyi idő alatt ha kellett volna, ki is tudta volna szedni a varratokat. Érdekes módon ki sem folyt belőlem semmi, mondjuk a vérzésem amúgy sem volt valami erős. Amúgy meg szerintem ad törlőt a végén mint vizsgálat után. Amúgy a varrást úgy csinálta hogy bedugott 2 pamacsot ami felfogta a vért, aztán amikor végzett, kikezdte. Így tisztán látott, pedig közvetlenül szülés után azért van vér. Nagyon szép munkát végzett a varrással.
2014. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!