Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy az egyik...

Van olyan, hogy az egyik szülésednél, vajúdásnál volt derékfájdalom a másiknál csak hasi?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van csak hasi fájdalom szülésnél. Vagy derékba, vagy combba kisugárzik.
2014. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem jöttek a fájások, csak tágultam és császár lett a vége. A másodiknál csak a hasam alsó részénél voltak fájások de az nagyon, kb 9-10 órát, és volt derékfájdalom is, szerencsére nem kellett császározni. Tehát nekem teljesen máshogy volt a két vajúdás.
2014. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak egyszer szültem, de ott csak hasi fájdalmam volt. Elfolyt a magzatvizem, bementünk a kórházba, megvizsgáltak, még csak 1 ujjnyira voltam nyitva, és csak a hasam alja fájt (4 percenként), amire azt mondták, hogy ezek még nem igazi fájások, így egy kórteremben helyeztek el, és azt mondták szóljak, ha már rendes fájásaim lesznek, amit onnan ismerek fel, hogy nem csak hasban fáj, hanem kisugárzik, addig szépen csendben aludjak. Hát az ilyen fájások csak nem jöttek, így én vajúdtam szépen egyedül, mert ugyan a hasam alja eszeveszettül fájt, de csak ott. Az volt a szerencsém, hogy az ügyeletes orvos lefekvés előtt még rám akart nézni, így derült ki, hogy már 3 ujjnyin túl vagyok. Ekkor hívták a fogadott orvosomat, én a férjemet. Nagyon siettek (egyszerre értek be), de így is pont a kitolásra estek be. Nem értették, hogy miért nem szóltam előbb, hogy fájásaim vannak. Én csak azt tudtam hajtogatni, hogy nekem csak a hasam fáj, és azt mondta a szülésznő, hogy az igazi tágulásos fájások nem csak lent fájnak, hanem kisugároznak.
2014. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem se vettek komolyan, mert nekem is csak alul fájt.
2014. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én kétszer szültem és csak hasi fájásaim voltak derékban semmi, most vagyok 38 hetes és derékban érzek jóslókat.
2014. febr. 13. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az iszonyú keményedések mellett a derekam is nagyon fájt. A szülőszobán megkértem a szülésznőt, hogy masszírozza meg, mert nagyon nehezen viseltem a derékfájdalmat vajúdás közben. Megmasszírozott vmilyen olajjal, és a 3 órája tartó 1-2 perces fájásaim teljesen elmúltak. Sajnos császár lett a vége ez miatt.

Az első szülésemnél is volt derékfájás, de annyira nem volt vészes.

2014. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!