Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bajcsy-ban epidurálnál minden...

Bajcsy-ban epidurálnál minden esetben katétereznek? Mennyi gyógyszert adnak, éreztétek a lábatokat, tudtatok pl. sétálni, vagy teljes az érzéketlenség?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 15:39
 1/10 lcs ***** válasza:
A bajcsyról nem tudok nyilatkozni, de biztos, hogy fogsz kérni epidurált? én is azt gondoltam, hogy tuti kérek, aztán mégse kellett, meg lehet h nem is lesz rá idő, hogy megkapd... :) katéter csak akkor lesz elvileg, ha úgy indul meg a szülés, hogy pont ettél előtte x órával. vagyis ha pl este vacsiztál 6-7 körül, és hajnalban-reggel indul meg a szülés, akkor elvileg nincs katéter, legalább is én mindkét szülésnél megúsztam, mert pont így jött ki,ahogy írtam :)
2014. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem Bajcsy, István kórház volt, kaptam edát, katéter szóba sem került. Eda hatása alatt (2 órát hatott) semmit sem éreztem, talán kis zsibbadást, és szépen kitágultam. Előtte nélküle két napig vajúdtam, 5 ujjnyira tágultam ki, órákig könyörögtem, hogy az oxi mellé adják már be, mert már nem bírom ezt még egy egész napig. Megkaptam, 2 óra alatt még ennyit kitágultam, eléggé kiment a hatása pont, és jöttek is a tolók, tök jó volt így. Bár a következőnél is kaphatnék...

Bajcsyban kinél szülsz, aki ad Edát??? Nagyon fontos lenne a válasz, mert egyenlőre nem találtam megfizethető dokit Péterfyben, aki engedné, ezért már akár a Bajcsy is szóba jönne, de 100-nál nagyon többet meg nem szívesen adnék a szülésért..

2014. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Most jövök a Bajcsy szülésfekészítőjéről, úgyhogy ha már ott voltam megkérdeztem ezt is.

Nem tervezek fogadni sem orvost, sem szülésznőt, mert nem állunk olyan jól, hogy a babakelengye beszerzése mellett, még erre is jusson... egyébként minden alkalommal kihangsúlyozzák, hogy nem érheti hátrány a kismamit azért, mert nincs fogadott orvosa, de az tény, hogy ha valakinek van, akkor a dokija csak vele foglalkozik, nem úgy, mint az ügyeletes, akire van, hogy többen is jutnak és meg kell osztania a figyelmét. Eddigi tapasztalataim alapján a dokik és a szülésznők is nagyon szimpatikusak, bár az ott rohangáló kis fruskák (gondolom ápolónők vagy csecsemősök lehetnek) annyira nem.


Előadások alkalmával találkoztam Dr. Kubicsek Tamással, nekem nagyon szimpatikus, örülnék, ha ő segítené világra a kisfiam, de megfogadni biztosan nem fogom tudni. Azért mondom pont őt, mert nagyon megnyugtató számomra az egész személyisége. Női orvos esetében pedig Dr. Varga-Horgasi Ágnes a legszimptaikusabb, neki a rendelésén is voltam már, nagyon kedves. :)

2014. febr. 17. 18:27
 4/10 A kérdező kommentje:

A Bajcsy-ban lehet kérni EDA-t bárkinek. Azt mondták, hogy szeretik is, ha kérik a kismamák, mert több erejük marad a kitoláshoz, de van, akinek ők ajánlják, ha már nagyon szenved. Azt mondták, hogy kb. 2 ujjnyi tágulás környékén érdemes kérni, hogy még legyen értelme.


Ma külön rákérdeztem, azt mondták, hogy "ségáló EDA-t" kapnak a kismamik, ami elnyomja a fájásokat, de azzal még lehet mozogni, sétálgatni.

2014. febr. 17. 18:31
 5/10 A kérdező kommentje:

Első babámat várom, így fogalmam sincs, hogy mi vár rám, nem tudom, hogy fogok-e kérni EDA-t. Vannak akik nagyon ajánlják, mások szerint szégyen kérni, mert a nő úgy lett teremtve, hogy megszülje a gyermekét fájdalomcsillapítás nélkül is.... én azt tudom, hogy eddig nagyon jól bírtam a fájdalmat, mostanában meg majd belehalok az epilálásba is... nem tudom mi lesz a vajúdás alatt, de az biztos, hogy nem akarok ágyban feküdni végig, mint egy darab fa. A mai infókból kiindulva ha úgy alakulna, hogy mégiscsak kérem az EDA-t, akkor sem kellene végig ágyban maradnom, szóval eljutnék a mosdóba is, ha úgy adódik. :)


Kedves utolsó! Remélem tudtam segíteni kicsit. :) Ha lakcím szerint a Bajcsy-hoz tartozol szerintem nem feltétlenül szükséges orvost fogadnod, de ha ez Téged megnyugtat tedd. Könnyű szülést kívánok Neked! :)

2014. febr. 17. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:

De kedves vagy! Köszi szépen a sok-sok infot!

Messze még neked a szülés? Mikor fogsz szülni? A legjobbakat kívánom, ne félj! Túl leszünk rajta! Megértelek, hogy nem fogadsz dokit, sajnos én lakcím szerint csak nagyon messze tudnék menni szülni, az lehetetlen, így nekem egyszerűen muszáj fogadnom, nem tartozom a Bajcsyhoz, így akiket ajánlottál, azoknak nézek utána, és Neked tényleg a legjobbakat! Nekem még van 3 egész hónapom hátra!

2014. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, aranyos vagy! :) Május 15-re vagyok kiírva, szóval nekem is van még időm bőven. :) Sajnálom, hogy nem tudtam összegeket írni, de remélem, hogy ki tudod deríteni :) Ha más Bajcsy-s doki is érdekel, lehet tudok infóval szolgálni, mert már jónéhányukkal találkoztam a szakrendelőben. :)
2014. febr. 17. 21:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Még valami... nem tudsz ideiglenesen bejelentkezni a X. vagy a XVII. kerületbe valakihez? Ha a lakcímkártyádon szerepelne, mint ideiglenes lakcím simán ellátnának a Bajcsy-ban fogadott doki nélkül is. :)
2014. febr. 17. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, tudom, és már én is régóta gondolkodom ezen, de nem sajnos. Mi amúgy most Vecsésen lakunk albiban, szóval még ide sem lenne értelme bejelentkezni:-(
2014. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnos Vecsésre tényleg nem... de ezt a listát láttad?

[link]

5.oldal

2014. febr. 18. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!