Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mitől lehet hogy érzéketlen...

Mitől lehet hogy érzéketlen vagyok nem tudok szeretni?

Figyelt kérdés

egy ideje azt vettem észre hogy nem kötődöm senkihez pedig van két tesóm és semmit nem érzek irántuk. és más iránt sem


szinte kihalt a családom de még ez sem zavar igazán 97 ben 4 éves koromban meghalt anyám nem is emlékszem rá 2002-2003 ig meghaltak a papák mamák és semmi gondom nem volt vele 2012 meghalt apám akkor is csak az volt a bajom hogy pánikba estem hogy mi lesz velem és most itt vagyok egyedül és nem tudom hogy tartozzak valakihez nem tudok szeretni vagy nem tudom hogy kell, és már nagyon unom az egyedül létet nem tudom miért vagyok ilyen közömbös mindenkivel senki és semmi nem számít csak halad az idő és nem történik semmi. tudom hogy csak én vagyok a hibás de nem tudom hogy merre és hogyan lépjek nem tudom hogy tegyem magam fontossá hogy tartozhassak valakihez nem csak párkapcsolatra gondolok szeretnék szeretni de nem megy :(



2014. jan. 31. 23:31
 1/9 anonim válasza:

Azért nem tudsz szeretni, mert túl sok mindenkit elvesztettél és fiatal korodban kezdődött... ez egy én-védő mechanizmus. Normális ilyen esetben. Ha belegondolsz működik is, hisz megóv az ilyen jellegű fájdalomtól.. az más kérdés, hogy az érzelmek helyén üresség van és az sem jó..


Hasonló volt nekem is... az én életembe jött valaki, akihez nagyon kötődtem egy idő után (kolléga, barát, később társ) és ösztönösen kialakultak az érzelmeim. Nem a szerelemre gondolok itt, hanem a szeretetre..


De az is sokat segíthet, ha megérted az érzelmek funkcióját. Vannak könyvek, amik jól leírják, bár sajnos nem emlékszem címre.:(

2014. febr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ilyen kihalási rátával másképp nem is lehetne túlélni,mint a közönnyel.
2014. febr. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még kérnék véleményt tanácsot
2014. febr. 1. 18:20
 4/9 ezustsilver válasza:

Ami először lejött az írásodból, az az, hogy nem is vagy érzéketlen. Félre ne érts, megértettem amiket írtál, de már az a tény, hogy ezzel foglalkozol és ahogy te is mondtad "szeretnék szeretni", tehát vágyódsz rá, már egy érzés, már most szeretnéd, ha szerethetnél, úgyhogy már el is kezdted ezzel az írásoddal kibontakoztatni a szeretetedet:) Igazuk van az elöttem szóloknak abban, hogy ez egyfajta védelem a lelkednek, ami mindenkiben megvan, persze ez mindenkinél változó, hogy mennyire és miért alakul ki, de ettől még van benned szeretet, tudsz szeretni, csak jelenleg még nem mersz. Hidd el, amikor azt mondom, hogy a szeretet mindíg, de mindíg utat tör magának, akárhogy is legyen jelenleg, biztos, hogy egy napon egy esemény hatására, egy tárgy miatt, de legfőképpen egy vagy több személy miatt fel fog törni az amúgy már olvadó jég és elfogja önteni a lelkedet a szeretet:)

Véleményem szerint belekezdhetnél valamilyen hobbiba, leginkább olyanba, amiben alkotni kell, így könyebben ki tudod adni magadból az érzéseidet, jobban felszínre tudod hozni őket és persze a siker élmény sem utolsó érv;) Én speciel rajzolni szoktam, de egyre inkább úgy érzem, hogy több, mint hobbi

Remélem azért tudtam valamelyest segíteni:)

2014. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. febr. 1. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:

addig jo amig nem leszel szerelmes


kicsinálja az ember lelkét a szerelem :(

2014. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem
2014. febr. 2. 19:55
 8/9 anonim válasza:
100%

Nos ennek több oka lehet.


Ha sok szeretted elvesztetted, ez egy "remek" indok arra, hogy nehezen kötődj társaidhoz. Önvédelem lényegében eme tartózkodás, mert valójában félsz szeretni. Tartasz attól, hogy azt akit megszeretsz, más, hozzád közelállóhoz hasonlóan elveszíted. Azt a fájdalmat pedig nem szeretnéd ismét átélni.


A másik, amiért a szeretet problémás, az a bizalom. Természetesen a tragédiák is éppúgy okozhatják ezt, mint azok, akik kijátszanak, kihasználnak téged.


Ezen idővel túl fogsz lépni (jó eséllyel), csak idő kell hozzá, és számodra megfelelő társaság. Vagy nyugalom, hogy átgondold a helyzetet. Én nem igen kötődöm komolyan senkihez, sok emberrel jól kijövök, de valahogy nem mondanám azt, hogy szeretem őket. Inkább úgy, hogy jó a társaságukban lenni. És ez egy remek dolog a szeretet felé, mint első lépés. Utána minden jön magától.


A múltra viszont nem érdemes vissza tekinteni, mert felszakítja a sebeket, feleslegesen, és azon egyébként sem változtathatsz. Te csak a jelenben élhetsz, nem a múltban, a jövő pedig a jelentől függ, attól, hogy most mit teszel le.


Szerintem próbálj előre nézni, és megtalálni a jót abban, ami téged körül vesz, vagy azokban, akik körül vesznek. Itt ugyanis a te látásmódod a döntő. Mert mindenben van jó és rossz, tőled függ, mit veszel észre, melyikkel foglalkozol, a lehetőség mindig adott.

2014. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ismerem valamennyire ezt az "érzést". Vagyis én is gondoltam már arra, hogy nem tudok szeretni. Nekem Apukám halt meg 3 éve, és az első néhány napban elviselhetetlen fájdalmat éreztem, de hamar elmúlt. Túl hamar. Én is megijedtem, hogy vajon most ez azt jelenti, hogy akkor nem is szerettem? Aztán két kutyám halt meg majdnem egyszerre, 3 nap különbséggel, (tudom, hogy a kutya az más, de azért... mégis) akkor is eleinte nagyon kiborultam, elvesztettem minden életkedvemet, de ez esetben is hamar elmúlt. Megkérdeztem egy pszichiátert erről, és nekem is azt mondta, amit itt több válaszoló mondott neked. Hogy ez védekezés. Viszont azt mondta, ha újabb veszteségek érnek, újból feltörhetnek a régiek és ez ezért nem jó. Mert nagyon mélyen vannak eltemetve az érzéseim ezekről. Ami nem is csoda, mert eleinte tényleg szörnyű volt. Mégis, amikor anyukám emlegeti apukámat, hogy neki mennyire hiányzik, mindig lelkifurdalásom van, hogy én nem érzem ugyanezt. De nyilván, igaz az, hogy ez csak védekezés. :)
2014. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!