Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg vinni kell a szülészet...

Tényleg vinni kell a szülészetre 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot? Szombathelyen kérik? 36 hetes km

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 05:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Asszem, már eltörölték ezt a szabályt. Én Bp-en szülök, rákérdeztem, a Péterfyben elfogadják az eredetit is.
2009. dec. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem kérdezz rá abban a kórházban, ahol szülni fogsz. Valahol elfogadják az eredetit és valahol nem. Az anyakönyvi hivatalból ki tudod kérni egyébként, díjtalanul, ha mégis szükség lenne rá.
2009. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Már nem kell újat kérni, eltörölték ezt az előírást. Elég ha az eredetit viszed magaddal, vagy egy másolatot.
2009. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Én 2 hónapja szültem Szombathelyen, de nekem kellett, mivel nem ott házasodtunk össze. Amúgy 300 napnál nem régebbi kell. De szerintem ha Szhelyen volt az esküvő is, akkor nem biztos, hogy kell. Kérdezd meg a védőnődet, ő biztos tudja, hogy mi a teendő.
2009. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Abban az esetben kérik a 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot, ha nem abban a városban szülsz, ahol összeházasodtatok. Különben ugyanabban a városban nem lehet 6 hónapnál régebbi. Kórházfüggő a dolog, valahol elfogadják az eredetit is...
2009. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Augusztusban szültem Szombathelyen,két évvel ezelőtt házasodtunk össze és nem Szombathelyen, elfogadták az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot.
2009. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ez mekkora hülyeség!!!

És ha nincs házasság nem lehet akkor szülni? Nem lehet gyerek, mert nincs házassági kivonat? áááááááááááááááá.

Csak adminisztráció miatt kell, hogy statisztikát írjanak. Egyáltalán nem kell ez, de ha mondod, hogy a férjedtől van a gyerek, akkor már elkérik, mert van olyan papírod. De ha meg a barátodtól van és soha nem akarsz férjhez menni és ő sem nősülni, mert csak egy felesleges papír...akkor nem szülhetsz? Ba**meg milyen világ ez?

Majd azért nem a korházban fog születni a gyerek, mert a házassági kivonat csak későn kerül elő, és így a gyerek már féluton a korház felé kibujik...

2009. dec. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akinek nincs férje, attól apasági nyilatkozatot kérnek, kedves utolsó. A születési anyakönyvi kivonatba az apa neve is belekerül, ez kb 150 éve így van. Ha bemondásra működne, akkor Bill Gates gatyája már rég ráment volna a rengeteg gyerektartásra, és perre.
2009. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

És ha az illető apát nem lehet elérni? papírokat hogyan mutogasson?

Egyszerűen ez nevetséges.

Ha az anya nem akarja, hogy nyilván legyen tartva, hogy ki az apa, de életük végéig nagy boldog szerelemben élnek a gyerekkel, azt mondja nem tudja kitől van. Na ekkor szereztessenek papírt.. (minden férfit bevizsgálnak, hogy kiderítsék minden áron kié a gyerek??? Ugye te ezt nem gondolod komolyan...

Itt arról van szó, hogy azt kell igazolni, hogy övé a gyerek, mert beválalta, mindenféle DNS vizsgálat nélkül.

Ha Bill Gates-t beperelgetnék, akkor a DNS-el ki lehet mutatni, hogy nem az övé, és nagyon rácseszik az aki őt bepereli, hogy nem tartja el a mások gyerekét...

Kedves válaszoló ne csak annyit láss az írásokból amennyit akarsz, hanem a teljes szöveget, próbáld értelmezni és ha nem érted, akkor gondolkozz el rajta miért nem érted.

2009. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az pedig, hogy ki az apa és ki a férj az nem 100% osan egyértelmű, hogy a férj minden áron a DNS-szerinti apa.
2009. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!