Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudhatom, hogy beékelőd...

Honnan tudhatom, hogy beékelődött-e már a baba feje a szüléshez?

Figyelt kérdés
Azon agyalok, ha elfolyik a magzatvíz, nem mindegy, hogy be van-e ékelődve vagy sem, mert ha nincs, akkor le kell feküdni. Vagy ha be van ékelődve, akkor nincs is olyan, hogy kizúdul, hanem maximum szivárog? Tehát ha zúdul, akkor tutira feküdni kell, mert még nem ékelődött be??? Elvileg már csak ctg-kre megyek, szóval nem tudom, honnan kéne tudnom, beékelődött-e? És ha lefekszik az ember és kizúdult minden víz, akkor utána beékelődik úgy, hogy az ember fekszik és utána fel lehet kelni? 38 hkm

#beékelődés #baba feje beékelődött
2014. márc. 16. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a dokidat...az megmondja a frankót.

Amúgy 2 gyerekem van és mind2-nél burkot kellett repeszteni.

2014. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem még nem ékelődött be, mégis csak szivárgott a vizem. 4 óra vajúdás után a szülőágyon kellett kicsit oldalt feküdnöm, így segítettem a babámnak, hogy megtalálja a helyes utat, ez kb. 30 perc volt, aztán már jöttek a tolófájások..:-)
2014. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Belőlem ömlött a víz, pedig előtte egy héttel mondta a dokim, hogy beékelődött, sőt amikor beértem és megvizsgáltak, akkor is be volt ékelődve. Nekem egyébként nem mondta senki, hogy feküdnöm kellene, ha elfolyik a magzatvíz (csak itt olvastam a gyk-n erről később). Nekem annyit mondtak, ha tiszta a víz, akkor 1 óra múlva érjünk be, ha mekóniumos, akkor azonnal induljunk, ha véres, akkor pedig fekvés és mentőt hívjunk azonnal. Egyébként én megéreztem, amikor beékelődött, mert onnantól kezdve sokkal jobban nyomott lent és állandóan vizelési ingerem volt, annyira nyomta a hólyagom. De kérdezz rá a dokidnál, hogy pontosan mikor mit tegyél.
2014. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!