Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, akinél...

Van itt olyan anyuka, akinél normál szülésnek indult a dolog, és aztán mégis császár lett belőle? Mennyi idő után császározták meg, és miért?

Figyelt kérdés
A dokim említette, hogy téraránytalanság miatt ne hagyjam számításon kívül a császárt, mindenesetre megpróbáljuk előbb hüvelyi úton. Most attól félek, hogy mikor lesz az a pont, ahol azt mondják, hogy bocs, mégis császár. Nagyon nem szeretném...
2014. márc. 16. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
10 óra vajúdás után. A kisiam fektekeredett a köldökzsinórra és " beszorult".
2014. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hajnali fél 2-kor kezdett szivárogni a magzatvíz, reggel 7-kor mentünk be a kórházba, ctg, uh, 10 körül bekötötték az oxitocint, 18 óra körül toltak a műtőbe.

Miért? Burokrepesztés, folyamatosan emelt oxitocin, tágító tabletta után sem tágultam semmit, és már a szívhang is lecsökkent.

2014. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Délután háromkor folyt el itthon a magzatvíz, húsz perc alatt a kórházban voltunk, addigra már voltak fájások is. Ötig vajúdtam, addigra megvolt minden előkészítés, akkorra ért be a dokim is. Addigra szinte el is tűnt a méhszáj, lassan szülhettünk is volna. Csakhogy a baba meg sem mozdult. Folyamatosan ctg-n figyelték, de egy centivel sem ment lejjebb órák alatt. Kezdett vacakolni a szívhangja is a kisfiamnak, a doki úgy döntött, biztonsági okokból császár. Jól is tette, mert a kicsi annyira bele volt gabalyodva a zsinórba, hogy nem tudott lemenni a kismedencébe, sosem tudtam volna megszülni.

Sajnos, ha műtőbe kell menni, akkor annak oka van.

2014. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Első lányomnál jártam így.Spontán szülésre készültünk,dec.13-án fektettek be a kórházba,össze-vissza jöttek a fájásai,végül leraktak osztályra a szülőszobáról,mert nem rendszereződtek a fájások.Végül dec.23-án kerültem ismét fel a szülőszobára,reggel fél 8 körül,végül fájásgyengeség és relatív téraránytalanság miatt császár lett,12 óra 55-kor.4330 grammal született a lányom.Örülök,hogy végül megoperáltak,mert teljesen be volt szorulva a medence bemenetbe,spontán nem tudott volna a világra jönni.
2014. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40+6 napra volt indítás, de az előkészítés után a liftben el kezdett folyni a magzatvíz is. Fél 8kor kötötte be a szülésznőm az oxit, 2 óránként vizsgált a dokim, nem tágultam és fájásom sem volt. A legjobban a fekvéstől fájt a fenekem :) 2 kor már mondta, hogy szerinte császár, mert 1 ujjnyira vagyok jó indulattal 2 oxi után. Meglepődött amikor megkönnyebbülve mondtam, hogy na akkor menjünk. Nem kértem, de számítottam rá, mert 3 szülésznő is mondta az utolsó napokban, akik megnézték a pocakomat, hogy nem jól fekszik és tényleg. A feje nem a méhszájat nyomta, hanem a méh passzív szakaszát. A szívhang végig rendben volt, 5 kor született meg, mert voltak sürgősebb császárok is.
2014. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
édesanyám engem szült ugy,ahogy krédésed van. hajnali 4 kro elfolyt a magzatvize és este 18:00kor mütő 18:20 kor megcsászározták
2021. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!